Přesazování - mokrý substrát nebo ne ?

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Přesazování - mokrý substrát nebo ne ?

Příspěvekod TashonkaWitko » 14 zář 2012 08:25

Takový začátečnický dotaz. Žiju v pocitu, že když přesazuju rostlinu (nemusí to být jen chilli), tak po přesazení ten nový substrát (z obchodu) pořádně proliju vodou - liju ji tam, dokud nezačne opravdu vytékat spodem ven. A občas ho pak ještě dám do kyble s vodou, ať pořádně nabere vodu i spodkem (dírama). Nevím, kde jsem tu informaci vzal, snad kdysi od mámy. Teď mi přítelkyně tvrdí, že je to blbost. Že to strašně přemokřím a bude trvat věk než to vyschne. Nojo, ale ten koupenej substrát nebývá zrovna moc vlhkej a mám obavy, že odsaje vodu od kytky (ať už je to RW, nebo substrát).

Doteď jsem to moc neřešil, přesazoval jsem takový bejlí, že mi to bylo fuk. Ale u paprik už mi to najednou moc jedno není :rolleyes: Díky za rady

hasan
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2012 12:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přesazování - mokrý substrát nebo ne ?

Příspěvekod hasan » 14 zář 2012 10:00

Ahoj, po přesazení zaleju jen o fous víc, než "obvykle". Chilli není leknín :-)

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazování - mokrý substrát nebo ne ?

Příspěvekod gandalf » 14 zář 2012 10:08

Já ten substrát v průběhu přesazování vlhčím jen rozprašovačem. V žádném případě to nesmíš utopit!

TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Re: Přesazování - mokrý substrát nebo ne ?

Příspěvekod TashonkaWitko » 14 zář 2012 10:25

aha . tak to delam blbe :-/ Zenska mela zase pravdu. No nebudu je ted chvilku zalejvat :-)

-- 14 zář 2012 10:32 --

jeste dodatek .. ono me trosku ovlivnilo to, ze v tech RW kostkach to az doted rostlo docela pekne a ty kostky jsou teda docela fest mokry .. navic stoji (v tech plastovych "formickach") celou dobu od kliceni tak 3mm ve vode.

Pro presazeni jsem pockal az se objevi zespodu korinek/ky a i s tou kostkou jsem to supnul do toho substratu. OK, za par dni budu presazovat opozdilce, tak to zkusim trosku vic nasucho.

DIkec

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazování - mokrý substrát nebo ne ?

Příspěvekod gandalf » 14 zář 2012 10:49

Přesazuje se až když jsou na rostlině pravé listy a ta kostka musí být celá prokořeněná.

TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Re: Přesazování - mokrý substrát nebo ne ?

Příspěvekod TashonkaWitko » 14 zář 2012 14:26

"kytky"maji krome deloznich listku 1 kompletni radu pravych listu - docela pekne vyvinutych.

ad "cela prokorenena" - tak pod tim pojmem si sice predstavuju neco trosku jinyho nez mam ted, ale u me to vypadalo tak, ze zespodu kostky uz couhal kourinek ven - jak u ktere - od par mm az do 1cm. Protoze jsem nekde cetl, ze korinek ve vode rozhodne byt nema (zacne to hnit), slo to do substratu (i kostkou) a to druhy den co jsem to objevil. Par kousku jeste ceka v RW protoze zespodu nikde nic neleze.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů