Odlomené nepravé lístky

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
rhifun
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13 bře 2014 09:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Odlomené nepravé lístky

Příspěvekod rhifun » 13 bře 2014 09:25

Zdravím lidi, jsem naprostá lama, která si řekla, že by mohla zkusit vypěstovat chilli papričky. Semínka jsem dal klíčit do rašelinových tablet umístěných v minipařníku a po cca 8 dnech mi začala vylézat. Nicméně některé vylezly se semínkem a nepravé lístky v něm byly uzavřeny. Asi 6 jsem jich dokázal pomocí pinzety stáhnout, ale v jednom případě se mě klíček zlomil. Takže otázka zní....je tato rostlina již mrtvá, nebo má nějakou šanci?

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Odlomené nepravé lístky

Příspěvekod sembeth » 13 bře 2014 12:03

rhifun píše:Zdravím lidi, jsem naprostá lama, která si řekla, že by mohla zkusit vypěstovat chilli papričky. Semínka jsem dal klíčit do rašelinových tablet umístěných v minipařníku a po cca 8 dnech mi začala vylézat. Nicméně některé vylezly se semínkem a nepravé lístky v něm byly uzavřeny. Asi 6 jsem jich dokázal pomocí pinzety stáhnout, ale v jednom případě se mě klíček zlomil. Takže otázka zní....je tato rostlina již mrtvá, nebo má nějakou šanci?

Bez děložních /nepravých/ lístků je po ní jak po žabě, takže můžeš klidně vyhodit.
Nemá jak fotosyntetizovat.

Uživatelský avatar
Mac
Stálý člen
Příspěvky: 75
Registrován: 04 bře 2014 08:57
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Odlomené nepravé lístky

Příspěvekod Mac » 13 bře 2014 14:19

Bez jednoho listku se růst zpomalí, ale rostlinka neodumře. Když se ti povede utrhnoutoba, je po ní. Otázka je, má-li cenu čekat. Ihned, jak nasadí opravdové listy, tak růst se znovu nastartuje.

rhifun
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13 bře 2014 09:16
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Odlomené nepravé lístky

Příspěvekod rhifun » 13 bře 2014 16:25

Chlapi, díky za informace. Tak já se s ní se slzem v oku rozloučím. :-)

Pctrosaaak
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03 bře 2014 20:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Odlomené nepravé lístky

Příspěvekod Pctrosaaak » 03 kvě 2014 11:03

u me to trvalo ale udelala si nakej mikrolist a roste dal teda pomalu jak snek ale zije

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlomené nepravé lístky

Příspěvekod chilli-max » 03 kvě 2014 15:12

Jo jo ... taky se mi u dvou podařilo utrhnout oba listky...trvalo to třeba měsíc, ale rostlinka vytvořila i tak pravé listy...miniaturní. No a dneska z té jedné je krásná (i když oproti kolegyním, měnší) sazenička TSM. :firy:
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů