Foliovník ze sadrokartonařských profilu

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
kuťa
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: 22 pro 2013 21:38
Reputace: 3
Obrázky: 0

Foliovník ze sadrokartonařských profilu

Příspěvekod kuťa » 03 dub 2015 19:21

Ahoj, letos jsem sehnal místo na foliovník, tak jsem se pustil do výroby.Čela jsou svařená z jeklu zbytek je ze sadrokartonařských CD a UD profilu.Na začátku jsem zapoměl foták, tak přikládám fotky z dneška.Ráno bylo mrazivé, ale odpoledne mi to počasí vynahradilo.

22704


22705


22706


22707


22708

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Foliovník ze sadrokartonařských profilu

Příspěvekod chilli-max » 03 dub 2015 21:56

Tedááá...pěkná práce..vypadá to parádně. Když to takhle vidím hned dostávám chuť si příští rok alespoň jeden takový krásný domeček vyrobit :thumbup: :tiphat: :wave:

PS: z čeho máš základy?
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Foliovník ze sadrokartonařských profilu

Příspěvekod vavy.p » 03 dub 2015 23:29

chilli-max píše:Když to takhle vidím hned dostávám chuť si příští rok alespoň jeden takový krásný domeček vyrobit :thumbup: :tiphat: :wave:

PS: z čeho máš základy?
ty to máš málo? To tě žena pochválí
.... nova zahrada a zase plna foliaku :jalapeno:

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Foliovník ze sadrokartonařských profilu

Příspěvekod Baron z Žop » 04 dub 2015 18:46

Zdar,skleník ze sadrokartonářských profilů mám už 4 sezónu a musím říct že je vše ok.
Nic nerezaví,stabilita super takže spokojenost... mrkni venkovní galerie, co jsme vypěstovali v roce 2013,na můj link

Uživatelský avatar
kuťa
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: 22 pro 2013 21:38
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Foliovník ze sadrokartonařských profilu

Příspěvekod kuťa » 05 dub 2015 17:50

chilli-max píše:Tedááá...pěkná práce..vypadá to parádně. Když to takhle vidím hned dostávám chuť si příští rok alespoň jeden takový krásný domeček vyrobit :thumbup: :tiphat: :wave:

PS: z čeho máš základy?



Díkkk, jelikož jsem nemohl betonovat, tak jsou do země zaražený 70cm nerezový trubky a jekly jsou do nich zasazený a sešroubovaný skrz.Chlívky jsou z prken, akorát jsem je nasunul do igelitových odpadních pytlů.Snad déle vydrží a nebude rychle vysychat zemina.Jelikož, to mám 7km tak budu řešit beztlakovou automatickou závlahu.Vizi už mám, ale jestli s tím má někdo zkušenosti - tak sem s nimi.Super na tom je,že to lze během chvilky rozebrat na čtyři díly a převést a myslím, že životnost bude velmi dlouhá.

-- 05 dub 2015 17:55 --
Baron z Žop píše:Zdar,skleník ze sadrokartonářských profilů mám už 4 sezónu a musím říct že je vše ok.
Nic nerezaví,stabilita super takže spokojenost... mrkni venkovní galerie, co jsme vypěstovali v roce 2013,na můj link


Chtěl jsem to pokrýt makrolonem, ale když jsem zjistil cenu tak tam dám agrofolii.Skla jsi tam lepil silikonem nebo jak??

Uživatelský avatar
kuťa
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: 22 pro 2013 21:38
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Foliovník ze sadrokartonařských profilu

Příspěvekod kuťa » 05 dub 2015 18:09

Dneska ráno jsem dodělal dveře, nechají se otevřít z půlky nebo celé.Konstrukce je potažená mirelonem, aby folie ve vedrech netrpěla na rozpáleným plechu.


22737

:tiphat:

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Foliovník ze sadrokartonařských profilu

Příspěvekod Baron z Žop » 05 dub 2015 18:53

Zdar,já na hřbety profilů lepil samonalepovací dilatační pěnovku co se dává taky pod rastry na to sklo a šrouboval sem to klasickýma velkoplošnýma podložkama co mají z jedné strany gumu a jsou na uchycení střešních krytin,tož tak...

Uživatelský avatar
kuťa
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: 22 pro 2013 21:38
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Foliovník ze sadrokartonařských profilu

Příspěvekod kuťa » 05 dub 2015 19:20

Baron z Žop píše:Zdar,já na hřbety profilů lepil samonalepovací dilatační pěnovku co se dává taky pod rastry na to sklo a šrouboval sem to klasickýma velkoplošnýma podložkama co mají z jedné strany gumu a jsou na uchycení střešních krytin,tož tak...

Šikovný řešení :-) až začnou lidi na sídlišti měnit okna za plasťáky tak si pár oken schovám.Až z toho budu chtít skleník tak bude připraveno.


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů