Minipapričky - identifikácia

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Minipapričky - identifikácia

Příspěvekod JurassicChilli » 03 dub 2016 12:03

Zúčastnil som sa na jednej oslave narodenín a súčasťou cateringového jedla boli ako príloha tieto papričky. Tak som samozrejme ihneď "odobral vzorky". Lenže nemám tušenie o akú odrodu sa jedná. Budem vďačný, za každý názor a pomoc s určením odrody. Viem, že podľa plodov asi nebude možné určiť presnú odrodu, ale ak ste sa s takýmito, podobnými papričkami už stretli, napíšte aspoň približne o ktorú odrodu by sa mohlo jednať.

Stručný popis:
Sú to miniatúrne papričky tak 2-2,5 cm dlhé s tenkou stenou a veľkým množstvom semien v celom lusku papričky. Pálivosť je stredne silná (asi tak odhadom 50 000 SHU), nastupuje ihneď, ale trvá krátko. Po piatich minútach od zjedenia papričky bolo už prakticky po pálení v ústach. Farbu a tvar vidíte na priloženej fotografii. Mne osobne pripomínajú odrodu Tabasco, ale myslím, že sú menšie. Aj keď viem, že na siatie papričiek je už pomerne neskoro, asi skúsim zopár vysiať, aby som aspoň videl aká rastlina z toho vyrastie. Aj keď plody už možno nedozrejú.

29523

Uživatelský avatar
Strato3
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 20 lis 2014 20:29
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: Liberec

Re: Minipapričky - identifikácia

Příspěvekod Strato3 » 03 dub 2016 12:42

Možná Rawit???

S3

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Minipapričky - identifikácia

Příspěvekod proki73 » 03 dub 2016 13:48

je možné že je to rawit ale podle udané pálivosti taky ne protože rawit má 10000-20000 shu a le jedno je jisté poznáš to až to zasadíš jinak je to anumka ale já osobně bych to nepěstoval protože se mi to nikdy nechce sbírat :D

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Minipapričky - identifikácia

Příspěvekod Erben61 » 03 dub 2016 16:29

Tak úplně pozdě ještě není, jsou to jistě annumky a když bude solidní léto.......ostatně za pokus moc nedáš. Mě to hodně připomíná papričky které jsem před 3-4 lety koupil ze Semínek.chilli.cz pod označením Border a s úspěchem je pěstuji.Odpovídá i popsaný pal.Tyhle rostliny jsou středně ranné a i není problém aby se třeba pěstovali v závěru sezonu třeba ve verandě.

27351

Rozhodně za pokus to stojí :thumbup:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Minipapričky - identifikácia

Příspěvekod JurassicChilli » 24 dub 2016 15:13

Ďakujem za postrehy a názory na určenie odrody. Ten Rawit by to mohol byť, aj keď na fotkách na nete vyzerá, že Rawit je trochu dlhší a väčší. Náhodou som ale natrafil na internete na papričku Bird's eye a tá by vzhľadom a popisom asi najviac sedela na tú moju. Už rastlinky klíčia, tak po narastení budem múdrejší a snáď sa ukáže, či sa skutočne jedná o Bird's eye.
Tu sú fotky Bird's eye z netu a tie papričky vyzerajú presne ako tie moje.
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti