scotch bonnet alebo squash jamaican?

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

scotch bonnet alebo squash jamaican?

Příspěvekod matoha » 21 pro 2016 20:49

krabička z lidlu.na tom papieriku im nesedí pálivosť fresna ani serenade ale rád by som sa dozvedel či to čo predávajú pod názvom scotch bonnet je naozaj scotch bonnet lebo veľmi podobné plody sú aj squash jamaican.hrabal som sa na nete a podľa toho čo som všetko našiel je to skôr jamaican ako bonnet.čo to vlastne je?

35755
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: scotch bonnet alebo squash jamaican?

Příspěvekod wlasta1 » 21 pro 2016 20:53

Tohle je jamajka :-)

Uživatelský avatar
oskar69
Stálý člen
Příspěvky: 759
Registrován: 05 srp 2014 14:35
Reputace: 808
Obrázky: 0
Bydliště: uherskohraďišťsko

Re: scotch bonnet alebo squash jamaican?

Příspěvekod oskar69 » 21 pro 2016 20:54

přesne Jamaicany, a jestli tam mas serenade neboj se nasadit, paradni paprika - vyuziletnost jako Jalapenos výnos i vyšší, ale nech zčervenat

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: scotch bonnet alebo squash jamaican?

Příspěvekod matoha » 21 pro 2016 21:07

myslel som si že to je jamaican lebo aj tie bonnety čo vyrástli mne boli kúsok iné a mali hrubšiu stenu.
čo sa týka serenade mám to ale skoro nepáli.iba dužina okolo semienok a aj to len veľmi jemne.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: scotch bonnet alebo squash jamaican?

Příspěvekod JurassicChilli » 21 pro 2016 21:14

Z tohto Lidl balíčku som Serenade tento rok pestoval. Celkovo som jej mal 30 rastlín na záhone. Užil som si s ňou hodne srandy. Každá rastlina mala iné plody. Od malých po veľké. Od sladkých po poriadne pálivé. Od veľmi skorých až po neskoré, ktoré len ledva stihli na záhrade dozrieť. Žiarivo červené, tmavočervené a mal som aj dve, alebo tri žlté variácie. Serenade je hybrid, takže radšej ani nepočítaj, že ti vyrastie rastlina s takým plodmi ako bol v tej plastovej vaničke. Ja som si z tých mojích tohtoročných bastardíkov vyselektoval pár zaujímavých variácií, ktoré boli najlepšie a tie budem pestovať aj na budúci rok.

Uživatelský avatar
oskar69
Stálý člen
Příspěvky: 759
Registrován: 05 srp 2014 14:35
Reputace: 808
Obrázky: 0
Bydliště: uherskohraďišťsko

Re: scotch bonnet alebo squash jamaican?

Příspěvekod oskar69 » 21 pro 2016 21:30

JurassicChilli píše:Z tohto Lidl balíčku som Serenade tento rok pestoval. Celkovo som jej mal 30 rastlín na záhone. Užil som si s ňou hodne srandy. Každá rastlina mala iné plody. Od malých po veľké. Od sladkých po poriadne pálivé. Od veľmi skorých až po neskoré, ktoré len ledva stihli na záhrade dozrieť. Žiarivo červené, tmavočervené a mal som aj dve, alebo tri žlté variácie. Serenade je hybrid, takže radšej ani nepočítaj, že ti vyrastie rastlina s takým plodmi ako bol v tej plastovej vaničke. Ja som si z tých mojích tohtoročných bastardíkov vyselektoval pár zaujímavých variácií, ktoré boli najlepšie a tie budem pestovať aj na budúci rok.
krásně řečeno - napsáno, je to hybrid, ale parádní mám semínka už F3 generaci a pořád je každý keř jiný, ale mám zatím štěstí na červenou

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: scotch bonnet alebo squash jamaican?

Příspěvekod JurassicChilli » 21 pro 2016 22:07

oskar69 píše:krásně řečeno - napsáno, je to hybrid, ale parádní mám semínka už F3 generaci a pořád je každý keř jiný, ale mám zatím štěstí na červenou
Vlastne F3 budem v roku 2017 pestovať aj ja. F1 sadili tam kde vypestovali tú Serenade, ktorej plody dali do vaničky. F2 bola v plode vo vaničke a teraz mám F3-jky. Už som myslel, že F3 bude aspoň trochu ukľudnená generácia, ale vyzerá to, že ma zase čaká nejaká divočina. :thumbup:

Uživatelský avatar
R-Ha
Stálý člen
Příspěvky: 190
Registrován: 16 led 2015 01:30
Reputace: 230
Obrázky: 0

Re: scotch bonnet alebo squash jamaican?

Příspěvekod R-Ha » 21 pro 2016 23:08

Semienka serenade z vanicky som si odlozil aj ja tak som zvedavy co z toho bude.
Minulu sezonu som zasadil semiemka z vanicky z papricky fireflame a narastlo sice nieco podobne ale palovo mnohonasobne viac


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů