Predhnojenie zeme

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Xaeroifbb
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25 srp 2013 21:14
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava

Predhnojenie zeme

Příspěvekod Xaeroifbb » 08 zář 2013 10:26

Zdravim som tu novy a dost namotany fanuskik chilli uz teraz mam objednane semena par odrod chlli na novy rok.
Ide o to ze idem mat 4 druhy chilli ktore planujem pestovat vonku (nie sklenik) a rozhodujem sa medzi tym ci to 1. posadim priamo na zahradu do zeme alebo do velkych kvetinacov (co je lepsie?). A tym sa chcem opytat ze podla toho kde budem sadit ako by bolo vhodne hnojit resp. predhnojit. Ci mi 2. staci dat sadenice do zeminy zmiesane so substratom a rovno sadit alebo je lepsie to predhnnojit uz teraz tu zem na jeseň hnojom a tym padom prichadza 3. otazka ze akym? Slepici hnoj, konsky, kravsky? Planujem vonku davat Capsicum Chinenses (black naga, fatalii, Trinidad douglah).

ps.: Byvam na Juhu Slovenska kde byva priemerne najvyzsia teplota, planujem dat okolo rastlin aspon foliove zabrany proti vetru.

Vopred dakujem za odpovede
Kde je srnka tam je tma

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Predhnojenie zeme

Příspěvekod stalker251 » 08 lis 2013 13:26

počitaj stím že douglah ti vonku moc nedá , je to trinidad je zvyknutý na 25+ a vysokú vlhkost a tú ti poskytne foliovnik...ale na zimu zary do zeme kravsky alebo konsky ten nemusiš kompostovat, vtáči hnoj musiš je agresivny a nadmerný fosfor by ti spálil korene po vysadení . Ked sadit do vedier kýblov tak substrát a hnojit podla potrebných fáz rastliny , predhnojenie neni až tak duležité ale neni na škodu , samozrejme čím je rastlina menší zvláda menší EC roztoku .
Ak bude vo vedri a bude vonku ,rychle ti bude vystidat teplota substrátu a hlavne v noci ked bude klesať pri kvetovej fáze ti bude padať viac kvetov, takže ked venku tak do zeme a prikryt netkanou textliou na udržiavanie teploty . čili zdar
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Xaeroifbb
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25 srp 2013 21:14
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Bratislava

Re: Predhnojenie zeme

Příspěvekod Xaeroifbb » 03 pro 2013 18:46

aha ja uz som bol rozhodnuty ze to idem davat do kvetinacov 21L a nieco do 14L ale teraz neviem ci si to nemam premysliet koli tej teplote :-/ Kvetinace som chcel rieist ze nahodovbudem doma a zacne krupobitie nech to viem schovat aspon na terasu ktora je pod strechou.
Kde je srnka tam je tma

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Predhnojenie zeme

Příspěvekod stalker251 » 23 pro 2013 00:48

Xaeroifbb píše:aha ja uz som bol rozhodnuty ze to idem davat do kvetinacov 21L a nieco do 14L ale teraz neviem ci si to nemam premysliet koli tej teplote :-/ Kvetinace som chcel rieist ze nahodovbudem doma a zacne krupobitie nech to viem schovat aspon na terasu ktora je pod strechou.
kludne do kvetináčov daj , tiež to tak robim , ale daj na povrch vedier netkanu textiliu , a použi substrát , lebo nosiť vedrá so zemou je blbost :D ruky vyťahané :D
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů