Které z těchto hnojiv použít?

Hnojení paprik
damasig
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2016 09:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Které z těchto hnojiv použít?

Příspěvekod damasig » 15 kvě 2017 13:56

Zdravím,
potřeboval bych radu zkušenějších kolegů pěstitelů, letos jsem poprvé nasadil chilli papričky a zdají se mi nějaké malé, mají kolem 10 cm což se mi zdá celkem málo na to že jsem je vysel už v únoru. Nemám kromě loňského pěstování Pálivce, který mě celkem šel zkušenosti, ale začínám mít strach, že už to letos nedoženou. Mám tam 12 sazenic Jalapeňo a zbytek neznámých jsou to tyto https://www.banggood.com/50PCS-New-Spic ... 18978.html, (kdyby někdo tušil co to asi je?) celkem náhodně jsem je přihodil k nákupu abych mohl použít slevový kupon, tenkrát je tam měli za 30,- a kromě 3 kusů vyklíčili všechny semínka.
Zatím jsem hnojil před měsícem jednou Krystalon Muškát, ale jen tu část co je na objem zelené hmoty, před 14 dny Lovohumine N a doma mám ještě pytlík Solucat 20-20-20, ale nevím jestli je to úplně vhodné hnojivo neb jsem o něm nic moc nezjistil. Doma mám ještě k dispozici Agro Cererit hobby s guanem a jako bonus jsem dostal o víkendu od kámoše co sekl s pěstěním konopí Jungle M a B. A teď babo raď, co jsem našel na netu tak Krystalon není úplně nej, prý je to brutálně nadopované hnojivo, Lignohutám je fajn tak snad to z Lovosic co mám nebude úplný driják a hnojiva od Jungle taký prý nejsou k zahození, jen ten Solucat je pro mě celkem záhada, ale ty jsem dostal zadarmo tak buď to použiju nebo vysypu na kompost :-). Dal bych sem fotku složení toho Lovohumine a Solucat, ale nejdou mi sem vložit .jpg obrázky.
Takže zkušenější kolegové jaký koktejl by z tohoto šel udělat aby to ty moje zakrslíky nakoplo k růstu?

Předem děkuji za případné rady

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Které z těchto hnojiv použít?

Příspěvekod Kendy » 15 kvě 2017 17:58

Minimálně ta Jala letos v klidu stihneš.

U hnojiv se orientuj podle NPK rozdělení (N-dusík, P-Fosfor, K-Draslík). Sleduj poměr mezi těmito složkami. V první fázi (pro růst) potřebuješ hnojiva s převahou dusíku. Ten Solucat (20-20-20) bych asi teď nepoužil. U těch ostatních se mrkni na složení.

Pokud chceš tekutá hnojiva (jednodušeji se dávkují), tak zkus tekuté hoštické na rajčata a papriky. Všeobecně můžeš pro papriky použít cokoliv, co je i pro rajčata.

Nebo nějaké granulované hnoje. Zase podle NPK.

damasig
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2016 09:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Které z těchto hnojiv použít?

Příspěvekod damasig » 16 kvě 2017 08:35

Složení Lovohumine N:
Celkový dusík jako N 12%
Močovinový dusík jako N 12%
Fosfor jako P2O5 4%
Draslík jako K2O 6%
Zinek jako Zn 0,005%
Měď jako Cu 0,005%
Molybden jako Mo 0,002%
Železo jako Fe 0,02%
Mangan jako Mn 0,01%
Bor jako B 0,01%

Mě byl ten poměr 20-20-20 hned nějaký podezřelý, nu co dostal jsem to zadarmo tak žádná škoda. Ještě nastuduji dávkování toho hnojiva Jungle, jen prý ty poměry co jsou na lahvičce jsou pro hydroponii a pokud to budu dávat do půdy měl bych to ještě podělit dvěma, je to možné?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Které z těchto hnojiv použít?

Příspěvekod Kendy » 16 kvě 2017 09:07

Ten Lovohumine klidně zkus. Zdá se mi v pořádku. O hydroponiii bohužel nic nevím.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Které z těchto hnojiv použít?

Příspěvekod MartinS » 16 kvě 2017 12:21

Vyrobce ma vetsinou pro Soil neboli substrat jine hnojiva nez treba pro Kokos a pripadne Hydroponii.
Rada znamych vyrobcu ma treba 3 sety hnojiv Soil/Hydro/Coco.
Hnojivo urcene pro Hydro do zeme muzes dat, ale musis si o tom neco nastudovat a zjistit jestli a v jakem presne pomeru je to mozne.
Dalsi aspekt bude jak casto tim hnojit...Protoze v hydru je hnojky udrzuji porad.
Take budes muset mrknout na PHcko a pripadne to upravit. Protoze smes urcena pro Hydro bude mit upravene PH, nejspise nizsi nez pro zeminu.

damasig
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2016 09:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Které z těchto hnojiv použít?

Příspěvekod damasig » 16 kvě 2017 15:20

Koukám že to hnojení Jungle je tak trochu danajský dar :-) no co už ponořím se do hlubin internetu a budu hledat info abych si rostlinky nějak nepoškodil.
Jinak nějaký nápad co mi to vedle těch Jalapeňo roste? Podle vzhledu je to podobné odrůdě Takanotsume nebo BIRD´S EYE, ale otázka je co ve finále z těch čínských sazenic vlastně vyroste, jako třeba loni místo rudých slunečnic obyčejné žluté :-)

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Které z těchto hnojiv použít?

Příspěvekod Zrzek » 19 kvě 2017 03:58

Je k tomu psané že jsou to cayenne, ale to rozhodně nejsou.
Podle toho jak rostou plody v trsech nahoru, to může být Etna pepperoncina

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Které z těchto hnojiv použít?

Příspěvekod petr.polasek » 19 kvě 2017 10:55

Já bych zase tipl Ponsettii


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů