HABANERA a NAGA JOLOKIA

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
Chilligirl
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13 zář 2011 15:23
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

HABANERA a NAGA JOLOKIA

Příspěvekod Chilligirl » 07 říj 2011 09:34

Ahojte, prosím všechny, co tomu rozumí o radu... :dunno: samozřejmě jsem si pročítala forum, ale přesnou odpověď na mou otázku jsem nenašla a jsem z toho už trošku nešťastná... je to moje první pěstování... začala jsem někdy v květnu, pěstuji je doma, svítím na ně 12 hodin denně, hnojím je slepičincema a zalívám je téměř každý den. A přesto se květy a plody nechtějí ukázat. A když už jsou nějaké květy, tak usychají a odpadávají. :-/ oproti obyčejným papričkám, které jsem vysadila ve stejnou dobu, tak jsou habanera a naga jolokia pozadu. Už mám plody chilli papriček, třešňových a začínají jablíčkové papričky, kterým se taky moc nedaří a plody odpadávají. Poraďte mi prosím co dělám špatně... přiložím foto... díky moc!!!

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: HABANERA a NAGA JOLOKIA

Příspěvekod Maxim » 07 říj 2011 12:40

Ahoj, nevím jestli to bude ten hlavní problém ale máš tam hrozně moc mušek, velmi pravděpodobně smutnic. Lepové štítky máš ale když se larvy v substrátu přemnoží, mohou baštit kořínky i velkých rostlin a ovlivnit tím úrodu. Pokud nepomáhají žluté destičky a střídmá zálivka tak zkus parazitické hlístice (Steinernema feltiae) jen pak musíš začít zase zalévat, fungují jen ve vlhkém prostředí. Hlístice jsem zatím nezkoušel, vždy mi stačilo omezit zálivku a žluté desky, ty jich tam máš ale opravdu hodně. Pěstování zdar, máš to hezký :tiphat:
O

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: HABANERA a NAGA JOLOKIA

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 07 říj 2011 13:55

Chilligirl píše:Ahojte, prosím všechny, co tomu rozumí o radu... :dunno: samozřejmě jsem si pročítala forum, ale přesnou odpověď na mou otázku jsem nenašla a jsem z toho už trošku nešťastná... je to moje první pěstování... začala jsem někdy v květnu, pěstuji je doma, svítím na ně 12 hodin denně, hnojím je slepičincema a zalívám je téměř každý den. A přesto se květy a plody nechtějí ukázat. A když už jsou nějaké květy, tak usychají a odpadávají. :-/ oproti obyčejným papričkám, které jsem vysadila ve stejnou dobu, tak jsou habanera a naga jolokia pozadu. Už mám plody chilli papriček, třešňových a začínají jablíčkové papričky, kterým se taky moc nedaří a plody odpadávají. Poraďte mi prosím co dělám špatně... přiložím foto... díky moc!!!
Můžeš nám ukázat aktuální velikost rostlin? Měj na paměti, že všechny Capsicum Chinense jsou na květ a plod (počátek květu a dozrávání) mnohem pomalejší než ostatní domestikované druhy. Možná i v tom tkví celý problém. Více se dozvíme z velikosti ristlin - fotografie. :wave:

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HABANERA a NAGA JOLOKIA

Příspěvekod Chilli.tk » 07 říj 2011 15:21

Ahoj - fotky jsou v galerii, ale holčina by je mohla rovnou dát do vlákna aby jsme nemuseli hledat - předně bych řekl že ta úsporka(zářivka) prostě stačit nebude - kytky vypadají vitálně, ale zároveň přelitě, mušek je tam děsně moc = opět to že jsou přelité.
Co se týče velikosti květináčů - jsem ti odepisoval v začátečnickém koutku.
Jo a jen dotaz - teď už je sice trochu pozdě, ale nebylo by lepší je dát na balkon, za okno - nebo někam kde na ně půjde opravdové slunko?
a ještě jedna poznámka k upadávání květů - v přírodě opylují včeličky - v umělém prostředí musí taky někdo opylovat - takže otázka zní - makáš na těch květech stejně jako včelička?

Měj se :tiphat:

Chilli.tk


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů