Otrhat či neotrhat, to je oč tu kráčí!

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
jarda
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08 bře 2016 23:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Otrhat či neotrhat, to je oč tu kráčí!

Příspěvekod jarda » 15 črc 2016 15:58

Zdravím, máte zkušenosti s otrháváním listů, aby šla energie spíše do květů? Moje rostliny jsou košaté, bohužel ale obrůstají stále novými listy i na spodní části kde je už stonek jak noha od kulečníku. Kvést se jim ale zrovna nechce, nebo ne tak, jak bych si představoval, že by to mělo vypadat. Hnojivo mám Chilli Focus, dodržuji dávkování na pixle. Budu rád, když se se mnou podělíte o vaše zkušenosti a nápady.

Díky, Jarda :smoketoil:

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3020
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Otrhat či neotrhat, to je oč tu kráčí!

Příspěvekod OMO » 15 črc 2016 16:32

Chilli Focus složení N 3.0 ; P 1.0 ; K 4.4

Na květ potřebuješ hlavně fosfor (P), zdá se ti že ho je tam poměrově dost ?
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Otrhat či neotrhat, to je oč tu kráčí!

Příspěvekod Erben61 » 15 črc 2016 16:42

Ahoj, pokud máš stonek jak noha tak jsi v pohodě. :jalapeno: Já osobně tedy ty spodky odstraňuji pokud je dost košatá koruna. A vynechal bych fokus a nasadil bych třeba Hoštický slepičince, ty Ti podpoří kvetení. Je tam totiž více proměnných, jako jestli máš kytky venku, nebo ve skleníku, jestli na jih nebo na sever,odrůdy :jolokia: :naga: ap. víš jak a letos toho slunce až tak moc není, ale už je dávno čas aby kvetly. :thumbup: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

jarda
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08 bře 2016 23:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Otrhat či neotrhat, to je oč tu kráčí!

Příspěvekod jarda » 21 črc 2016 21:49

Ahoj a díky za odpovědi! Dobře, zkusím to hnojivo, co píšeš! Focus na růst, ok, na květ slepičince, rozumím. :) Ono takhle, většina odrůd má už plody, zatím zelené, ale není toho tolik. Udělám fotky a dám je sem. Jinak jak píšu, kytky jsou moc pěkný, jediný co zatim nevykvetlo, přestože náznak květů tam je, jsou superpálivé - Moruga Scorpion + Dorset Naga. Co je to platný, že jsou krásně rostlé, no řikám si, jestli ještě tyhle odrůdy nepotřebují větší zelený základ, například ta Moruga má listy jak ořešák rozlohou. Jsou na balkoně na jižní straně a slunce mají dost, neprší na ně, ani nefouká, občas jim trochu klesnou listy, ale tak já jim doleju a hned jsou nahoře. :) No uvidíme, dám sem zítra foto. Na mšice jsem dal postřik Mospilanem a zdá se že funguje, dnes jsem udělal možná trochu silnější koncentraci, tak snad ráno nezapláču. Dík a zatim čus! :)

jarda
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08 bře 2016 23:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Otrhat či neotrhat, to je oč tu kráčí!

Příspěvekod jarda » 02 srp 2016 13:24

Erben61 píše:Ahoj, pokud máš stonek jak noha tak jsi v pohodě. :jalapeno: Já osobně tedy ty spodky odstraňuji pokud je dost košatá koruna. A vynechal bych fokus a nasadil bych třeba Hoštický slepičince, ty Ti podpoří kvetení. Je tam totiž více proměnných, jako jestli máš kytky venku, nebo ve skleníku, jestli na jih nebo na sever,odrůdy :jolokia: :naga: ap. víš jak a letos toho slunce až tak moc není, ale už je dávno čas aby kvetly. :thumbup: :tiphat:

Čau, se zpožděním dávám fotky, myslím, že se to zlepšilo, květů je dost a na Dorset Naze je už tak dvacet počínajících plodů, možná víc a spousta dalších kvítek, která zatím nemají chuť opadávat. Ostatním paprikám se daří, obzvlášť Naga Jolokia udělala krásný keřík a má také už spoustu plodů, zatím zelených. Pequin Mix, tak těch je opravdu spousta, opět hezký keřík. Kytky jsou na balkoně na jižní straně. I když jsou zalité, na přímém slunci jim trochu vadnou listy, ovšem večír se zas vypnou, takže to je snad v pořádku. Akorát mi u jedné trinidadky kadeřaví listí, je na to prej vápennej postřik, co je na tom pravdy? Takže díky, slepičince snad měly význam. :firychil:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Otrhat či neotrhat, to je oč tu kráčí!

Příspěvekod Erben61 » 02 srp 2016 13:42

Pequiny jsou super odrůda,mam je rád.To kadeřavení listů muźe dělat i přehnojení,jestli jsi to s tím pipiguanem neprehnal.J este je čas ono to naroste,sam bojují s netrpělivostí mě to se to nechce vybarvovat jak bych si přál.zdar
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

jarda
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08 bře 2016 23:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Otrhat či neotrhat, to je oč tu kráčí!

Příspěvekod jarda » 02 srp 2016 14:17

Dával jsem přesně podle návodu, takže nevim, ale hlavně že ty zbylý dvě rostliny jsou krásně rostlý, taky že mají lepší půdu - forestinu rajče papriky plus perlit a symbivit. Načež ta, která kadeřaví je v hlíně od Florcomu, která byla hezky zamořená smutnicema, navíc nebyla na plodovou zeleninu, už ji v místním zahradnictví neměli a já potřeboval zbytek nutně přesadit. Takže už jsem vyzkoušel v podstatě tři substráty a musim říct, že Forestina je top v kombinaci s perlitem a symbivitem. Jo ještě jedna věc, rosíš je? Zaléváš je spodem, nebo odshora?


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů