Nedostatek dusiku

Hnojení paprik
mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Nedostatek dusiku

Příspěvekod mglaedr » 10 kvě 2016 23:13

Zdravim,
nedavno se mi stala takova nemila vec. Zacaly mi zloutnout spodni listy u paprik, postupne upadavat a zloutnou smerem nahoru. Jakoby pak uplne uschly. Zalival jsem to tak akorat, jednou za dva dny odstatou vodou s Krystalonem na papriky. Hledal jsem co to je a vyslo mi, ze nedostatek dusiku.

Muzete mi poradit cim nejlevneji bych tak mohl dodat kvetinam dusik? Nechce se mi kvuli toho kupovat zvlast dalsi hnojivo :D uz tak, ze toho soucasneho mam mit na 400 l, coz se svou spotrebou na 5 kytek (byt i obra Habanero Jacques) nedam ani za nekolik let :D

Za rady budu moc vdecny ;)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9100
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek dusiku

Příspěvekod Tea Racer » 10 kvě 2016 23:14

Fotka by neškodila...
zkus sušeny kravsky hnuj..

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Nedostatek dusiku

Příspěvekod Kendy » 10 kvě 2016 23:18

Jakým přesně Krystalonem?

Mě se moc nezdá, že by to bylo málo dusíku. Zkus sem dát fotku nebo dvě.

mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Nedostatek dusiku

Příspěvekod mglaedr » 10 kvě 2016 23:19

Pokud si vzpomenu, udelam fotku za denniho svetla az prijdu domu, aby to bylo videt ;)

mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Nedostatek dusiku

Příspěvekod mglaedr » 10 kvě 2016 23:20

Mam Krystalon na papriky a rajcata. Jsou tam dva sacky, jeden je to hnojivo a druhy je aktivni vapnik nebo neco takoveho.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Nedostatek dusiku

Příspěvekod JurassicChilli » 11 kvě 2016 00:17

mglaedr píše:Muzete mi poradit cim nejlevneji bych tak mohl dodat kvetinam dusik?
Úplne najlacnejšie dusíkaté hnojivo je žihľavový (kopřivový) zákvas. Ale pozor! Je to tak silne dusíkaté hnojivo, že pri častom hnojení a silnej koncentrácii si ním môžeš uhnať suchú hnilobu špičiek plodov!
mglaedr píše:Mam Krystalon na papriky a rajcata. Jsou tam dva sacky, jeden je to hnojivo a druhy je aktivni vapnik nebo neco takoveho.
Tento Kristalon mám aj ja a slúži ako prevencia a aj liečenie práve suchej hniloby špičiek plodov, ktorá vzniká pri prehnojení dusíkom a nedostatočnom využití vápniku z pôdy. Tento Kristalon sa volá "Zdravé rajče a paprika" a hnojí sa ním až v druhej polovici vegetácie, keď má paprika nasadenú väčšinu plodov, alebo v prípade vyššie spomenutého prehnojenia dusíkom. Hnojí sa striedavo. Jeden týždeň jedným sáčkom a druhý týždeň druhým sáčkom podľa návodu.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Nedostatek dusiku

Příspěvekod Dr.Pedr » 11 kvě 2016 03:51

Obávám se , jestli Tvé péče není naopak až moc....kristalonem rajče +paprika se hnojí max.1x za týden lépe však 1 x za 10 dní a to složkou s MPK...sáček s vápníkem se používá až po květu a velmi opatrně.... Dopřej rostlinám dostatek sluníčka (světla)..čerstvý vzduch...
a zálivku spodem...s hnojivem to nepřeháněj ,drž se pokynů výrobce ...tady rozhodně neplatí čím více tím lépe ! :tiphat:

PS: Při vysokých dávkách krystalických hnojiv (kristalon a pod. ) se substrát zasolí a kořínky rostlin odumírají.Proto je lépe hnojit cca 1 x za 10 dní a mezi tím dle potřeby zalévat (a tím i proplachovat ) substrát vodou.Toto dávkování BOHATĚ stačí !!.

Camel
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: 27 srp 2015 10:38
Reputace: 41
Obrázky: 0

Re: Nedostatek dusiku

Příspěvekod Camel » 11 kvě 2016 08:36

ten 2 slozkovy kristalon na papriky a rajce ma velky podil drasliku, takze bych ho dal az na kvet/plod fazi.
na rust zkus treba hosticke na rajcata a papriky s guanem kde je vetsi podil N + treba lignohumat


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů