Co vas privedlo k chilli extremistum :) ?

Povídání o chilli papričkách
007.daniels
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 16 čer 2012 18:18
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Za morem :)

Co vas privedlo k chilli extremistum :) ?

Příspěvekod 007.daniels » 15 črc 2012 02:22

Zakladam toto tema jen ze zvedavosti :) protoze treba ja zacal s chilli jen proto,ze me stvalo,ze kdyz uz jsem se 1 za den dostal k jidlu,tak me z nej kolegove a spolubojovnici -ce,soustavne ujidali a to ja vazne nesnasim :) :sm: a tak jsem zacal davat chilli,a pridaval a pridaval a pridaval,az jsem se stal, podle vsech :) asi zavislak :jalapeno: tak treba ma nekdo take nejakou zabavnou :) Jinak jsem asi pred cca 3,5 rokem dal do lahve 0,7 finske 6 naga b jolokia,a jeste stale mam neco pod pulkou :jolokia: nemusim asi rikat kolik (hrdinu) uz tato vodka rozplakala,a to doslova :) :veryhot: :) za tech 3,5 roku se objevil jen jeden blazen :respect: co si po prvnim panaku rekl o dalsi dva :bashead:
Naposledy upravil 1 dne 007.daniels; celkem upraveno 16x.
http://www.youtube.com/watch?v=4TzEtLUs4cs" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Co vas privedlo k chilli extremistum :) ?

Příspěvekod Hami » 15 črc 2012 14:28

U mě bylo hned několik důvodů:

1.- mám rád pálivá jídla
2.- po rozpadu kapely jsem potřeboval nějakého koníčka, kterým bych se zabavil ( zároveň však byl doma, cestování mám plné zuby )...
3.- fascinuje mě rozmanitost druhů, barev......
4.- v práci máme perfektní kolektiv, probíhají hromadné ochutnávky papriček a omáček...
5.- pohodová parta lidí na tomto fóru + chilliwebu...

A to nemluvím o tom, jak je pěstování a degustace chilli nakažlivé, protože se jen během letošního roku přidalo 8 lidí z mého okolí....

Forkys
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 10 kvě 2011 22:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Co vas privedlo k chilli extremistum :) ?

Příspěvekod Forkys » 19 srp 2012 14:09

Tak já přišel k pěstování "jak slepej k houslím".
Pálivý jídla fakt můžu a při pokusu vymámit z kolegy skleničku pasty z Jolokie jsem byl obdarován sazeničkama.
Ještě jednou dík :thanx:
Snaha neutrápit kytky které z parapetu vytlačily muškát, mě přivedla sem. Protože jsou to papričky statečné, přežily mojí péči, nějaká úroda do mlýnku a na omáčku byla. A přezimovaly. :thumbup:
A je z toho hobby, nákup dalších semínek, pár výměn, no a letos už kytky na balkóně vytlačují sušák na prádlo ( no jo, no) :sm:
Společná ochutnávka výpěstků mnou "zblbnutých " feferónkařů bude po prázdninách, až nám to všem dozraje.
A jestli mi v práci ještě jednou zmizí jídlo z lednice, tak příští svačinka bude pro zloděje nezapomenutelná :firy:
Dík za tohle fórum a ať Vám všem feferonky dělají radost :chipotle: :naga: :jalapeno:
Bude to vostrý...

papagee
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 27 zář 2012 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Co vas privedlo k chilli extremistum :) ?

Příspěvekod papagee » 25 lis 2012 10:40

Tak já k pěstování pariček dospěl časem,konopí,které je také odrůdově a chutově také velmi rozmanité je příliš atraktivní pro škodnou ,daří se ho pěstovat ,ne však sklízet.Papriku mi do zahrady lezou trhat hladov bezdomovci,seberou jen co sní a to jen občas.Moruga scorpion je i tohle odnaučí jak doufám..Dříve sem byl k chilli v kuchyni odměřený.používal jsem jej zřídka v přesvědčení že potravina si má podžet vlastní chut,že se vlastně surovina znehodnocuje překrytím její chutě silným kořením.
Po ochutnání některých odrůd si mě však chutě získaly a pravděpodobně zahrála svou roli i návykovost nějaké z latek v chilli obsažené./ta psychická se u mě rozvinula dosti rychle/
Nazačátku tedy bylo"mičurinství" a zachutnalo mi :)

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Co vas privedlo k chilli extremistum :) ?

Příspěvekod stalker251 » 05 led 2013 14:41

začal sem asi 4 roky spátky korenim z feferonek , to sem si dal nejpr ždibec na maso...jak postupoval čas tak sme pridával a pridával , až sem si jedneho dne dal čajovou lžičku do polivky a vydržel sem to....pak sme si rekl že je načase zvýšit level, normálne pridávam 5-10 kusu 10k Shu do polivek , gulaču, omáček nebo jen tak jak čipse, žeru samozný papriky...začal sme experimentovat s omáčkama, posledne sem skusil marie sharps , beware, s extraktme kapsaicinu , a ani sme necitil že to páli , asi je neco špatne :wave:
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;

Libretis
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22 črc 2012 15:37
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Co vas privedlo k chilli extremistum :) ?

Příspěvekod Libretis » 08 led 2013 12:24

K pěstování chilli a chilli extremismu jsem se dostal tak nějak náhodou. Vždycky jsem měl rád pikantnější pokrmy, po osamostatnění od rodičů jsem potřeboval nějakou dekoraci za okno do bytu. Klasické kytky mě nebaví, tak jsem si řekl, že by vůbec nebyl špatný nápad zkusit si vypěstovat nějaké papričky.
Nechal jsem si poslat 3 odrůdy (nebylo to z tohoto webu), dvě se chytily skvěle, jedna byla nějaká špatná ... hrozně mě to chytlo a jak tady psal již někdo výše, je to hrozně chytlavé pro okolí, po mém začátku se našli další dva, kteří se do toho pustili pár dní po mně :thumbup:
Každopádně mě to hrozně baví a neplánuju s tím přestat :) :chilli11: miluju ten pocit :firy:

Co se týče těch extrémů ... asi jako všichni : Zkoušel jsem, co vydržím ... začátky byly velmi zajímavé, dnes už si dávám omáčku "Moruga Mučíto" téměř do všeho :-D

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Co vas privedlo k chilli extremistum :) ?

Příspěvekod mruuh » 22 led 2013 12:02

Ja som zistil ze mam radsej na pizze Jalapeno ako bezne "chilli" (takto to pisu v jedalnych listkoch, netusim ake presne tam ide), tak ma napadlo ze si nejake vypestujem. No a stacilo najst toto forum a tie nadherne fotky co tu okolo seba rozhadzujete, a bolo rozhodnute. :)

Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

Re: Co vas privedlo k chilli extremistum :) ?

Příspěvekod rytir91 » 23 led 2013 09:40

U mě to bylo relativně podobné, mám hodně rád jídla s fazolí. Začalo to kotlíkem s kupovaným chilli kořením, pak v chilli nálevu. Pak spolu pracovník donesl sušený papričky z indie. Ty mi vydržely celej rok. Když začali docházet, přišel nápad něco vypěstovat. Prní rok to byly mrzáčci co téměř nehřáli ze zahradnictví. Pak přišla minulá sezóna. Závislost se rozjela na plné perdy a stupňuje se. Také miluji tzv. kozí rohy, s křenem, okurkou a uzeným bomba.


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů