Stop hnojení před sklizením

Hnojení paprik
mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Stop hnojení před sklizením

Příspěvekod mglaedr » 22 črc 2016 10:30

Zdravím,
rád bych věděl, jestli bych měl předtím, než začnu sklízet papričky, přestat hnojit. Používám Krystalon na papriky a přece jen je to chemie jako většina hnojiv. Tak jestli není dobré třeba týden před tím, než to začnu jíst, přestat hnojit a zalívat jenom čistou vodou. Hnojím celou dobu, živin to musí mít dost :D

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop hnojení před sklizením

Příspěvekod OMO » 22 črc 2016 11:00

Je naivní si myslet, že když ty plody na té "chemii" vyrostou, tak když na týden vysadíš tak to bude v cajku. Ale určitě tím nic nepokazíš :)
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Stop hnojení před sklizením

Příspěvekod lobo » 22 črc 2016 11:23

Minimálně 14dní před sklizní by se mělo přestat hnojit aby se většina chemie stačial dostat ven i tak tam ale jistě zůstane nějaké stopové množství.
Není to ale žádná tragedie. Když člověk uvědomí že i dešťová voda obshuje chemky, jelikož jsou všude elektrárny a výfukové splodiny které jdou přímo do ovzduší tak vlastně pojem BIO je jedna velká lež.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9091
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop hnojení před sklizením

Příspěvekod Tea Racer » 22 črc 2016 11:41

BIO není lež, jen nepochopení z toho co to znamená. :-) Lidé neví co BIO znamená a myslí se že neco totalne panensky čistého, což je relativný pojem a hlavne omyl.
Ano, půda je plná glykofosfátu, ve vzduchu je hliník co nebýval atd....
Ale hnojit přírodne a ošetřovat (bio) a nebo chemií (kristalon) je to co je důlezitejsí. Z rostliny nedostanes ani postriky ikdyž je delas a dodrzuješ ochranné lhůty. Pokud děláš postrik jedem ale prirodním, tak to z toho dostneš aspon částečne, neli zcela. Ale chemické umelé nedostaneš. Je to znát nejvice v chuti, doma ne každý má laboratoř. Navic to je každého vec, 99 % lidí koupí veci v akci a ve sleve a je jim jedno co v tom je. :-)

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Stop hnojení před sklizením

Příspěvekod Kendy » 22 črc 2016 11:53

Viděl jsem pár testů v Dtestu. Naposledy teď testovali jahody. Ze supermarketů a z farmářských trhů. Ty ze supermarketů dopadly lépe. Navíc polovina těch z farmářských trhů byla z Polska. Obsahovaly pesticidy, které se u nás neprodávají a nepoužívají, ale v Polsku jsou povolené a prodávají se tam.

A pamatuji si i testy bio/obyčejné (nevím už přesně jaké potraviny testovali). Mnohdy ty "bio" dopadly po chemickém rozboru mnohem hůř, než ty normální. Spousta toxinů z plísní, které na nich bujely díky tomu, že je nikdo ničím nepostříkal.

Ale to jen tak bokem.. Je to jistě na dlouhou debatu a nechci měnit tvůj názor.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9091
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop hnojení před sklizením

Příspěvekod Tea Racer » 22 črc 2016 11:56

Také jsem to videl a BIO z Polska hovoří asi samo za sebe. A práve tohle je problém farmařských trhů, byl jsem svedkem, že bio farmář kupoval polovinu toho co prodával v Makru!!!! Pak je jasné, že ta veřejnost má takové povědomí o tom.
Když testovali ty jahody, tak prodejce ani nebyl schopny rict do telefonu odkud je má, videl jsem to a smál jsem se na celé kolo.
Falšuje se dnes vše, nemá cenu rozebirat neco, co je falšované... bohužel je to tak no.

mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Stop hnojení před sklizením

Příspěvekod mglaedr » 22 črc 2016 12:06

Hm, takže říkate, že 2 týdny, jo? To abych se tak 2 týdny vrátil časem, už mi některé papriky zežloutly. Co se s nima stane, když je nechám 2 týdny zralé na rostlině? Asi nic moc dobrého, že? Myslím, že to co mi už teď dozrálo prostě sním. Vzhledem k tomu, že jím v práci v jídelně, tak asi škodlivost svojich paprik zalívaných kristalonem, moc řešit nemusím.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Stop hnojení před sklizením

Příspěvekod Kendy » 22 črc 2016 12:09

Moc to řešit nemusíš. Pokud by si používal před sklizní nějaký postřik (kterým by se účinná látka dostala přímo na plody), tak je potřeba se řídit ochrannou lhůtou na postřiku uvedenou a se sklizní počkat.

Pokud si jenom přihnojil do zálivky, tak buď celkem v klidu.

Ano. Asi by bylo lepší 14 předtím nehnojit (leckdo to tak dělá). Ale spíš je lepší ty cca 2 týdny před sklizní (záleží na počasí) vůbec nezalévat. Zvedne se tím pal.

Jestli máš papriky zralé, tak je prostě skliď.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů