Rajciny

Co pěstujete mimo chilli papriček
zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Rajciny

Příspěvekod zodyac » 06 zář 2014 19:03

Zdravim Vas, chcel by som sa tu zbehlych pestovatelov opytat ci by mi poradili najlepsiu odrodu co sa chuti tyka, ktora je vhodna do nasich podmienok.Mam semienka Roma ale pocul som ze chutovo byvaju lepsie aj overene "nase odrody" ako tornado, bejbino,pedro atd..Ake mate skusenosti vy?Ktore paradajky vam chutili najviac?? :foods:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Rajciny

Příspěvekod Dr.Pedr » 07 zář 2014 10:42

Jednoznačně Tornádo F1 je sice trochu náchylné na praskání (při nevyrovnané zálivce) ale tomu se dá předejít ....Bejbino f1 - také dobrá volba....letos jsem také zkoušel Stupické , Start s F1 a rajče žlutá hruška ...nic moc ..už je pěstovat nebudu. :tiphat:

zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rajciny

Příspěvekod zodyac » 07 zář 2014 17:05

:thanx: Dakujem velice pekne, dufam ze sa aj ostatni ucastnici fora pridaju :tiphat:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajciny

Příspěvekod chilli-max » 07 zář 2014 18:26

Letos mám asi 7 druhů rajčat... musím souhlasit s kolegou Dr.pedrem, tornádo a bejbino vedou. Pak mám ještě Milion sweet ...to jsou defacto cherry rajčátka a můžu říct že rostliny jsou obalené plody. Pak mám Zlatou královnu- ale ta je chutí nic moc... Ranný zázrak- na mě moc masité a moučné rajče dozrává do růžova. Pak nějaké keříkové...takový chutový průměr a na svojí velikost neskutečně výnosné. Takže příští rok to vidím na Milion sweet, Tornado, bejbino, nějaké ty keříkové.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Rajciny

Příspěvekod Dr.Pedr » 07 zář 2014 19:07

:yes: :tiphat:

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajciny

Příspěvekod JuraS. » 08 zář 2014 09:43

Dával jsem sem odkazy na videa na veliké hydroponické skleníky. Od té firmy jsem viděl i jejich video jak měli ve skleníku několik odrůd rajčat a jak hodnotili jejich chuť. Tu která prošla výběrem pak nechali dozrát, vytěžili semínka a vysadili. Z prvních x rostlin vybraly ty které měli vitalitu růstu a zbytek zlikvidovali. Tak vybrali několik rostlin které pěkně rostli a ty rozstříhali na klony. naklonovali tak z několik rostlin hromadu malých rostlin které vysadili a nechali dozrát. Vybrali ty které měli nejlepší růst a nejvíce plodů a nejchutnější a ty zase naklonovali. De fakto tak mají ve skleníku jen rostliny s potenciálem. Na sazenice mají speciální skleník kde pro hlavní pěstební jim připravuji klony. Dá se tak postupovat i doma. Klonováním.


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů