Kriplíci

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
GreyRaven
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 08 bře 2017 11:27
Reputace: 21
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Kriplíci

Příspěvekod GreyRaven » 17 bře 2017 14:46

Zdravím všechny a přicházím s dotazem,

poprvé jsem letos vysela Golden nugget a ze 7 semínek mi vylezla jen 2 a ještě stěží (klíčení trvalo víc než měsíc, ostatní druhy měly klíčky do týdne). Oběma rostlinkám zůstala helma ze semínka a nejspíš kvůli ní dál nechtěly růst :dunno: . Tak jsem se do toho vložila a helmy opatrně odstranila. Žádné děložní lístky jsem neutrhla a přesto ta větší má lístek vyvinutý jen jeden a druhá rostlinka nemá pro jistotu žádný, jen taková "pidi-klepítka".

Co si o tom myslíte? Jsou zparchantělé samy od sebe nebo jsem jim tu helmu sundala moc brzy? Nechce se jim moc růst a nevím, jestli vůbec budou co k čemu :(

Bezprostředně po sundání semínka
36889


Po týdnu zjištění, že se tam skrýval jen jeden lístek
37065



Tenhle vypadá týden po sundání helmy úplně stejně jako těsně po "operaci". Moc si od toho neslibuju.
37068


Zbytek, který byl vysetý současně už dávno krásně roste
37061

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Kriplíci

Příspěvekod matoha » 17 bře 2017 14:58

ten vrchný sa rozbehne ale trochu pomalšie.ten spodný je cca tak pol na pol.už sa mi stalo že rastlinka vyrazila aj bez klíčnych lístkov (tiež bol problém prilba) ale trvalo jej to dlho.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Kriplíci

Příspěvekod OMO » 17 bře 2017 15:27

Těžké rozhodování .. ty měly letět už dávno.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9098
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kriplíci

Příspěvekod Tea Racer » 17 bře 2017 15:59

Někdy se rozjedou, jindy ne. Mnohdy z nich jsou velmi zajímavé keře. Mám jeden v práci, nakonec z toho byl keř 2 m veliky, takové haluze, je po zmlazovacím řezu, ale nechal jsem ho a jsem rád. :)
Pokud máš místo, nech je, vyhodit je můžeš vždy.

Uživatelský avatar
GreyRaven
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 08 bře 2017 11:27
Reputace: 21
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Kriplíci

Příspěvekod GreyRaven » 17 bře 2017 20:11

Díky, zkusím je ještě nějakou chvíli piplat, třeba překvapí a aspoň z jednoho se nakonec vyklube nějaká supr Adéla :laugh:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Kriplíci

Příspěvekod matoha » 17 bře 2017 20:30

ale bude to na dlhšie kým sa to rozbehne.keď sa to rozbehne už to pôjde ale kým sa to rozbehne tak to dosť trvá.ako písal omo že to treba vyhodiť tak pokiaľ ich máš viac tak určite je zbytočné tomu venovať energiu atď ale pokiaľ ich máš posledné a chceš ich tak ich nechaj.keď ešte máš semienka je pravdepodobnejšie že z nového výsevu to pôjde rýchlejšie
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
GreyRaven
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 08 bře 2017 11:27
Reputace: 21
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Kriplíci

Příspěvekod GreyRaven » 17 bře 2017 21:38

Tohle jsou dva výsevy :dunno: z každého vyšla jen jedna kytka jedna horší než druhá. Dám klíčit poslední dvě semínka co mám a uvidím. Možná jsou ta semínka sama o sobě špatná, tohle se mi ještě nestalo. I z blbě usušený papričky, co jsem našla po měsících pohozenou v tašce mi všechno parádně vyklíčilo. Zlatý nugety asi holt nejsou jen tak pro každýho. :-D

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Kriplíci

Příspěvekod matoha » 17 bře 2017 23:21

ani perla ani zlato nie je záruka bohatstva :-) si žena a tak na to prídeš až potom..dávno potom :-D až keď budeš staršia :-D bez urážky :)
keby si posadila nejaké obyčajné devils tongue napr. white bola by si teraz oveľa usmiatejšia a šťastnejšia :) ale tak..tak ti treba :-D :-D
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů