Přesazení

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Přesazení

Příspěvekod mglaedr » 13 čer 2016 12:14

Zdravím všechny,
mám otázku na zdejší pěstitele Habanero Bonda Ma Jacques. Mám doma toto

http://anony.ws/image/JCDe

a všiml jsem si, že spodní listy vypadají celkem nemocně. Když jsem to přesazoval, neměl jsem moc představu jak to bude velké, ale teď mám pocit, že chudák kytka má malý květináč. Co myslíte, měl bych to přesadit? Moc se mi do toho nechce, v hlíně je Symbivit a na hlíně písek, takže to bude docela práce a navíc kytce nechci ublížit :( Nikdy jsem ještě tak velkou kytku nepřesazoval.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Přesazení

Příspěvekod Kendy » 13 čer 2016 12:17

Malý květináč tedy určitě má.

mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přesazení

Příspěvekod mglaedr » 13 čer 2016 12:19

Jak velký květináč by byl ideální? Mám doma ještě jeden 18x14 (ŠxV), ale ten mi taky přijde celkem malý.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Přesazení

Příspěvekod Kendy » 13 čer 2016 12:25

mglaedr píše:Jak velký květináč by byl ideální? Mám doma ještě jeden 18x14 (ŠxV), ale ten mi taky přijde celkem malý.
Podle těch rozměrů květináče se nedá moc poznat objem. Hrozně záleží na tom, jak je květináš skosený. Dej do květináče igelitku a lej do ní vodu z odměrky. Rychle zjistíš objem v litrech.

Podle seminka-chilli tahle rostlina dorůstá 100 x 80 cm (výška šířka). Řekl bych že potřebuješ tak kolem 10 litrů substrátu.

Počkej ještě, jestli ti neodpoví někdo, kdo ji pěstuje. Já ji nemám.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9098
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesazení

Příspěvekod Tea Racer » 13 čer 2016 12:27

Lze to i v takto malém, ale je to složitější, velmi snadno přehnojís a zasolíš pudu. Zkusil bych i hnojit na list, treba Harmonií na papriky rajčata a trochu nasypat granulovaného hnoje...

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Přesazení

Příspěvekod JurassicChilli » 13 čer 2016 12:29

Habanero Bonda Ma Jacques tiež nemám, ale ten kvetináč je rozhodne malý. Rastline presadením určite neublížiš. Práve naopak. Spravíš jej radosť. Korene musia byť u tejto veľkosti rastliny a malom rozmere kvetináču už poriadne nahusto a koreňový bal sa ti pri presadení nerozpadne, takže rastlina si pravdepodobne ani nevšimne, že bola presadená (v negatívnom zmysle) a bude ďalej rásť bez šoku z presadenia. Kvetináč minimálne 10 litrový, ale čím viac, tým lepšie.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Přesazení

Příspěvekod Kendy » 13 čer 2016 12:31

Tea Racer píše:Lze to i v takto malém, ale je to složitější, velmi snadno přehnojís a zasolíš pudu. Zkusil bych i hnojit na list, treba Harmonií na papriky rajčata a trochu nasypat granulovaného hnoje...
Já vím že dá.. Ale pěstuje docela pěknou kytku v prťavém květináči za oknem a ptá se, jak velký na ni potřebuje květináč. Asi moc zkušeností nemá.

Když ji nepřesadí a zkusí objem substrátu dohnat hnojením, tak mu s největší pravděpodobností zajde a na pěstování paprik se vykašle.

Myslím, že na pěstování v malých nádobách, nebo na hydroponii, musí nejdřív získat pár zkušeností.

mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přesazení

Příspěvekod mglaedr » 13 čer 2016 12:46

Jojo, tohle je můj druhý rok pěstování. Minulý rok jsem měl jenom Thanksgiving. Už jdu do obchodu pro větší květináč.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů