Habanero - padání květů

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Neytiri
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2016 19:41
Reputace: 0
Obrázky: 0

Habanero - padání květů

Příspěvekod Neytiri » 13 črc 2016 14:34

Ahoj všichni,

pustila jsem se do pěstování chilli. Konkrétně Habanero a Jalapenos. Jala roste krásně, plno plodů. Habanero mám 3x. Dvě v jednom květníku 20l substrát. Jedné jsem chtěla dopřát a dala jsem ji samotný 20l jen pro sebe. A právě ta má problém.

Roste krásně, ale po odkvetení jí květ upadne. Ještě nemá žádné papričky :( Bojím se, že letos Habanero prostě nebude. Myslíte, že je ještě šance na papričky? :(

Posílám foto kytky a odpadlého květu. Minulý týden jsem poprvé hnojila Kristalonem plod a květ - vápníkem. Dneska jsem měla použít ten druhý pytlík. Nevíte, co s tím?

Díky moc.

32383

32382

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5404
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9055
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Habanero - padání květů

Příspěvekod Tea Racer » 13 črc 2016 14:47

Ted hnoj dusíkatým, nelepe granulovaný konsky nebo kravský hnuj.... na plod a kvet at už chemie ala kristalon nebo lepe, slepicinec tekuty nebo granulovany je až v druhé části sezony....
U habanera i me hodne padaji kvety, ale ted to nasadilo dost plůdků.
Padání kvetů může mít hodne faktorů...

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Habanero - padání květů

Příspěvekod Kendy » 13 črc 2016 14:54

Ta rostlina je relativně malá. Asi by si zasloužila ještě povyrůst. Ale fakt je, že čas se krátí.

Nevím přesně, jaké haba konkrétně máš, ale mají déĺku zrání tak +- 90 dní. To je už pomalu načase aby ti ty plody kytka nasadila a udržela. I za tu cenu, že jich na malé kytce bude málo.

Možná ještě zkus týden, 14 dní dusíkaté hnojivo na růst, ale +- od srpna už radši přejdi na ty slepičince. Nebo obecně na hnojivo pro květ a plod. Buď to na něm bude napsané, nebo ho poznáš tak, že bude mít v NPK rozdělení vysoké hodnoty u fosforu a draslíku. To jsou ty poslední dvě čísla. Dobré jsou ty tekuté slepičince.

Neytiri
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2016 19:41
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Habanero - padání květů

Příspěvekod Neytiri » 13 črc 2016 16:30

Děkuji za rady. Tak jsme dneska přihnojila tím druhým sáčkem a v týdnu seženu ty slepičince. Rostlinka je celkem pěkná a náběhů na květ má dost, snad nějaké udrží. Bohužel, počasí moc nepřeje.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti