Lodžie 2011 -ROOKiE-

Naše pěstitelské snažení v roce 2011
-ROOKiE-
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 09 čer 2011 14:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Lodžie 2011 -ROOKiE-

Příspěvekod -ROOKiE- » 03 srp 2011 13:54

Není to sice moc na ukazování oproti ostatním, ale spíš proto, aby bylo vidět, že nějaké plody práce jsou. Je to i váš podíl :wave: díky vašim radám. Příští rok se pokusím o opravdové Chilli. Tohle na mě "skoro" nepálí. 2/3 papriky je sladká, štavnatá, oblast kolem semínek, která je zvlněná palí docela dost :veryhot: , tak 6/10, feferónková chuť. lehce natrpklá. Není to jako indické chilli apod. Aspoň jsem se na tom trochu naučil. Rod Capsicum Annuum, pytlík od Nohel Garden, Kozí rohy pálivé. Bohužel mi nejdou do červena jako na obalu, nevím proč

1.8.2011 První sklizeň
6016

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodžie 2011 -ROOKiE-

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 03 srp 2011 17:26

-ROOKiE- píše:Bohužel mi nejdou do červena jako na obalu, nevím proč
Jaký byl důvod sklizení v nedozrálém stavu?

-ROOKiE-
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 09 čer 2011 14:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Lodžie 2011 -ROOKiE-

Příspěvekod -ROOKiE- » 03 srp 2011 18:01

Důvod byl jednoduchý. Jednak rostou moc do délky, měly mít podle obalu 10 cm. Tyhle mají 15 i 20 cm a už to leze po zemině. Rostlina byla ráda, že to unese.Takže proto. Nešly na sušení, ale do zavařovaček k čalamádě, takže to nebylo na škodu. Nevím. to info na obalu moc nesedí. Taky mi bylo řečeno, že velké papričky odebírají živiny těm malým. :dh:

Marek
Obrázky: 0

Re: Lodžie 2011 -ROOKiE-

Příspěvekod Marek » 03 srp 2011 20:39

Ahoj,ja mám tiež niečo podobné.C. Annum je jediné čo je isté.Neviem druh,sú kúpené od Fataliiho.Pália dosť aj zelené,ale zelené sú stále už viac než mesiac.Jednu som ochutnal len zo zvedavosti a nechám ich na rastline.Ale prečo nechcú dozrieť?To je mi záhada.Počasie doteraz nebolo úplne kóšer,ale toľko týždňov bez zmeny farby?Hádam už aj 6-7.

-ROOKiE-
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 09 čer 2011 14:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Lodžie 2011 -ROOKiE-

Příspěvekod -ROOKiE- » 03 srp 2011 22:22

Marek: Taky mě napadlo, že to může být nedostatkem sluníčka. Ale když k nim přivoním, voní pálivě jako pepř až se rozkýchám. A protože byly už veeeeeelmi dlouho zelené, rostly jen do objemu, tak šly prostě na talíř. Pálí to dost, ale musí se trochu zvlnit, jinak jsou sladké. Zas nechtěl jsem, aby kvůli těmhle pár obrům mi dvojnásobek menších papriček co teprve rostou nějak chřadl. Teď si to bude růst tak do konce srpna hádám, i když mám tam asi 5ks co v neděli budou zase tlusté, dlouhé, krabaté a pálivé. Pochybuju že budou červenat. Aby se někdo nedivil, ten tálíř má v průměru 34 cm, to není talířek :-D takže je jasné, jak jsou ty papričky velké ;-)

BTW: Dnes jsem podruhé vybil mšice :cookh: . Dříve se ukrývaly pod listy, teď byly na květech. Mrtvolky už padaj z rostlinek dolů ... :-D

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodžie 2011 -ROOKiE-

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 04 srp 2011 08:52

-ROOKiE- píše:Důvod byl jednoduchý. Jednak rostou moc do délky, měly mít podle obalu 10 cm. Tyhle mají 15 i 20 cm a už to leze po zemině. Rostlina byla ráda, že to unese.Takže proto. Nešly na sušení, ale do zavařovaček k čalamádě, takže to nebylo na škodu. Nevím. to info na obalu moc nesedí. Taky mi bylo řečeno, že velké papričky odebírají živiny těm malým. :dh:
Co je psáno na obalu bývá většinou orientační a nelze se podle toho řídit. Měl bys být jenom rád, že jsou tak velké :jalapeno: Pokud se dotýkají země, stačí pod ně dát třeba molitan nebo nějakou plastovou desku, misku.

Důležitý je prostě čekat až plod začne od špičky dozrávat, měnit barvu. Důvodů proč plody dozrávají pomalu může být několik, špatná vlhkost, nízká noční i denní teplota, špatně vyživená půda a nedostatek nějakého prvku. Ale z 99% jde jenom o to být trochu víc trpělivý a počkat si na plnou zralost :wave:

-ROOKiE-
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 09 čer 2011 14:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Lodžie 2011 -ROOKiE-

Příspěvekod -ROOKiE- » 04 srp 2011 17:51

Díky mopslíku. Budu se držet tvých rad a pokusím se být trpělivý. :whistle:

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodžie 2011 -ROOKiE-

Příspěvekod Chilli.tk » 14 srp 2011 12:36

-ROOKiE- přesně tak - také jsem se divil že jsi to sklidil, ale k čalamádě je to v pohodě.
v každém případě větší papriky berou živiny menším, ale to je logické - proto se kupříkladu na začátku květu otrhávají květy, aby rostlině zesílila životaschopnost a plody se produkovaly v již finálním množství:)
Jinak o tom že jsi byl na správné cestě hovoří právě to, že paprika pálila jen z 1/3 - nebyla zkrátka celá vyzrálá....

Marek - také mám takhle zelené Aji Cito od fataliiho, ale vím že počkat se vyplatí. :tiphat:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů