Upřesnění

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Satandha
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01 lis 2011 12:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Upřesnění

Příspěvekod Satandha » 31 črc 2012 12:35

Zdravím pořeboval bych upřesnit co to vlastně mám. Semena jsem kupoval tady a měla to být Bhut Jolokia Yellow, ale známej říkal, žš to bude spíš Fatalii Yellow, ale dnes jsem po tom pátral a zdá se mi, že to je Habanero Baby Yellow. Ale ani haba ani fatalii, jsem nekupoval, tak se potom chyba musela stát tady v E-shopu. Předem děkuji za odpověď. Jěště pro upřesnění, květy jsou malé bílé tak trošku do zelena.

9399

9400

9401

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Upřesnění

Příspěvekod Dr.Pedr » 31 črc 2012 14:33

Fatalii to nebude..Bhut Jolokia Yellow to klído může být...na Haba Baby se to zdá veliké...

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Upřesnění

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 01 srp 2012 08:38

Satandha píše:Zdravím pořeboval bych upřesnit co to vlastně mám. Semena jsem kupoval tady a měla to být Bhut Jolokia Yellow, ale známej říkal, žš to bude spíš Fatalii Yellow, ale dnes jsem po tom pátral a zdá se mi, že to je Habanero Baby Yellow. Ale ani haba ani fatalii, jsem nekupoval, tak se potom chyba musela stát tady v E-shopu. Předem děkuji za odpověď. Jěště pro upřesnění, květy jsou malé bílé tak trošku do zelena.
Pokud je to Fatalii poznáš to hned, pokud je to Habanero Baby Yellow (což na 100% není - plod je moc velký, a rostlina je spíše vysokého keřovitého tvaru), poznáš to taktéž. Podle tvaru a barvy soudím, že se jedná o výše zmiňovanou Bhut Jolokia Yellow. Napiš až provedeš ochutnávku, podle které rozpoznáš ihned :wave:

Bhut Jolokia Yellow
Obrázek

Habanero Baby Yellow
Obrázek

Fatalii Yellow
Obrázek


Satandha
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01 lis 2011 12:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Upřesnění

Příspěvekod Satandha » 01 srp 2012 10:51

Tohle jsou zralé plody. Právě, že proti jolokii na obrázku jsou hladké a ne tak hrbaté a to mě mate a rostlinka je podobná haba baby red, ale je fakt, že plody red jsou o dost menší. Ochutnávka byla, jedovaté to je dosta dost, teď mi dozrává haba orange tak porovnám.

9431

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Upřesnění

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 01 srp 2012 11:59

Satandha píše:Tohle jsou zralé plody. Právě, že proti jolokii na obrázku jsou hladké a ne tak hrbaté a to mě mate a rostlinka je podobná haba baby red, ale je fakt, že plody red jsou o dost menší. Ochutnávka byla, jedovaté to je dosta dost, teď mi dozrává haba orange tak porovnám.

9431
Bhut Jolokia Yellow a Habanero jsou diametrálně rozdílné ve své chuti. Habanero je více ovocné se svěžím tónem a mírnější pálivosti, která je rovnější. Bhut Jolokia je ostré ovocné chuti, se stupňující se pálivostí - z počátku se někdy může zdát, že pálí málo, přitom se několik minut stupňuje.

Na fotografií kterou jsi poslal není plod, který na rostlině dozrává, ta je mnohem větší tipoval bych ca 5 - 6 cm dlouhá. Tyhle malý plody jsou první zralé papričky na rostlině, které mají většinou úplně jiný tvar než-li další zrající plody. Je to sice nepochopitelné, ale je tomu tak. Více o tomto faktu budu informovat ve zvláštním tématu.

9400

Samozřejmě nutno podotknout, že nikdo není neomylný a mohlo dojít k záměně druhů. V tomto případě, nezbývá než velká omluva :tiphat:

Satandha
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01 lis 2011 12:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Upřesnění

Příspěvekod Satandha » 01 srp 2012 12:32

S tou pálivostí by to sedělo, ze začátku se nic moc neděje, ale po chvíli se už nekolik lidí chytalo za hlavu :) i vůně je ostrá. Ty zralé papričky jsou z té roslinky na fotkách. Ta dorávající má 4 cm. Každopádně dík za rady

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Upřesnění

Příspěvekod Dr.Pedr » 02 srp 2012 05:51

Satandha píše:S tou pálivostí by to sedělo, ze začátku se nic moc neděje, ale po chvíli se už nekolik lidí chytalo za hlavu :) i vůně je ostrá. Ty zralé papričky jsou z té roslinky na fotkách. Ta dorávající má 4 cm. Každopádně dík za rady
Dávám za pravdu Mopslíkovi,skoro na všech kytkách ,kde mi dozrávají papriky , jsou ty první , které se dostanou do ,,BARVY ZRALOSTI,, někdy i o polovinu menší a tvarově odlišné..jedná se jen o pár plodů...ostatní už jsou OK... :tiphat:


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů