o jaký druh se jedná?

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
radusia
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 zář 2012 12:28
Reputace: 0
Obrázky: 0

o jaký druh se jedná?

Příspěvekod radusia » 12 zář 2012 12:38

:chilli11: Zdravím všechny,prosím Vás o radu. Asi před měsícem jsem dostala od známého květináček nějakých chilli papriček, bohužel mi neřekl o jaký druh se jedná. Keřík je cca 30 cm vysoký, listy normálně zelené, plody jsou malé cca 2cm,úzké cca 0,5 cm a rostou směrem nahoru. Barva plodu byla nejdříve zelená a nyní je žlutá a dál vypadá, že se zbarvovat nebudou. Nevím zda mám stále čekat, jestli zčervenají nebo je to prostě žlutá odruda. Některé plody už začínají jakoby usychat a jsou měkké. Prosím moc o radu o jaký druh se asi jedná.

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: o jaký druh se jedná?

Příspěvekod Hami » 12 zář 2012 14:32

Možností je mnoho, pro identifikaci jsou zapotřebí fotky rostliny a plodů....

radusia
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 zář 2012 12:28
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: o jaký druh se jedná?

Příspěvekod radusia » 12 zář 2012 15:51

chtěla jsem vložit fotografie,ale nejde mi to.tak škoda.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2439
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: o jaký druh se jedná?

Příspěvekod gandalf » 12 zář 2012 16:25

Je to jednoduchý - klikneš na okénko "upravit v editoru" a vložíš adresu z disku, potvrdíš ......

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: o jaký druh se jedná?

Příspěvekod stankar » 14 zář 2012 11:29

Taky mam doma jeden no name z obchodu, pali slabe, asi jako Tabasco chilli, plody jsou taky zlute, ale hrubsi a stavnatejsi, chutove jsou dobre, vsechny jsem snedl behem 3 dnu a ted cekam, jestli jeste nahodi kvety :D
Jinak na vzdycky na fora uploaduju obrazky pres :

Kód: Vybrat vše

http://www.pixhost.org/
pak sem jen vlozis odkaz a vidi to vsichni, vsude a porad :)

Nagri
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2012 10:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: o jaký druh se jedná?

Příspěvekod Nagri » 21 led 2013 21:02

Ahoj, Zdravím Vás všechny, loňská sezona dopadla pro mne velmi uspokojivě. Bylo to první oťukání a s Vaší pomocí jsem to zvládl dokonce tak, že budu letos pokračovat, takže děkuju a přeju letos dobrou úrodu.
Ale proč píšu sem do tohoto vlákna:::: Dcerka přijela z Ukrajiny a přivezla v úzkovysoké skleničce zavařené, bez etikety, na trhu od nějaké babky koupené papričky. Byly dlouhé a tenké. V nálevu dost kyselé, ale dcerce chutnaly... a prej jí je mám vypěstovat.
Prolézal jsem obchody a nejvíc se jim podobaly papričky s názvem piri piri. Mám pocit, že jsem o ně zavadil i v mopslíkově obchodu (vloni) teď jsem je tam ale nenašel. Díval jsem se špatně, nebo se pod piripiri skrývá jiný druh?
Ahoj, Nagri

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: o jaký druh se jedná?

Příspěvekod Dr.Pedr » 22 led 2013 03:41

Nagri píše:Ahoj, Zdravím Vás všechny, loňská sezona dopadla pro mne velmi uspokojivě. Bylo to první oťukání a s Vaší pomocí jsem to zvládl dokonce tak, že budu letos pokračovat, takže děkuju a přeju letos dobrou úrodu.
Ale proč píšu sem do tohoto vlákna:::: Dcerka přijela z Ukrajiny a přivezla v úzkovysoké skleničce zavařené, bez etikety, na trhu od nějaké babky koupené papričky. Byly dlouhé a tenké. V nálevu dost kyselé, ale dcerce chutnaly... a prej jí je mám vypěstovat.
Prolézal jsem obchody a nejvíc se jim podobaly papričky s názvem piri piri. Mám pocit, že jsem o ně zavadil i v mopslíkově obchodu (vloni) teď jsem je tam ale nenašel. Díval jsem se špatně, nebo se pod piripiri skrývá jiný druh?
Ahoj, Nagri
http://www.seeds-gallery.com/de/chili-h ... n-bio.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Podobné :

http://www.pepperseeds.eu/thai-chile.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nagri
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2012 10:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: o jaký druh se jedná?

Příspěvekod Nagri » 22 led 2013 20:43

Ahoj, děkuju za odkazy, z toho prvního vyplývá, že by to botanicky mohl být Birthś eye...??
N.


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů