Mačky a čierna netkaná textília

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Mačky a čierna netkaná textília

Příspěvekod JurassicChilli » 11 kvě 2016 20:38

Prosím vás, riešil už niekto z vás problém ktorého mám momentálne plnú hlavu a neviem si s ním poradiť?

Popíšem vám o čo sa jedná.

Asi pred týždňom som dal na záhon netkanú textíliu v ktorej budú uhorky. Zaťažil som ju kameňmi a okraje zahrabal do zeme, aby ju neodfúkol vietor. Lenže tá textília ohromne láka našich 5 mačiek a chodia ju pazúrmi škrabať a trhať. Každý deň zalepujem montážnou páskov nové a nové trhliny. Po týždni je už taká dotrhaná a polepená páskou, že sa zasadenia uhoriek po "zmrzlých" snáď asi ani nedočká. O.K. túto textíliu mám už druhým rokom a už na konci minulej sezóny bola trochu roztrhnutá, tak som sa zmieril s tým, že ju asi nezachránim. Lenže som kúpil teraz novú netkanú textíliu ku chilli paprikám a nechcel by som, aby bola po týždni tiež roztrhaná a aby dopadla tak isto, ako tá textília na uhorky. Nemáte prosím nejakú radu, alebo tip ako zabrániť, aby si tie chlpaté svine nechodili brúsiť drápy na textíliu? Jediný použiteľný nápad, ktorý mi napadol je, že by som na textíliu nasypal asi 1-2 centimetre zeminy, tak aby bola pre mačky neviditeľná a schovaná pod zemou, len sa obávam, že potom tá textília stratí svoj zmysel, ktorým je ohrievať pôdu v okolí papričiek.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Mačky a čierna netkaná textília

Příspěvekod Kendy » 11 kvě 2016 20:43

Já mám doma dvě domácí kočky..

Zabránit kočkám, aby dělaly to co se rozhodnou dělat je poměrně obtížné.

Kdyby to byla menší plocha, tak by ji šlo postříkat šťávou z citrusů. Tu kočky z duše nenávidí.

Co tak na to dát ještě nějaký igelit? To by kočky odradilo (nikdy jsem je neviděl škrábat igelit) a fólie by pořád plnila svoji funkci.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Mačky a čierna netkaná textília

Příspěvekod JurassicChilli » 11 kvě 2016 21:19

Ten igelit znie ako dobrý nápad aj keď ja som jedného z našich kocúrov videl škriabať igelit, ktorým máme pri dome zakryté palivové drevo. Možno to bola len náhoda, pretože pod ním videl to drevo, na ktorom si mačky škriabu najradšej.
Takže igelit by som mohol skúsiť. Len dúfam, že nebude robiť nejaké problémy pri zalievaní hadicou. Budem musieť doň spraviť dierky aby sa netvorili jazierka a aby sa voda dostala tam kam má, teda k paprikám. Super, díky za tip. To by mohlo fungovať! :thumbup:

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Mačky a čierna netkaná textília

Příspěvekod franco » 11 kvě 2016 21:21

Mne sa viac osvedčila tkaná textília, tá je pevnejšia a dá sa použiť viac rokov, a tú by mačky nerozdriapali určite. Ja mám zatiaľ len jednu mačku, ta mi vyhrabávala cibuľovú sadzačku, fóliu si zatiaľ nevšíma. :-)

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Mačky a čierna netkaná textília

Příspěvekod franco » 11 kvě 2016 21:25

JurassicChilli píše:Ten igelit znie ako dobrý nápad aj keď ja som jedného z našich kocúrov videl škriabať igelit, ktorým máme pri dome zakryté palivové drevo. Možno to bola len náhoda, pretože pod ním videl to drevo, na ktorom si mačky škriabu najradšej.
Takže igelit by som mohol skúsiť. Len dúfam, že nebude robiť nejaké problémy pri zalievaní hadicou. Budem musieť doň spraviť dierky aby sa netvorili jazierka a aby sa voda dostala tam kam má, teda k paprikám. Super, díky za tip. To by mohlo fungovať! :thumbup:
Keď chceš použiť igelit, daj pod neho kvapkovú hadicu a máš to vyriešené, zvrchu sa to veľmi obtiažne polieva, sused mal papriky sadené do igelitu a keď chcel poriadne poliať papriky, musel hadicou zalievať opatrne do každej dierky, aby nevyplavil korene. No a keď zoberieš, že mal cca 5000 sadeníc, mal čo robiť. :-) tento rok sadí už bez fólie.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Mačky a čierna netkaná textília

Příspěvekod JurassicChilli » 11 kvě 2016 21:39

franco píše:Mne sa viac osvedčila tkaná textília, tá je pevnejšia a dá sa použiť viac rokov, a tú by mačky nerozdriapali určite. Ja mám zatiaľ len jednu mačku, ta mi vyhrabávala cibuľovú sadzačku, fóliu si zatiaľ nevšíma. :-)
Keby som vedel skôr, že sa tá netkaná textília tak zapáči tým naším mačkám, tak by som zainvestoval tiež do niečoho kvalitnejšieho. Lenže ja blbec som nakúpil v akcii v Kauflande 3 netkané textílie 10x1,5 metra a už ich teraz musím nejako využiť. Keby bolo aspoň viac času, ale výsadba je za dverami a ak počasie bude priať, tak na budúci týždeň idem na to! :thumbup:

Ten igelit by som dal len do medziriadkov tak, aby bol aspoň 5 cm od paprík. Textília bude spod neho vytŕčať až k paprike. To by mohlo stačiť aby sa tadiaľ dostala voda. Snáď tí chlpáči neobjavia, že tam v každom riadku trčí po 5 cm textílie z každej strany a nezačnú ju škrabať, lebo to by už bolo od nich úplné sprisahanie. :lol:

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Mačky a čierna netkaná textília

Příspěvekod franco » 11 kvě 2016 22:03

Ja tento rok som zainvestoval do kvapkovej závlahy do fóliovníka aj na pestovanie paprík vonku na čiernej fólii, pod ňou kvapková...Pustím kohútik a idem na pivo, nemusím stáť s hadicou niekoľko hodín na záhonoch. :-)


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů