potřebuji poradit začínam

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
MartinS
Stálý člen
Reputace: 1904
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod MartinS » 09 kvě 2021 20:38

Spalene od slunicka

karis
Nový člen
Reputace: 1

Příspěvekod karis » 09 kvě 2021 21:22

MartinS píše:
09 kvě 2021 20:38
Spalene od slunicka
Myslíš? Mám to vevnitř pod střešním oknem. Při slunečních dnech na to sice slunce docela pere a některé listy na některých kytkách vypadá že to občas trochu popálí, ale ne takto. Navíc toto "uhnívání" se mi děje od spodních pater nahoru... kdyby to bylo spálené, tak by spíš naopak trpěli nejvíc listy nahoře, ne?

Bacula
Stálý člen
Reputace: 2997

Příspěvekod Bacula » 09 kvě 2021 23:15

U té poslední fotky se mi nezdá to prosvětlující žilkování. Jestli to foťák nezkresluje, podívej se pečlivě, jestli ze spodu nejsou pavučinky. Mohla by to být sviluška.
Bacula

MartinS
Stálý člen
Reputace: 1904

Příspěvekod MartinS » 09 kvě 2021 23:18

No zalezi, je to krehke?
Takto mohou totiz i vypadat spaleniny. Tj ne jen jako svetle listy ale i tmave seschle.

Pokud to pozorujes dele, muze to byt necim jinym. Me takto do tmave zelena se spalily kytky co byly predpestovavany pod led a sly rovnou na slunicko.
Stalo se to ze dne na den. Pokud se ti takto zachoval list po nekolika dnech, tak to spalenina/vyschnuti nebude a budes muset patrat dale.

karis
Nový člen
Reputace: 1

Příspěvekod karis » 10 kvě 2021 10:38

Bacula: pavučinky jsem nanašel.
MartinS: ten list na první fotce je sice suchý, ale to se podle mě stalo až když se vysušila ta odumřelá část listů. Jinak ty ostatní listy i ty co už mi všechny opadali prostě tak šednou, černají, pokrucují se a povadají od špičky a krajů listu. Ale stále jsou měkké takové.

Každopádně kytku jsem pro sichr dal zatím mimo přímé slunce. Uvidím jestli to přežije. Kdybyste ještě někdo měl tipy kde by mohl být problém, dejte vědět. Díky

Zpět na „Začátečnický koutek“