Show Jana Krause - Vyhodnocování kvality chilli jídla

Povídání o chilli papričkách
snekinator
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01 zář 2013 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Show Jana Krause - Vyhodnocování kvality chilli jídla

Příspěvekod snekinator » 23 led 2014 11:20

Krátký zábavný shot ze show Jana Krause. Pro pobavení. :thumbup:
http://www.mojevideo.sk/video/14ebc/jan ... jidla.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Nosac
Stálý člen
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2014 14:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Show Jana Krause - Vyhodnocování kvality chilli jídla

Příspěvekod Nosac » 24 led 2014 13:52

nečetl to celé... celé je to zde :-)

Poznámky nezkušeného rozhodčího jménem Frank z východního pobřeží:
Nedávno jsem byl poctěn pozváním k rozhodcování na soutěži ve vaření chilli. Jeden z rozhodčích totiž onemocněl a já se zrovna ptal jiného rozhodčího, kde najdu stánek s pivem. Zbývající dva rozhodčí (rodilí Texasané) mě ujistili, že to chilli není tak ostré jak se říká, a kromě toho mezi ochutnávkami se splachuje pivem, které dostanu v neomezeném množství zdarma. Takže jsem nabídku přijal.

Následují opisy bodovacích lístků:

1. Mikova příšerná šílená pálivá strašná obluda
Sudí 1: Moc rajčat. Příjemně rychlý nástup.
Sudí 2: Jemná, osvěžující chuť rajčat. Nijak výrazně ostré.
FRANK: Kurvafix, co je to za svinstvo? Dyť by to slouplo i barvu ze silnice! Plameny uhasilo až druhé pivo. Doufám, že tohle bylo to nejhorší, co mě mohlo potkat. Tihle Texasani jsou fakt cvoci.

2. Arturův Plameňák
Sudí 1: Krásná kouřová vůně, jemná příchuť vepřového. Slaboučký nahořklý ocásek.
Sudí 2: Skvělá chuť domácí grilovací omáčky. Abych to bral vážně, muselo by tam ale být daleko více pepře.
FRANK: Chraňte před dětmi! Fakt nevim, co bych měl kromě bolesti cejtit. Musel jsem odhánět lidi co mi chtěli poskytnout masáž srdce, aby radši běželi pro pivo. Když viděli muj xicht, hned narazili další sud.

3. Fredův Požár ve stáji
Sudí 1: Perfektní požárnické chili! Perfektně ostré, možná by to chtělo přidat fazole.
Sudí 2: Chili bez fazolí, mírná, příjemná příchuť mořské soli, virtuózní práce s pepřem.
FRANK: Zavolejte protichemickou jednotku, někdo tu vyklopil cisternu jadernýho odpadu! Nosní sliznice mě pálí jako bych šňupal kyselinu sírovou. Všichni už znají postup: pivo mi podávají řetězem, abych neuhořel. Barmanka mě praštila do zad, abych se neudusil; páteř mám teď před sebou na stole. Ze všeho toho piva už jsem taky pěkně na sračky.

4. Bubbova černá magie
Sudí 1: Omáčka s černými fazolemi, prakticky žádné koření. Fakt slabota.
Sudí 2: Černé fazole s mírně nakyslou příchutí. Dalo by se to možná použít jako omáčka k dušené rybě, ale chili to rozhodně není.
FRANK: Cítil jsem, že mám něco na jazyku, ale žádnou chuť. Je možné aby chuťové pohárky na jazyku úplně odumřely? Barmanka Sally stála za mnou připravená s tácem tupláků; tahle 150-tikilová machna začíná vypadat docela žhavě, skoro jako ten toxickej odpad, co tu musim žrát. Že by chilli bylo afrodiziakum?

5. Lindin odstraňovač rtěnky a rtů
Sudí 1: Silné, masité chili. Čerstvě umletý cayenský pepř, velmi ostré, bleskový nástup. Velice působivé.
Sudí 2: Chili se sekaným hovězím masem, představoval bych si trochu více rajčat. Cayenský pepř je skvělý nápad.
FRANK: Zvoní mi v uších, pot ze mě leje, nemůžu zaostřit oči. Uprdnul jsem si a několik lidí za mnou museli odvézt na ARO. Soutěžící se urazila, když jsem utrousil, že mi ta její leptací pasta zřejmě způsobila trvalý poškození mozku. Sally mi musela zastavit krvácení z jazyka proudem piva z pípy přímo na jazyk. Asi mi upadnou rty a vypadají zuby. A nejvíc mě sere, že oba zdejší rozhodčí mají pořád kecy, abych přestal křičet... Nejradši bych ty vidláky nakopal do prdele.

6. Věřina Velmi Vegetariánská Variace
Sudí 1: Řídká, ale velmi chutná vegetariánská omáčička. Perfektně vyvážený poměr koření a pepře.
Sudí 2: Zatím nejlepší. Agresivní směs pepře, papriček, cibule a česneku. Špička.
FRANK: Střeva mám v jednom ohni. Když jsem si uprdnul, posral jsem se a mám strach, že se to prožere židlí a já padnu naznak. Nikdo už za mnou nepostává, kromě Sally. Musí bejt ještě větší magor než sem si myslel. Necejtim držku a prdel si budu muset rok utírat sněhem.

7. Susanina Strašlivá Šílenost
Sudí 1: Středně ostré chili, příliš mnoho nakládaných papriček z konzervy.
Sudí 2: M-hm, chutná to, jako by tam kuchařka tu pixlu pepře zvrhla až na poslední chvíli. Musím vyjádřit své obavy o Franka, vypadá jako by nebyl zcela ve své kůži a neustále sprostě kleje.
FRANK: Kdybych si v držce odpálil granát, vůbec bych to necejtil. Na jedno voko nevidim, slyšim jen příšerně hlasitej hukot. Celý břicho sem si zapatlal, dyž sem se lžící místo do pusy trefil do voka. Kalhoty mam plný sraček žhavejch jako láva. Aspoň doktoři při pitvě pochopí, na co sem chcípnul. Přestávam dejchat, dejchání strašně pálí. Stejně všechen kyslík shoří, než mi dojde do plic. Když se budu potřebovat nadechnout, budu vzduch nasávat dírou, kterou se mi žaludek proleptal ven.

8. Chilli číslo 8
Sudí 1: To nejlepší na konec! Ano, perfektní kombinace chili, bezpečná pro všechny včetně dětí, nijak přehnaně ostrá, přesto příjemně prokrví!
Sudí 2: Zlatý hřeb soutěže! Perfektně vyvážená chuť. Ani ostrá, ani příliš jemná. Bohužel jsme o většinu přišli, když Frank omdlel a při pádu ze židle na sebe strhl celý hrnec. Nevím jestli to přežije, chudáček... Čím je na tom severovýchodě krmí? Jak by asi dopadl, kdyby někdo uvařil něco fakt ostrého?

snekinator
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01 zář 2013 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Show Jana Krause - Vyhodnocování kvality chilli jídla

Příspěvekod snekinator » 26 led 2014 13:24

Výborný, strašně se bavím! :D

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Show Jana Krause - Vyhodnocování kvality chilli jídla

Příspěvekod Erben61 » 17 zář 2014 20:24

Jo skvělý....včera jsem krájet papričky na sušení a ještě po dvou umytí rukou mýdlem jsem si sáhl na oko a pálilo mě jak čert...mu sím si koupit rukavice:-/
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2128
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2435
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Show Jana Krause - Vyhodnocování kvality chilli jídla

Příspěvekod gandalf » 17 zář 2014 21:50

Erben61 píše:Jo skvělý....včera jsem krájet papričky na sušení a ještě po dvou umytí rukou mýdlem jsem si sáhl na oko a pálilo mě jak čert...mu sím si koupit rukavice:-/
Doporučuju ti rukavice z Lidlu - 100 ks asi za 160,- kč a máš to na několik let.

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Show Jana Krause - Vyhodnocování kvality chilli jídla

Příspěvekod bremic » 18 zář 2014 17:34

Vybíral jsem teď nějaký semínka z papriček a zodpovědně prohlauji že nefungují ani ve dvou vrstvách :foods:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3826
Obrázky: 0

Re: Show Jana Krause - Vyhodnocování kvality chilli jídla

Příspěvekod MartinS » 19 zář 2014 08:58

Ja si koupil baleni 200ks chirurgickych rukavic za 100Kc v EVE na Melniku. Tak jsem zvedav. Dneska si je vezmu az budu delat omacku a uvidime.
Na oku to ale testovat nebudu :-D

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Show Jana Krause - Vyhodnocování kvality chilli jídla

Příspěvekod proki73 » 19 zář 2014 11:40

když už je řeč o rukavicích tak se přidám a jelikož jsem dárce krevní plasmi tak jsem nešel daleko poprosil jsem sestřičku o rukavice a dostal jsem se a když jsem se zmínil o chilli tak se sestra rosvítila jak žárovka že to má moc ráda tak jsem ji za to donesl směsku mojich odrud cca 1 kg i když si myslím že když to sní tak bude svítit celej rok :D 19994 jinak sem stěma rukavicema kuchal TSM a neprolezlo to přes 1 vrstvu takže spokojenost


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů