TSM Padání květů

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Martin18
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23 črc 2016 18:01
Reputace: 3
Obrázky: 0

TSM Padání květů

Příspěvekod Martin18 » 23 črc 2016 18:09

Zdravím

Potřebuji radu, jsem už opravdu zoufalý.

Ve skleníku mám dvě rostliny trinidad scorpion moruga a jedno habanero, habanero je obsypáno plody, už pomalu zrajou, ale morugy nic, jenom na jedné jsou 3 plody, jinak z každé už asi 50 květů opadalo. Jsou to už pořádné rostliny víc než metr do výšky krásně rostlé, skleník je dostatečně větraný, zálivka tak ať je zemina akorát vlhká, teplota 25-30. Hnojím je jihočeským na plodovou zeleninu jednou za 2 týdny (5% N + 11% P2O5 + 10% K2O + 2% MgO), často třeba květ odkvete ale následně spadne. Když byly menší tak byly dost napadeny sviluškama, ale rychle se zotavily. Hlavně mi nejde do hlavy, že jak ony tak habanero mají úplně totožné podmínky a habanero je super a morugy nic.

Nevíte co s tím ?

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: TSM Padání květů

Příspěvekod lobo » 23 črc 2016 18:45

Tohle se mi take stava a hlavně u rostlin ktere jsou velke a maji hromadu kvetu. Jedine co na to plati je rostlinu uplne vykolejit. Za prve ostrihat. klidne 1/3 z celkové velikosti ostriha a pak ji zmen stanoviste dej ji bud úplně ven z foliivniku nebo na jine misto uvnitř. Muze se to zdat drasticke ale pomaha to. :tiphat:

Martin18
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23 črc 2016 18:01
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: TSM Padání květů

Příspěvekod Martin18 » 24 črc 2016 07:05

Bohužel rostlina je v zemi. Ale přistřihnout zkusím :)

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TSM Padání květů

Příspěvekod pan_klobouk » 25 črc 2016 11:26

Květy odpadají neopylené ,nebo upadnou i se zárodkem papriky ?
pan_klobouk

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: TSM Padání květů

Příspěvekod franco » 25 črc 2016 11:37

Martin18: TSM je náročnejšia aj omnoho väčšia rastlina ako Habanero. Ja to mám tiež, Habanera mi už dozrievajú a TSM ledva nahadzuje plody. Preto ešte vydrž, všetko má svoj čas. :-) Skoršiu úrodu u TSM som dosiahol len zo zakorenených odrezkov ale zas na úkor množstva. Prvé plody vo fólii som oberal už asi pred mesiacom.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: TSM Padání květů

Příspěvekod stankar » 02 zář 2016 06:26

Jak pise franco, TSM je narocnejsi, presto s ni mam 2 sezony zkusenosti a za mych (ne zrovna priznivych podminek) musim rict, ze to hodne zalezi i na jednotlive rostline. Mel jsem celkem 4 rostliny loni, jen jedna plodila a zbytek celou sezonu shazoval kvety. Onu plodici jsem si zastrihl (prezimoval) a jednu neplodici taktez, a ve vysledku mi opet plodi jen ta jedna (druha mela jen jediny plod do ted, tak se s ni letos rozloucim).
Takze myslim, ze se vyplati selekce a prezimovani do dalsich sezon :)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5404
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9054
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: TSM Padání květů

Příspěvekod Tea Racer » 02 zář 2016 14:53

Tohle je problém doma u mě. Některé rostliny samy nasazují kvety. Jiné ne. Vetsinou je dam treba na den ven a vitr a včely udelají své a to stačí. Zkousel jsem klepat s kvety, kmínkem, používat oušatka na opylení, ale na problémové druhy mi to proste nefunguje. Dát to ven na chvili ano. Jinak funguje kratkodobý přisušek a ihned zalít slepičincem.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JanaK a 3 hosti