Roste neznámá chilli paprika

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Tomcek
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 srp 2012 14:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Roste neznámá chilli paprika

Příspěvekod Tomcek » 21 srp 2012 14:42

Zdravím,
letos jsem prvně zkusil pěstovat chilli, objednal jsem si v eshopu semínka Pequin a Bolivian Rainbow, vše spokojeně roste a už i pomalu dozrává, až na dvě rostliny, které jsou jiné. Zřejmě se připletly dvě jiná semínka do objednávky. Pozná/poradí mi někdo co je to za druh? Když jsem si tak prolézal eshop, tak mi to dle fotek nejvíce připomíná Lilac Cayenne ...
Děkuji za info :rolleyes:

Obrázek

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Roste neznámá chilli paprika

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 22 srp 2012 13:50

Tomcek píše:Zdravím,
letos jsem prvně zkusil pěstovat chilli, objednal jsem si v eshopu semínka Pequin a Bolivian Rainbow, vše spokojeně roste a už i pomalu dozrává, až na dvě rostliny, které jsou jiné. Zřejmě se připletly dvě jiná semínka do objednávky. Pozná/poradí mi někdo co je to za druh? Když jsem si tak prolézal eshop, tak mi to dle fotek nejvíce připomíná Lilac Cayenne ...
Děkuji za info :rolleyes:

Obrázek
Ahoj, kdy jsi semínka objednával? Podle historie objednávek a emailové adresy zde žádný takový obchod s odrůdami Pequin a Rainbnow provedený nebyl.

Jinak rostlina vypadá famózně, ale nepřipomíná mi nic co bychom kdy pěstovali. Lilac Cayenne má lehce chlupatý stonek (k Baccatum - Manzano Rocoto). Uvidíš při dozrávání, mění barvu přes žlutou do červené.

Tomcek
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 srp 2012 14:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Roste neznámá chilli paprika

Příspěvekod Tomcek » 22 srp 2012 16:13

mopslik píše:[quote="Ahoj, kdy jsi semínka objednával? Podle historie objednávek a emailové adresy zde žádný takový obchod s odrůdami Pequin a Rainbnow provedený nebyl.

Jinak rostlina vypadá famózně, ale nepřipomíná mi nic co bychom kdy pěstovali. Lilac Cayenne má lehce chlupatý stonek (k Baccatum - Manzano Rocoto). Uvidíš při dozrávání, mění barvu přes žlutou do červené.
Objednávka č. 17421255 z 7.3.2012. Jinak klíčivost byla 100%, ale kvůli místu jsem zasadil jen 4 + 4 rostlinky. Ovšem místo dvou B. Rainbow vyrostlo tohle :smart:. Rychlost růstu i vzhled keříku byl ze začátku zhruba stejný, jen plody místo nahoru rostly směrem dolů a teď je keřík cca o třetinu větší než Rainbow. Taky jsem si zkoušel zobnout nezralých plodů a tohle je výrazně pálivější než Rainbow či Pequin. Chlupatý stonek to nemá.

PS: Já ty záhadné rostliny nějak přitahuji. Mimo jiné pěstuji i masožravky a tam se mi letos stalo 2x to stejné, že ze semínek rostlo něco jiného a žádný z pěstitelů nikdy nic podobného neviděl :sm:

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Roste neznámá chilli paprika

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 23 srp 2012 15:33

Tomcek píše:Objednávka č. 17421255 z 7.3.2012. Jinak klíčivost byla 100%, ale kvůli místu jsem zasadil jen 4 + 4 rostlinky. Ovšem místo dvou B. Rainbow vyrostlo tohle :smart:. Rychlost růstu i vzhled keříku byl ze začátku zhruba stejný, jen plody místo nahoru rostly směrem dolů a teď je keřík cca o třetinu větší než Rainbow. Taky jsem si zkoušel zobnout nezralých plodů a tohle je výrazně pálivější než Rainbow či Pequin. Chlupatý stonek to nemá.

PS: Já ty záhadné rostliny nějak přitahuji. Mimo jiné pěstuji i masožravky a tam se mi letos stalo 2x to stejné, že ze semínek rostlo něco jiného a žádný z pěstitelů nikdy nic podobného neviděl :sm:
Už Tě vidím :) Pokud bys chtěl řešit reklamaci, ozvi se na email: info@seminka-chilli.cz

:wave:

Tomcek
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 srp 2012 14:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Roste neznámá chilli paprika

Příspěvekod Tomcek » 23 srp 2012 17:32

mopslik píše: Už Tě vidím :) Pokud bys chtěl řešit reklamaci, ozvi se na email: info@seminka-chilli.cz
:wave:
Nechci řešit reklamaci :sm: :sm: Samozřejmě jsem rád, že to mám pestřejší za stejný peníze, jen bych rád věděl cože mi to vlastně roste :rolleyes: Až to bude dozrávat, přidám další foto :tiphat:

007.daniels
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 16 čer 2012 18:18
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Za morem :)

Re: Roste neznámá chilli paprika

Příspěvekod 007.daniels » 24 srp 2012 22:55

Ja mam chinnese black,a plody jsou uplne stejne :) mozna o malinko kratsi :) :)
http://www.youtube.com/watch?v=4TzEtLUs4cs" onclick="window.open(this.href);return false;

Tomcek
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 srp 2012 14:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Roste neznámá chilli paprika

Příspěvekod Tomcek » 14 zář 2012 17:30

Tak jedno aktuálnější foto už se zralými plody. Tak kdyby se někdo chytnul... ;) Jinak už jsem ochutnával a pálivost bych přirovnal k vedle rostoucímu Pequinovi ... Bolivian Rainbow proti nim v podstatě nepálí vůbec :rolleyes:

Obrázek


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů