Tenký stonek

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Grolldir
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23 bře 2012 00:38
Reputace: 0
Obrázky: 0

Tenký stonek

Příspěvekod Grolldir » 06 dub 2012 09:54

Ahoj u papriček Jalapeno mám docela dlouhé, ale tenké stonky takže jsem musel je hned podepřít špejlema, je to u tohoto druhu papriček normální nebo mohu něco udělat pro podporu zesílení stonku?

Papričky Habanero red co my vyklíčili a vyrašil druhý pár listů ty mají stonky pěkné zatím a budu je přesazovat ty Jalapeno už v této fázi měli ty stonečky dost tenké.

Ještě se zeptám vadí jim za oknem přímé slunce?
Díky za rady

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tenký stonek

Příspěvekod gandalf » 06 dub 2012 09:58

Tenký, vytažený stonek by mohl být známkou nedostatku světla. Přímé slunce by jim vadit nemělo, když tak jim přes poledne přistíníš třeba záclonou. Někdy na slunci svěsí listy, ale to se srovná, až je osvěžíš. Také záleží na typu skla, které máš v okně.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tenký stonek

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 06 dub 2012 10:32

Grolldir píše:Ahoj u papriček Jalapeno mám docela dlouhé, ale tenké stonky takže jsem musel je hned podepřít špejlema, je to u tohoto druhu papriček normální nebo mohu něco udělat pro podporu zesílení stonku?

Papričky Habanero red co my vyklíčili a vyrašil druhý pár listů ty mají stonky pěkné zatím a budu je přesazovat ty Jalapeno už v této fázi měli ty stonečky dost tenké.

Ještě se zeptám vadí jim za oknem přímé slunce?
Díky za rady
Ahoj, tenké a dlouhé stonky = vysoká teplota a nedosatek světla, jak píše gandalf.. Když ubereš na teplotě a dáš jim víc světla stonek zesílí. Podepírání špejlema není dobrý způsob, rostlina si na berličku zvykne a bude z ní stejná nudle - je to stejný jako v životě, kdy hledáme berličku o kterou se opřít :)

Z vlastní zkušenosti i odrdůda chinense která má ve zvyku dělat tvrdé pevné stonky může mít i stonek malý a celá rostlinka se může ohýbat - lámat (při nedosatku světla a vyšších teplotách). Stačí jí dát víc světla a vrchol rostliny se začne táhnout za ním, díky tomuhle "tréninku" stonek začně sílit a během pár dní ohnutá rosltina v 45° se narovná a udrží si tak vlastní stabilitu.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti