Omáčka Jolokia Mučíto

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

Omáčka Jolokia Mučíto

Příspěvekod rytir91 » 29 dub 2013 20:35

Ahoj, jak tak koukám tak se tu zřejmě nemluvilo ještě o Jolokia Mučíto.

Kolega MARIO.GREEN jo objednal a já bych se rád vyjádřil k tomu co jsem cítil, či spíše necítil.

Máme za sebou Morugu omáčku a Habanero omáčku od produkce Nová Paka, tak jsme otestovali i tuhle.
Test probíhal jako vždy, čajovou lžičku, do plna a šup do pusiny. Normálně bych po minulých zkušenostech čekal buď ovocnou chuť či rajčatový základ. Chyba, okamžitě jsem přišel o všechny chuťové buňky, dostal pecku do hlavy a pár krásných chvil slintal do firemního koše :nuke: .

Zde jsem poznal že to nebude žádná sranda(toaletní potíže raději popisovat nebudu), druhá fáze, párek v rohlíku, asi bych to popsal jako mouka a oheň, nebo muka a oheň?

Následovalo naše oblíbené, fazoloví kotlík, bože krásně pálil, až jsem se spálil. Čím více jsem se blížil ke dnu talíře, tím více mi bylo jasné že napalm je oproti tomu hodná holka.

Je to po dlouhé době, omáčka která leží dlouho v lednici, sníst ji je problém i pro nás dva magory.

Do dneška nevím jak chutná, doporučuji na týrání přátel.

Očekávám že v létě najde upotřebení jako pálivá přísada pro grilování na chuť to není, spíše pro potřebu vyvolat pocit euforie, a vyplavit endorfiny.

Mára dodá své pocity, třeba něco cítil :jalapeno:

Pokud někdo ví jak to chutná, skládám poklonu :thanx:

franta599
Stálý člen
Příspěvky: 134
Registrován: 29 led 2013 00:08
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Omáčka Jolokia Mučíto

Příspěvekod franta599 » 29 dub 2013 20:46

ou... to je to až takovej matroš? :veryhot: to ta moruga bude zabijet ne ? :hot:

Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

Re: Omáčka Jolokia Mučíto

Příspěvekod rytir91 » 29 dub 2013 20:51

Morůga byla proti tomu odvárek :-)

Uživatelský avatar
MARIO.GREEN
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 15 zář 2012 11:26
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Černá Hora BK

Re: Omáčka Jolokia Mučíto

Příspěvekod MARIO.GREEN » 30 dub 2013 14:06

Morugu jsem již popsal v její kapitole.No co dodat,opravdu se nejedná o standartní salsu,pač je v ní Moruga! :firychil:
Ale je to fakt vychytaný.Výborná chuť chinnense,kterou si člověk co to rád HOT opravdu užije. :angry1:
Jolokia je na tom podobně.Je to podobná omáčka.Ale je u ní jeden nadstandart...AúúúúúÚÚ!Buď moplslíkovi ujela ruka,nebo jsou tabulky trochu zcestné. Pal je tak dvakrát mocnější a možná třikrát delší. :firy: Asi odrůda a vyšší koncetrace.Jolokii sem papal,Morugu ne.Dvorní chilli-tester Jenda ji popsal na 15min. a dobrý. To bude asi vono...
Každopádně díky za každé nové ráno je silná,ale Fajn :jolokiatoilet:

papagee1
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2013 19:54
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Omáčka Jolokia Mučíto

Příspěvekod papagee1 » 14 srp 2013 21:17

Zdravím
Tohle jsem neochutnal a navnadili jste mě..tipnul bych si že jolokia mučíto bude prostě jen koncentrovanější /rozuměj víc plodů/.
bhut jolokia white pěstuju na venkovním záhonu a vede si skvěle,kvalitní genetika,krásné kulaté keříky,plody chráněny listy před popálením sluncem,nese všechny znaky komerční odrůdy,takže se pravděpodobně pěstuje v holandu za rozumnou cenu celoročně:)
ale na morugu vto nemá
duplicitní ůčet/stolen account/..?

Uživatelský avatar
Starej paprika
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 srp 2021 12:56
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Omáčka Jolokia Mučíto

Příspěvekod Starej paprika » 03 srp 2021 13:32

Už je to sice staré téma, ale mně dorazila omáčka dnes ráno na poštu. Před tím jsem měl zkušenost jen se sušenou mletou Jolokií. Tak jsem omáčku vyzkoušel hned na oběd a nedá mi to, abych se nepodělil o pár pocitů. K obědu jsem si dal celkem fádní jídlo - šunkofleky a omáčku jsem použil místo kečupu. Musím říci, že z fádního jídla se rázem stal docela zážitek. Nástup byl opravdu rychlý a intenzivní. Když bylo jídlo ještě dost teplé, tak byl chuťový vjem dokonce velmi intenzivní. Každopádně byl příjemný. Tak se stalo, že na jednu porci fleků padla čtvrtina obsahu lahvičky. Omáčka má "dlouhý dojezd" jak v ústech, tak v žaludku a ještě po hodině víte, že jste něco jedli. A to mám rád. Jasné je, že dlouho nevydrží. Obsah lahvičky vystačí na dochucení tak čtyř až deseti porcí jídla, podle toho jak intenzivní či jemný výraz jim chce uživatel vtisknout. Omáčku mohu vřele doporučit.


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti