Betagemini - Skromný chilli balkón 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
Uživatelský avatar
Betagemini
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08 dub 2018 12:35
Reputace: 23
Obrázky: 0

Betagemini - Skromný chilli balkón 2018

Příspěvekod Betagemini » 02 kvě 2018 15:41

Zdravím všechny pěstitele chilli :tiphat: . Tento rok pěstuji po druhé a rozhodl jsem se udělat chilli diář na těchto stránkách. Sazenice mám objednané z webu: www.seminka-chilli.cz. Dnes 2.5. jsem je přesadil do větších květináčů. Tak všem pěstu zdar.

Sazenice: 1x TRINIDAD SCORPION MORUGA
( Původ: Trinidad a Tobago, Jednotek SHU: až 2 009 231 SHU, Doba zrání: 60 dní, Barva plodu: Červená,)


1x HABANERO BONDA MA JACQUES
( Původ: Amerika, Karibské ostrovy, Jednotek SHU:až 300 000 SHU, Doba zrání: 60 dní, Barva plodu: Žlutá )

1x DORSET NAGA
( Původ: Anglie, Jednotek SHU:až 1 598 227 SHU, Doba zrání: 60 dní, Barva plodu: Červená )

Hnojivo: Chilli Focus 1l

Substrát: Biobizz Light-Mix, Biocanna Terra Plus + Písek + Netopýří Guáno 15g na rostlinu

Půdní doplněk: Symbivit, Mykorhíza pro papriky, Drenáž: Keramzit

Pěstební nádoby: Root Pouch textilní květináč 8l

Úprava Ph vody: Advanced Hydroponics of Holland Ph down na 6.5, vodu mám velmi měkkou, kohoutkovou 8.0.

46943
46945
46938
46936
Přidání Mykorhizních hub
46937
Habanero Bonda Ma Jacques
46940
Dorset Naga
46941
Trinidad Scorpion Moruga
46942
46939
Naposledy upravil 7 dne Betagemini; celkem upraveno 3x.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3867
Obrázky: 0

Re: Skromný chilli balkón 2018

Příspěvekod MartinS » 02 kvě 2018 17:51

Nazdar chlape, vitej u nas na foru. Mas to krasne.
Akorat 8l root pouch muze byt na tyto odrudy malo. Uvidis sam v lete, snad budes stihat zalevat :-)
Ja po zkusenostech z lonska, vetsi odrudy do 16l a mensi do 12(10)l textilu. 8l nechavam jiz jen na bylinky a pokusy.

Napriklad hybridni Datil jsem ve 12l temer nestihal zalevat, jako jedinny ker jsem ji zaleval fakt kazdy den. Jinak na vsechny ostatni stacilo obden az dva. Ono to bylo take tim ze ten Datil mel ve finale 1,5m a do sirky dalsi metr a hostil cca 200 plodu najednou.

V tech 8l doporucuji zastrihavat ker aby nesel moc do vysky. Po horkem dni budes mit ten kvetinac lehoucky a kytka by se mohla prevratit.

Jinak se budu tesit na dalsi tvuj progress :-)

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2241
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3674
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Betagemini - Skromný chilli balkón 2018

Příspěvekod Bacula » 02 kvě 2018 21:50

Ahoj, vítám tě tady a přeji ať se daří.
Bacula

Uživatelský avatar
Betagemini
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08 dub 2018 12:35
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Skromný chilli balkón 2018

Příspěvekod Betagemini » 02 kvě 2018 22:32

MartinS píše:
02 kvě 2018 17:51
Nazdar chlape, vitej u nas na foru. Mas to krasne.
Akorat 8l root pouch muze byt na tyto odrudy malo. Uvidis sam v lete, snad budes stihat zalevat :-)
Ja po zkusenostech z lonska, vetsi odrudy do 16l a mensi do 12(10)l textilu. 8l nechavam jiz jen na bylinky a pokusy.

Napriklad hybridni Datil jsem ve 12l temer nestihal zalevat, jako jedinny ker jsem ji zaleval fakt kazdy den. Jinak na vsechny ostatni stacilo obden az dva. Ono to bylo take tim ze ten Datil mel ve finale 1,5m a do sirky dalsi metr a hostil cca 200 plodu najednou.

V tech 8l doporucuji zastrihavat ker aby nesel moc do vysky. Po horkem dni budes mit ten kvetinac lehoucky a kytka by se mohla prevratit.

Jinak se budu tesit na dalsi tvuj progress :-)
Zdravím. :wave: Díky za pochvalu a cenné rady od zkušeného pěstitele. Máte pravdu, minulý rok jsem měl 2X Habanero Red Savina a byli ve 4l květináčích a když foukalo, tak byli hned vyvrácené. Úroda byla podprůměrná. Tento rok to musím uvázat a udělat kolem květináčů zpevnění, třeba z kamenné dlažby co mám ve sklepě. Se zastříháváním nemám ještě zkušenost, ale na netu bude učitě návod jak na to. Díky a ať vám to parádně roste :chilli11:

Uživatelský avatar
Betagemini
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08 dub 2018 12:35
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Betagemini - Skromný chilli balkón 2018

Příspěvekod Betagemini » 02 kvě 2018 22:36

Bacula píše:
02 kvě 2018 21:50
Ahoj, vítám tě tady a přeji ať se daří.
Ahoj, taky ať se Vám daří při pěstování, zatím to počasí vypadá slibně venku :thanx:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9098
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Betagemini - Skromný chilli balkón 2018

Příspěvekod Tea Racer » 02 kvě 2018 22:40

Ahoj, vítam na forku a at to roste...

Odrudy - proti gustu, žádny dišputát...

Proč tak zbytecne drahy substrát a hnojivo? Proč jsi nezvolil osvedčené a organické hnojivo? Substrát lze poridit za zlomek ceny....textilní kvetinače, o tom tu je celé vlákno.... je to na pokusy .. zatím :-)

No přeji hodně štěstí, kdyby neco jsme tu pro Tebe. :-)

Uživatelský avatar
Betagemini
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08 dub 2018 12:35
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Betagemini - Skromný chilli balkón 2018

Příspěvekod Betagemini » 03 kvě 2018 08:34

Tea Racer píše:
02 kvě 2018 22:40
Ahoj, vítam na forku a at to roste...

Odrudy - proti gustu, žádny dišputát...

Proč tak zbytecne drahy substrát a hnojivo? Proč jsi nezvolil osvedčené a organické hnojivo? Substrát lze poridit za zlomek ceny....textilní kvetinače, o tom tu je celé vlákno.... je to na pokusy .. zatím :-)

No přeji hodně štěstí, kdyby neco jsme tu pro Tebe. :-)
Zdravím, substráty byly drahý jako prase, ale nepoužiju je všechen na chilli. Tento rok nebylo nouze o peníze, tak jsem chtěl něco kvalitního. Substrát je základ a to co se prodává v baumaxech je katastrofa. Všechno kupované v Growshopu. Chilli Focus je z části organické, ale asi potom dokoupím BIO hnojivo na květ, třeba BioBizz Bloom. A jaké jiné organické hnojivo by jste mi doporučil? V textilním květináči pěstuji poprvé, měly by kořeny lépe dýchat, necirkulovat a nemělo by docházet k přehřátí, samé pozitiva od výrobce, ale praxe ukáže :D Taky Vám přeji parádní sklizeň :tiphat:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9098
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Betagemini - Skromný chilli balkón 2018

Příspěvekod Tea Racer » 03 kvě 2018 08:48

Substrát si namíchej, bud jednodušší varianta univerzální klidne z bau a granulované kravské, či konské nebo smes, pripadne trochu granulí guana...

Nebo

Rašelina a kompost plus to hnojivo...
Budeš mít luxusní substrát a nebude to nadopované chemií jako ty drahé, pak se kroutí listy a rostlina bud strádá nebo je prehnojená.

Pokud si udelas nebo namíchas z výše uvedeného, nemusis hnojit do června (pripadne vitality komplex list nebo zálivka a lignohumát - pokud chces jen) pak až budou plody, tekutý slepičák a máš vystaráno, levne, ůčelně a hlavne dle nasich zkuseností asi nejlepší co jde... až na výjimky.
Textiláky jsou takový novodobý pokus, asi dobré, pokud se o to staras aby to nevysychalo a proto musis vetsi než klasické kvetníky, ale pozor, kameninové kvetníky narozdíl od plastaků dychají (ne tak jako textiláky) ale maji výhody... ale to už tu je stále dokola. Tak snad ti to poroste paráda, a delej fotodokumentaci..


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů