Prosím,jak snížit vlhkost v boxu?

Pokročilé techniky pěstování chilli
Uživatelský avatar
VrteP
Stálý člen
Příspěvky: 212
Registrován: 04 črc 2012 19:22
Reputace: 462
Obrázky: 0

Prosím,jak snížit vlhkost v boxu?

Příspěvekod VrteP » 05 črc 2012 10:06

Dobrý den pěstitelé pálivého,jsem milovníkem pálivého a celá naše rodina.Pěstuji papričky už asi 4tým rokem.Letos jsem se rozhodl vyzkoušet indoor.Bydlíme v podkrovním bytě.A teď přes léto tu je jak na sahaře.Měl jsem problém s vysokou teplotou max okolo 33stupnů a vlhkost 84procent.S teplotou jsem si poradil ale s vlhkostí si nevím rady.Prosím poraďte.Pěstitel z východních čech.
Přílohy
Nový objekt - Prezentace aplikace Microsoft Office PowerPoint.pptm
(351.68 KiB) Staženo 276 x

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím,jak snížit vlhkost v boxu?

Příspěvekod gandalf » 05 črc 2012 12:52

Já osobně bych viděl problém jedině s vysokou vlhkostí. Ta teplota není problém /v těchto dnech mívám ve folijáku ke 40°C/. A kytky si zvykly a jak se zdá, tak jim to dokonce svědčí. Ale důležitá je ventilace!! Ten vlhký vzduch ti tam nesmí zůstat stát. Sniž zálivku a větrej.

Uživatelský avatar
VrteP
Stálý člen
Příspěvky: 212
Registrován: 04 črc 2012 19:22
Reputace: 462
Obrázky: 0

Re: Prosím,jak snížit vlhkost v boxu?

Příspěvekod VrteP » 05 črc 2012 17:03

Díky za radu,to s tou teplotou mě taky mohlo napadnout.Jinak vlhkost bude asi můj problém.Zhřejně moc zálivky.
No a něco jak pěstuji:
Zemina - zahradnický substr. B
Květináč - 12L
Chilli - Fatali
Box - 60x60x160
Osvětlení - CFL 85W Dual
Hnojiva - na růst dávám hnojivo na rajče a paprika z Hoštic
- na květ Plagron Alga-Bloom
Něco málo k semínkům,koupil jsem 10ks Fatali,na zkoušku jsem dal 5semen a vylezlo jen jedno :o((.No a je z toho pěkná kytka na výšku už má okolo 60cm.Ale rád bych věděl jestli to je vůbec je Fatali?Podle tvaru plodů a že rostou směrem nahoru se mi to moc nezdá.Věděl by někdo co to je za odrůdu?
Nevím jak zmenšit obr. a dát ho do jinýho formátu.Prosím o radu.Díky

Uživatelský avatar
VrteP
Stálý člen
Příspěvky: 212
Registrován: 04 črc 2012 19:22
Reputace: 462
Obrázky: 0

Re: Prosím,jak snížit vlhkost v boxu?

Příspěvekod VrteP » 05 črc 2012 17:53

Prosím nevíte někdo co je to za odrůdu?Koupeno jako Fatali Yallow.Z aukra od jonnny69.Moc tomu nevěřím,protože papričky rostou směrem nahoru a jsou hladké.Co jsem si načetl o Fatali,tak to nesedí.Předem díky za reakce.,8958

Uživatelský avatar
VrteP
Stálý člen
Příspěvky: 212
Registrován: 04 črc 2012 19:22
Reputace: 462
Obrázky: 0

Re: Prosím,jak snížit vlhkost v boxu?

Příspěvekod VrteP » 12 črc 2012 18:35

Dobrý den,vlhkost jsem už snížil na 53%.Což si myslím že je dobré.Na bokuboxu je okínko,slouží jako pasivní přítah,a u stropu mám větráček na odtah.Mám jiný problém,odpadávají kvítka z horní části kytky.Zálivku dávám každý druhý den okolo 0,5l.Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Jinak jsem si něco načetl o vkládání foto.A po zkoušce se povedlo.Více fotek najdete v mém albu.
Pěstu zdar VrteP

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Prosím,jak snížit vlhkost v boxu?

Příspěvekod Hami » 12 črc 2012 19:02

Fatalii to skutečně není! Z Aukra a podobných serverů bych semínka nikdy nekupoval...

fka82
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22 říj 2010 18:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Prosím,jak snížit vlhkost v boxu?

Příspěvekod fka82 » 12 črc 2012 19:14

Ono je to težké, kolikrát i ze zahraničních eshopů ti vyroste něco jiného. Navíc nikdy nevíš jestli se ti něco nezprclo, ale pravdou je že na aukru je spousta nespolehlivých prodejců.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím,jak snížit vlhkost v boxu?

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 13 črc 2012 20:57

VrteP píše:Prosím nevíte někdo co je to za odrůdu?Koupeno jako Fatali Yallow.Z aukra od jonnny69.Moc tomu nevěřím,protože papričky rostou směrem nahoru a jsou hladké.Co jsem si načetl o Fatali,tak to nesedí.Předem díky za reakce.,8958
Vypadá dost podobně Fresnu, ale plody jsou na fotografií o něco menší, možná nedozrálé těžko soudit. Rozhodně se nejedná v žádném případě o Capsicum Chinenses.

Aukro je dobrá věc pro prodej osiva neznámého původu. Stejně tak přeprodejci semen ze zahraničí.

Jak zde píše např. fka82 i z kvalitních seedbank ze zahraničí Ti může vyrůst úplně něco jiného než jsi nakoupil a zasadil. Je to prostě věc, která se uhlídat nedá a nikdo není schopný mít na každou odrůdu jeden foliovník nebo pole. Ona totiž stačí jedna včelička poletující z jednoho folníku do druhého a už je o další odrůdu postaráno.


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů