kvety nevytvárajú peľ

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

kvety nevytvárajú peľ

Příspěvekod matoha » 26 srp 2017 10:50

jedna otázka.ako dosiahnuť aby kvet vytvoril aj peľ.mám indoor pekných pár rastlín (7) ktoré zhodili stovky kvetov a plodov bolo na jednej jeden malý aj keď dozrel a na druhej sú zatiaľ tri.na zvyšných rastlinách nič.keď kontrolujem kvety jednoducho nemajú peľ.rastliny sú na okne na západnú stranu majú aj slnko aj teplo občas aj prievan.hnojené sú rovnako ako ostatné najprv viac dusíka a potom viac fosforu keď začali kvitnúť na draslík ešte nedošlo keďže plody takmer nula.občas dostali aj vápnik na list.
funguje iba charapita a zimbabwe bird.na východnej strane je to tiež slabšie ale tam to aspoň trochu funguje.
zmena miesta viac menej nie je možná keďže mám všade plno.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: kvety nevytvárajú peľ

Příspěvekod lobo » 26 srp 2017 12:36

Na to je tezka rada ktera zaručeně funguje. Tuhle otazku kdyby někdo rozlustil tak vejde do dějin.
Ono obecne pestovat uspesne chilli indoor je spise o stesti nez o nejakem.umeni pěstovat a kazda jednotliva rostlina ma svoji vlastní osobnost nebo jak to nazvat a málokterá je spokojena indoor. Samozřejmě kromě Okrasek a podobneho plevelu to se ale pocitat moc nedá.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: kvety nevytvárajú peľ

Příspěvekod stankar » 26 srp 2017 18:21

Presne jak pise lobo, muzes se stavit na hlavu a nic tim nezmenis. Mam doma 2x Dorset Nagu, jedna na balkone a druha v byte, obe stejne velke a obsypane kvety, ale pyl nikde. Zastrihl jsem a nechal vyschnout (vystresoval), jakmile obrostly, nahodily kvety a opet nic. Hnojivo jsem vysadil tak pred 3mi mesici, naposledy hnojeno slepicinci a ted uz tam budu lit PK13/14, ale asi to hov*o pomuze. Proste smula, chce to jinou rostlinu.

Osobne se mi nikdy nevyplatilo prezimovat takovou rostlinu, protoze dalsi roky je to uplne stejne, i pres presazeni.

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: kvety nevytvárajú peľ

Příspěvekod matoha » 26 srp 2017 21:25

končí august tak to potom môžem seknúť.ďakujem za rady ;)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kvety nevytvárajú peľ

Příspěvekod pan_klobouk » 28 srp 2017 13:01

matoha píše:
26 srp 2017 21:25
končí august tak to potom môžem seknúť.ďakujem za rady ;)
Pokud je dostatecne velka ,nechal by na vanoce misto stromku
pan_klobouk

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: kvety nevytvárajú peľ

Příspěvekod matoha » 28 srp 2017 19:54

to čo kvitlo som zostrihal a nechal len pár kvetov či sa nechytia niektoré z nich som prepelil cudzími kvetmi.na skúšku.keď náhodou dopestujem aspoň do zelena do nálevu do zmesi. čo bolo úplne divé bez kvetov som rovno zrušil. ešte rozmýšľam nad omovou devinne F2 tej mi je ľúto mám ju na spoločnej chodbe v bloku a počas leta z nej spadli stovky kvetov bez peľu.zostrihal som ju a asi ju skúsim dať na balkón či sa nechytí a potom by som dopestoval aspoň na ochutnávku doma.najprv však musím niečo na balkóne zrušiť.asi dám peito do nálevu na ňom už je iba pár zelených plodov zvyšok všetko dozreté a tým sa mi uvoľní jedno miesto
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti