Sambaly a Sriracha

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Sambaly a Sriracha

Příspěvekod sembeth » 05 dub 2013 23:19

V poslední době jsem si celkem oblíbil extra heat sambaly a omáčky Sriracha.
Stejně jako habamučíta si i tohoto dávám preventivně pár lžiček denně .

Moji favorité:
Sriracha Extra Hot
Sambal Badjak Extra Heet
Sambal Surinaamse

Zkusil jste někdo. Váš názor? Šmakuje/nešmakuje? Pálivost?

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Sambaly a Sriracha

Příspěvekod Wiking » 06 dub 2013 07:03

Sambaly mam rad, i kdyz nekteri vyrobci do nich davaji moc vysoke % soli.
Zalezi na vyrobci... a tech je hodne. Nekdy taky pisou kolik je v tom Sambalu % chilli a % soli.
Palivost je samozrejme ovbykle takova, aby to mohli jist i "normalni" lide.. Ale vse se da priostrit..
Srirachy nekupuji, je v nich silene moc chemie. Neni problem si to uvarit sam doma a dat do mensich (0,2L) sklinek, zasterilovat si to a otevrene v lednici vydrzi i bez konzervantu par tydnu.. proste nez se to sni :-)
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Sambaly a Sriracha

Příspěvekod sembeth » 07 dub 2013 17:44

Wiking píše:Sambaly mam rad, i kdyz nekteri vyrobci do nich davaji moc vysoke % soli.
Zalezi na vyrobci... a tech je hodne. Nekdy taky pisou kolik je v tom Sambalu % chilli a % soli.
Palivost je samozrejme ovbykle takova, aby to mohli jist i "normalni" lide.. Ale vse se da priostrit..
Srirachy nekupuji, je v nich silene moc chemie. Neni problem si to uvarit sam doma a dat do mensich (0,2L) sklinek, zasterilovat si to a otevrene v lednici vydrzi i bez konzervantu par tydnu.. proste nez se to sni :-)
jj, s tou chemií máš určitě pravdu (asi ale nejde moc jinak v masovém měřítku). Takových omáček je, řekl bych, ale většina, takže je to pak věc volby, hledání, testování, atd. Dle mého Sriracha až tak extra chemicky nechutná, ikdyž je toho plná. Na rozdíl od jiných které jsem zkusil = jedná velká chemická umělotina.

Pakliže máš nějaký typ na gud omáčku s minimem chemie tak sem s ním.

Jinak mám samo v plánu si zarobit svoje vlastní omajdy, pakliže se sklizeň zadaří. Zatím 0 zkušeostí s tímto, neb jedu první plnohodnotnou chilli sezónu. Tak jsem zvědav.


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů