žloutnutí a opadání listů :(

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
mmmttzy
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07 čer 2018 19:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

žloutnutí a opadání listů :(

Příspěvekod mmmttzy » 07 čer 2018 19:30

Zdravím všechny chilli nadšence. potřeboval bych radu od zkušených, jsem začátečník. Mám tři druhy, trinidad morouga scorpio, ring of fire a chinese multicolour. Problém mám pouze s Ring of fire, rostlina má cca 30-35 cm, začali mi žloutnout listy a některé už odpadly. Zkoušel jsem více zalévat i méně zalévat. Substrát je určený pro papriky lehce promíchaný s kravským hnojem, snažím se vyvarovat kdejaké chemii. Ve vyšších patrech jsou listy ok a nějak se oproti ostatním odrůdám pozastavil růst. viz foto 48316
Dík za radu :)

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: žloutnutí a opadání listů :(

Příspěvekod petr.polasek » 07 čer 2018 22:04

Zatím kytky nech, aby se rozjely, pak uvidíme co s tím dál. Podle mě s tím problém nebude; postranní výhonky se rozjedou a vznikne pěkný keřík.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: žloutnutí a opadání listů :(

Příspěvekod JurassicChilli » 07 čer 2018 22:41

Keďže ti padajú staré listy, tak by som to pripisoval slabej výžive. Nepíšeš kedy si presadzoval do finálnych nádob a ani koľko si dal kravského hnoja. Ak si presadzoval už dávno a dal len trochu hnoja, tak je možné, že živiny sú už minuté a je potrebné prihnojiť.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: žloutnutí a opadání listů :(

Příspěvekod Kendy » 08 čer 2018 08:59

Dával jsi do předhnojeného substrátu? Asi ano, ale radši se ptám. Kdy jsi je tma přesadil?

Tím kravským hnojem myslíš granulát, nebo opravdu čerstvý kravský hnůj? Kolik a kdy jsi ho tam dal?

a no. Vypadá to jako nedostatek živin. Teoreticky to ale může být způsobeno i tím, že kytka má něčeho i moc, a ten přebytek ji brání absorbovat jiný prvek, který potřebuje. Spíš bych si ale tipl na nedostatek živin.

mmmttzy
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07 čer 2018 19:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: žloutnutí a opadání listů :(

Příspěvekod mmmttzy » 12 čer 2018 15:43

Kendy píše:
08 čer 2018 08:59
Dával jsi do předhnojeného substrátu? Asi ano, ale radši se ptám. Kdy jsi je tma přesadil?

Tím kravským hnojem myslíš granulát, nebo opravdu čerstvý kravský hnůj? Kolik a kdy jsi ho tam dal?

a no. Vypadá to jako nedostatek živin. Teoreticky to ale může být způsobeno i tím, že kytka má něčeho i moc, a ten přebytek ji brání absorbovat jiný prvek, který potřebuje. Spíš bych si ale tipl na nedostatek živin.

Substrát byl předhnojený na cca 4 týdny, teda podle toho co bylo uvedeno na obalu. Už ani nevím co to bylo za značku. Hnůj mám granulovaný a mísil jsem ho se substrátem. Pár granulek cca 20. Ale už to vypadá, že se kytky vzpamatovávají. Ještě na přihnojení mám krystalické hnojivo KRISTALON ZDRÁVÉ RAJČE A PAPRIKA. Započal jsem hnojit a zdá se že je to lepší. Jen doufám že to není nějáké špatné hnojivo.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: žloutnutí a opadání listů :(

Příspěvekod Kendy » 12 čer 2018 16:42

:-) Neblbněte lidi s tím hnojivem. Opravdu to není tak, že čím víc hnojiva, tím lepší výsledek. Je to velmi ošidné a méně je většinou více.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů