První sezona, nevím co mám doma

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Agnar
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13 srp 2013 19:11
Reputace: 0
Obrázky: 0

První sezona, nevím co mám doma

Příspěvekod Agnar » 13 srp 2013 19:26

Zdravím, jsem v pěstění uplný panic, dostal jsem na jaře od kamaráda pár sazenic s tvrzením, že se jedná o thai red, nějaké zvonky a prý nějaké habaněro

Po pátrání mě to začalo čím dál víc zajímat, ale s jeho závěry se nějak nemůžu spokojit. Proto prosím o radu, jestli je to možné se začínajích plodů určit přesněji odrudu?

Také bych chtěl ještě k tomu dotázek: mám je venku na balkoně a jestli při téhle fázi jim neuškodí případné noční teploty (cca 10 stupnů)..

Děkuji za případné odpovědi

14238

14237

14236

Agnar
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13 srp 2013 19:11
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První sezona, nevím co mám doma

Příspěvekod Agnar » 13 srp 2013 19:42

Ještě podotknu, na první fotografii má plod cca 5 cm a prý je to už takhle finálka, rostlina je cca 80 cm vysoká, spíš než keřík připomíná strom. Druhá je cca 120 cm vysoká nepravidelná spíše se plazící rostlina s oválnými listy. Ta třetí je spíše malý keřík cca 40 cm s košatou korunou.. nevím jak to lépe vydefinovat, botanik ze mně nebude :-)

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: První sezona, nevím co mám doma

Příspěvekod gandalf » 13 srp 2013 23:09

První by bylo asi to Thai Red, potom Jamaican Bell a s tím posledním bych počkal, až budou větší plody /jestli je to Haba/. Tak asi nekecal.
Noční "teplotu" přežijí, venku je má spousta lidí.

Agnar
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13 srp 2013 19:11
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První sezona, nevím co mám doma

Příspěvekod Agnar » 27 srp 2013 08:22

Zdravím opět. Nemám ted dostupný foták, abych nacvaknul progress. Zvonky se mi pěkně zbláznily mají nespočet plodů, včetně i těch Thai Red, ale stále jsou ve fázi kdy jsou zelené. To samé platí i o těch třetích. Jen pěkně narostly do velikosti od 4-7 cm. Rostliny stále pučí desítkami nových květů. Uštípal jsem ty nejmladší výhonky na těch zvoncích, poněvadž by se plazily až někam do 1,5 snad. Neudělal jsem chybu? Na těch Thai Red se mi začíná u některých paprik dělat takové černé žíhání, je to možnost že jdou do barvy? Mám strach aby mi stihly dozrát, jeden kolega mi posílal fotky, že mu loni Habaněra dozrály až na Štědrý Den :-D..Děkuji za případné rady a za již zodpovězené dotazy.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: První sezona, nevím co mám doma

Příspěvekod gandalf » 27 srp 2013 11:17

Vedeš si dobře. S tím černým žíháním si nelámej hlavu, je to přechodné.

Agnar
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13 srp 2013 19:11
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První sezona, nevím co mám doma

Příspěvekod Agnar » 15 zář 2013 12:49

14736

14737

14738

Tak takhle mi to pokračuje. Už by bylo poznat co je to za odrudu u těch netypických plodů? (habaněro?).. Thai Red se mi hází do černa, ale nevím nevím, jestli to stihne dozrát. Ještě dotaz, venku je v noci už zima 5-8 stupnů, neměl bych je uklidit domů? Děkuji

Agnar
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13 srp 2013 19:11
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První sezona, nevím co mám doma

Příspěvekod Agnar » 25 zář 2013 17:27

Tak slovně: přes víkend mi ty "habaněra" přes jednu noc zežloutly a v neděli se vybarvily do oranžova. To asi bude jejich poslední fáze?!.. Thai red už začaly krásně červenat. Jen ty zvonky stále nic , je jich hromada nezralých a pravděpodobně mám na nich trásničku :-(

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: První sezona, nevím co mám doma

Příspěvekod chilli-max » 25 zář 2013 19:48

Jo jo na tech předchozích fotkách jsou nějaké flíčky vidět a odpovídalo by to na třásněnky.... sám s nimi ted doma bojuju... nechce se mi v bytě používat chemii, tak jedu tabákový výluh, žluté a modré lepové desky a ted jsem nasadil dravé roztoče....a vypadá to nadějně.
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů