plody But Jolokia

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Zoltan1
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04 zář 2011 14:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

plody But Jolokia

Příspěvekod Zoltan1 » 04 zář 2011 15:42

Zdravím příznivce chilli! Jsme tu nový a chtěl bych se zeptat ohledně plodů Bhut Jolokia. Loni jsem si koupil 10 semen výše uvedeného chilli. Hned jak dorazili dal jsem jim patřičnou "peřinku" a po úspěšném vyklíčení šli do kořenáčů. Plody jsem k mému údivu začal sklízet až letos začátkem léta (nákup semen byl cca 10/2010). Zádrhel je v tom, že jsem sklidil ze dvou kytek zatím asi tak 20 chilli velikosti třešně. V současné době mám na kytkách 15, a další mi tam rostou, chilli paprik velikosti švestky ale jsou celé zelené nechtějí se červenat???!!! A tady je čas na můj dotaz: zčervenají ještě, je to normální, takhle velké papriky Bhut Jolokia, když ty ostatní zčervenali už ve velikosti třešně???
Prosím o radu. Díky Zoltan1 :chilli11:
Zoltan1@seznam.cz

-ROOKiE-
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 09 čer 2011 14:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: plody But Jolokia

Příspěvekod -ROOKiE- » 04 zář 2011 17:02

Ahoj,no já mám doma pár sušených Bih Jolokia a jsou velké jako švestky. Řekl bych, že až teď teprve mají správnou velikost.
Co se týče změny barvy, těžko říct. Pak je to ráz na ráz a jedeto rychle. Snad počasí vydrží a do konce září bude světlo a teplo. Červenání mi začalo teď nedávno, tak to zatím jako začátečník jen pozoruji. Podle mě to je teplým počasím ... červenec byl chladný a temný, proto takové chování. Kdo má však podle mě fóliovník nebo skleník, tak je zavodou ... tam teplo je.

zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: plody But Jolokia

Příspěvekod zodyac » 01 lis 2011 21:48

No k tomu sfarbeniiu.Ja som mal chilli do augusta vonku a uz koncom jula na nom bola zelena papricka ktora zacala menit farbu az po presune donutra.Teda je to dost zavisle na teplote(tento rok bolo dost divoke leto).No a k velkosti ja mam to iste.Podla mna je to nedostatkom zivin alebo mas privela plodov a pomenej zivin.Mam ich v hline a kupil som granulovane hnojivo ktore tam uz teraz dat nemozem takze...Ale buduci rok idem do kokosu a tekutych hnojiv.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů