Druhy AJI

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Druhy AJI

Příspěvekod BlueShark » 14 úno 2016 17:36

Lidi kdo tu ma zkusenosti z lonska nebo drive s AJI?
A s jakym druhem, koukal jsem po youtube jak to bastej, ale chtel bych vedet spis vyuziti a hlavne kde pestovat.
Na kazdem videu tam maj strom, cekal jsem ze bych to dal na balkon, ale to ais nebude sance ze? :-)
Ze by jen zahradni kousky? Poradte nekdo prosim...
Mam doma AJI ANGELO uz rostlinky maly, tak me zajima budoucnost a taky PINEAPPLE chci zasejt, jestli to ma smysl, zdali je nejakej vetsi rozdil atd... Fotky z vlastni zahradky nebo skleniku uvitam :)

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: Druhy AJI

Příspěvekod wlasta1 » 14 úno 2016 20:46

Ahoj,
vloni jsem měl Lemon drop a Angela a byl jsem nadšený z chuti papričky. Využití hlavně k okamžité spotřebě a do jídel - hlavně jsem dával do různých marinád a pod maso. Místa zaberou docela dost a výnos byl přímo obrovský. Letos budu zase dávat lemon drop, pineapple a finlandia...

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Druhy AJI

Příspěvekod Kendy » 14 úno 2016 20:52

To rád slyším. Lemon drop a Pinnaple mám letos taky. :-)

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Druhy AJI

Příspěvekod BlueShark » 14 úno 2016 22:30

A dařilo se i bez skleníku, prostě a jednoduše na záhon?

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: Druhy AJI

Příspěvekod wlasta1 » 15 úno 2016 11:06

BlueShark píše:A dařilo se i bez skleníku, prostě a jednoduše na záhon?
Měl jsem i jednu rostlinu v kýblu mimo skleník a rozdíl téměř žádný. Ten kousek o který byly sklenikove ve výhodě pak snadno ztratili v těch vedrech kdy kýble byly na vzduchu a zvladali to lépe. :tiphat:

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhy AJI

Příspěvekod OMO » 15 úno 2016 16:52

Ty červené Angela jsem měl v záhonu (starý kompost) a větší kytku jsem v životě neviděl :) Bohužel to nestihlo dozrát (deštivý rok 2014). 2/3 plodů letěly na kompost, asi 2 kýble. Bydlet na Floridě tak si chrochtám.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3833
Obrázky: 0

Re: Druhy AJI

Příspěvekod MartinS » 15 úno 2016 17:01

Mel jsem moznost ochutnat AJI Omnicolor a AJI Finlandia.
Ani z jedne jsem nebyl uprimne nejak nadseny, co se tyce chuti. Lepsi byla Omnicolor.

Omicolor mi paradoxne chutna vice, kdyz je nezrala(zeleno-zluta). V cervene barve mi prisla s takovou igelitovou pachuti a to jsem hnojil jen bio pak uz a mesic pres sklizni nic.

Finlandia mela takovou divnou pachut take. Korenena trochu umela chut. Zadny zazrak kvuli kteremu bych chtel cekat o mesic dele na zrale papricky nez u jinych druhu.

Nevim jak lepe to popsat, ale zpracovane do neceho by byly asi lepsi nez cerstve.

Chutove mi prislo Barbere Coffee Brown nebo Bishop Crown rozhodne lepsi. Nebo treba obycejny Penis Pepper orange je chutove lepsi, to chutna jak klasicka oranzova papricka s trochou palu.

Mozna mi ty Aji nesedly, asi jako Habanero nekomu nesedne s tou lehce mejdlovou chuti.

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Druhy AJI

Příspěvekod BlueShark » 15 úno 2016 23:20

MartinS píše:Mel jsem moznost ochutnat AJI Omnicolor a AJI Finlandia.
Ani z jedne jsem nebyl uprimne nejak nadseny, co se tyce chuti. Lepsi byla Omnicolor.

Omicolor mi paradoxne chutna vice, kdyz je nezrala(zeleno-zluta). V cervene barve mi prisla s takovou igelitovou pachuti a to jsem hnojil jen bio pak uz a mesic pres sklizni nic.

Finlandia mela takovou divnou pachut take. Korenena trochu umela chut. Zadny zazrak kvuli kteremu bych chtel cekat o mesic dele na zrale papricky nez u jinych druhu.

Nevim jak lepe to popsat, ale zpracovane do neceho by byly asi lepsi nez cerstve.

Chutove mi prislo Barbere Coffee Brown nebo Bishop Crown rozhodne lepsi. Nebo treba obycejny Penis Pepper orange je chutove lepsi, to chutna jak klasicka oranzova papricka s trochou palu.

Mozna mi ty Aji nesedly, asi jako Habanero nekomu nesedne s tou lehce mejdlovou chuti.
A ty coffee Ti šly jak? Jak plodily? Chci je taky letos dát jako COLO.
Díky...


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti