molice

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: molice

Příspěvekod Tea Racer » 19 dub 2021 09:08

pavi píše:
19 dub 2021 08:21
Taky s nimi bojuji každé jaro. Užitkové rostliny stříkám NeemAzalem a okrasné Mospilanem. Postřik NeemAzalem musím opakovat na začátku po dvou až třech dnech,. Je kontaktní, takže co se nezasáhne přežije. Mospilan je systémový, takže se natáhne do listů a působí i na to, co se postřikem nezasáhne. Hodně taky pomůže zapíchnutí lepových žlutých destiček.
Dle výrobce biocont je NeemAzal také proniká do listů... viz citace z jejich webu.

Jedná se o botanický insekticid s účinnou látkou azadirachtin, jež pochází z tropické rostliny Azadirachta indica. Azadirachtin proniká do listů a je částečně systemicky distribuován v rostlině. Působí několika mechanizmy - jako antifeedant (zastavuje žír), repelent, omezuje reprodukci a má vliv na vývoj. Během několika hodin po aplikaci přestávají být škůdci aktivní. Larvy reagují na aplikaci přípravku NeemAzal -T/S inhibicí žíru i vývoje a následnou mortalitou. Kolonie škůdce jsou ještě nějaký čas viditelné, ale jejich larvy se již dále nevyvíjí.

pavi
Stálý člen
Příspěvky: 121
Registrován: 02 bře 2020 09:47
Reputace: 435
Obrázky: 0
Bydliště: Praha-východ, 236 m n.m.

Re: molice

Příspěvekod pavi » 19 dub 2021 09:31

Larvy to možná zlikviduje, ale z mých zkušeností mi přijde, že molici, která v době postřiku sedí např. na okně a později přiletí na list už bohužel ne.
Navíc mršy mají tendenci, jak začnu s postřikem, se rozletět.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: molice

Příspěvekod Tea Racer » 19 pro 2022 08:05

Tak jsem v situaci, kdy se jich nemůžu zbavit, doma je jich pár, tam mi to až tak nevadí, reguluji ručně. Na zaskleném balkoně balkoně mám již jen kvetníky bez kytek a ty potvory jsou tam pořád, nemám květníky kam dát. Myslel jsem, že mráz je zničí a ono nic. Na balkoně i -7 °C a přežívají. Jak vysvitne slunce, hned lítají. Poradil by někdo něco? Nechci tam dát na jaře mladé rostliny a hned řešit škůdce.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3832
Obrázky: 0

Re: molice

Příspěvekod MartinS » 19 pro 2022 16:40

Par lepovych desek bych zkusil povesit jen tak do pruvanu.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: molice

Příspěvekod Tea Racer » 19 pro 2022 22:00

MartinS píše:
19 pro 2022 16:40
Par lepovych desek bych zkusil povesit jen tak do pruvanu.
Tam není průvan, navic lepové desky to jen monitorují a molice velice špatně. Tím se jich nezbavím, vyzkoušeno doma i na balkoně.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů