Hanácké sklenik vol. 2

Naše chilli papričky v roce 2018
malej Ondra
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10 říj 2016 17:00
Reputace: 54
Obrázky: 0

Hanácké sklenik vol. 2

Příspěvekod malej Ondra » 07 bře 2018 12:10

Sice s opožděním, ale přece letos taky zakládám opět topic,

samozřejmě jak je pravidlem tak plány nesmí nikdy přesahovat ty loňské, nejčastěji z důvodu, že místa nějak nepřibývá a není to všechno kam dávat, takže Vám v tomto vlákně budu referovat, jak se mi to pravidlo opět nepodařilo dodržet :thumbup: .

Když jsem si tak pročítal spoustu krásných topiců, kde je uvedena spousta krásných fotek paprik vyklíčených, narostlých či přezimovaných, tak bych se spíše mohl stydět. Připadám si zde jako příklad toho nejjednoduššího přístupu jak vypěstovat papričky. Žádné Jiffy, žádné lampy, žádné hýčkání ani pohádky na dobrou noc. Prostě krabice, voda a hlína. Do (zaznačených) pozic jsem naházel semínka a pouze zalil vodou, zadělal potravinovou fólií a čekal na klíčení. Je pravda, že v takovém mikroklimatu se velmi daří plísním, nicméně se mi osvědčilo prostě klima porušit, sundat fólií, nechat provzdušnit a dodatečně prolít, nic neplesniví a vše klíčí jak má. Viděl jsem tady, že někdo substrát i peče, ale neměl jsem moc odvahu zasmrazovat byt odérem hlíny a věc druhá je, že v to nevkládám přílišné naděje.

S klíčením vražd jsem se trošku opozdil. Zkouškové bylo v plném proudu a to většinou nemám pojem o čase či datu, takže ke konci ledna frčely do krabice. Annumky jsem naházel do hlíny asi před týdnem. Některý potvory pálivý zatím ještě nevylezly, nicméně příliš obav nemám. Svůj první rok jsem habanera objednával v polovině března a začal klíčit až v dubnu a všechno krásně zvládly. Na druhou stranu nechci je dávat brzo. V bytě moc světla není a hlavně není tolik místa na parapetech :dunno:

Od každého druhu nasazuju několik semínek. Stane se, že by nevyklíčilo, splesnivělo, mohl bych mu urvat lístky při operaci zahrnující odstranění helmy... Je toho prostě víc. Vyberu nejhezčí a nejsilnější rostlinky, zbytek vyhodím nebo rozdám.

A nyní k seznamu, není tak pestrý jako loňský, ale do počtu toho bude víc :angry1:
Spoiler!
Ostřejší:
7P Chocolate Brainstrain (Vlastní) - loni se mi líbil, spolehlivě plodil krásný kulaťoučký zabijáky, letos to s ním bude spíš na hraní, napadla mě pěkná blbost, takže proč ji nevyzkoušet :)
7P Yellow Brainstrain (Chilližrout) - lze se na něj dočíst spousta chvály, prostě jsem ho musel vyzkoušet, taky bude jako součást experimentu.
7P Bubblegum (Pikanterie) - novinka na ozkoušenou, už jsem viděl tolik crossů s touto paprikou, musím přijít na to její kouzlo.
7P Bubblegum Cluster (White Hot Peppers) - náhodou jsem o ní zavadil, nevěděl jsem kde ji sehnat a najednou byla k sehnání na WHP, tak jsem ji hned musel mít. Mám zajímavej nápad, tak snad se to povede.
7P Bubblegum Caramel (WHP) - další do zkoušky.
7P Bubblegum x Naga Orange (WHP) - přišla navíc v balíčku, nakonec taky dostane šanci.
7P Burgundy (semena-chili) - další do zkoušky.
SB7J (WHP) - Jonah mě moc neuchvátil, Scotch Bonnet zase hodně, zjistím kde si stojí kříženec.
TS Moruga Peach (semena-chili) - další do zkoušky, chtěl bych ji zkusit jako indoorovku.
Jay's Peach Ghost Scorpion (Chilližrout) - jeden z profláklejších kousků, který jsem ještě nezkoušel.

Ostrý:
Pink Tiger (Pikanterie) - jen ze zvědavosti :smart:
CGN 21500 (WHP) - jeden z barevnějších kousků, prostě jsem neodolal.
Scotch Bonnet MOA (Vlastní) - loni naprosto skvělý, letos musej znovu.
Scotch Bonnet TFM + Scotch Bonnet Saraga (WHP) - loni byl seznam narvanej hábama, nicméně neoslovily mě jako MOA, tak jsem se rozhodl vyzkoušet ještě TFM, Saraga přišla jako bonus.
Funky Yellow (WHP) - poslední kousek od Justina, opět přišel jako bonus. Jsem zvědavej na ty zprzněnce co vylezou.
Bahamian Goat (Vlastní) - loni sice úroda nic moc, letos dostane balkónek i skleníček, úžasná chuť, prostě si tu šanci zaslouží :foods: .
Datil (semena-chili) - jedna z klasik, dostane taky šanci.
Habanero Chocolate (Dárek) - no když už jsem je dostal a zatím jsem čoko hába nepěstoval, tak je taky vyzkouším

Čajíčky pro batolata:
Jalapeño Maylon (Nová Paka) - loni nevzešly vlastní jala, letos budou ve velkým. Pošupou všechny do nálevu.
Jalapeño Señorita (Nová Paka) - nejím ty papriky sám, takže něco co snesou i ostatní, přiostřit to jde vždycky. A samozřejmostí bude to, že všechny půjdou do nálevu.
Jalapeño Orange (Pikanterie) - na pestřejší barvičku.
Numex Suave (Nová Paka) - jsem velmi zvědav na nepálivou chinensku.
Aji Pineapple (Pikanterie) - loni lemon drop, letos pineapple. Nicméně lemon drop mě příliš nenadchl, uvidíme jestli bude výrazná změna.
Purple Flash (Nová Paka) - něco na vykrášlení bytu.
Bishop's Crown (Chillibraní) - nakoupil jsem ve stánku pár papriček, doma ochutnal - oslovily mě, takže semínka jsem vykuchal a letos do země.
Brazilian Starfish (Chillibraní) - totožnej případ jako bishopy.
Aji Amarillo (Chillibraní) - poslední ze svaté trojice z Brna :D.
Black Finger Pepper (Vlastní) - na to, že loni přišla jako překvápko, tak fakt špica, oblíbil jsem si ji, letos znovu.
-okraska- (Chillibraní) - zapomněl jsem jak se jmenuje ta potvůrka, ale byla hezká a bude koukat z okna :wave:
Plánů na letošek by bylo dost, jenže mám obavy, z toho jakmile toho moc vyžvaním nakonec nic nesplním :bumbl:

Prozradím možná jen to, že bych chtěl být aktivnější na fóru :megalol:
a to, že bych možná měl šanci změřit pálivost pár kousků, nicméně to nezáleží zcela na mě, takže nemůžu slíbit na 100% :dunno:

Zatím ahoj!
Naposledy upravil 1 dne malej Ondra; celkem upraveno 7x.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanácké sklenik vol. 2

Příspěvekod petr.polasek » 07 bře 2018 12:31

Hodně štěstí!

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Hanácké sklenik vol. 2

Příspěvekod Chozee77 » 07 bře 2018 12:32

Ahoj :wave:
a ať se daří... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Taky su z Hané ale já bez skleníku...😀😀😀
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Hanácké sklenik vol. 2

Příspěvekod Chozee77 » 07 bře 2018 12:34

To změření tu bude určitě zajímat spousty lidí..tak snad to nezůstane jen ve tvém plánu.a povede se ti to zrealizovat... 👍👍👍😎
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

malej Ondra
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10 říj 2016 17:00
Reputace: 54
Obrázky: 0

Olejnatá semena?

Příspěvekod malej Ondra » 13 bře 2018 08:57

Drobnější REF.

Rád bych vznesl jen drobnou otázečku jen tak do větru. Jak jsem dával klíčit annumky do hlíny, tak jsem je nechal v jamkách, ale nezahrabával, prostě jsem byl zvědav jak se celou dobu chovají. Nesázel jsem tam jen annumky, ale přihodil jsem tam i pár Bahamek do zálohy, jelikož jsem nechtěl dopustit abych letos neměl jejich slusnější úrodu. Pořádně jsem provlhčil hlínu a sledoval co se děje.

Úkázkový semínka annumek jsou krásný a hlavně pěkně plochý. Nasály do sebe spousty vody a pěkně vypoukly, klíčení okamžitý. Předpokládám, že u chinensek jsou přece jenom semínka nacucaný olejem a na pohled to až takový krasavice nejsou. Samozřejmě semínka tak krásně nevypoukly a klíčení trvá mnohem déle.


Předpokládal jsem, že genetika určitě hraje svoji roli a přece jen jsou to do jisté míry odlišné rostliny. Jenže, když srovnám klíčení Numex Suave a Bahamky (která byla mizerná i loni), tak si nemyslím, že vše bude záležet jen na genetice. Předpokládám, že dostupnost vody v semínkách při klíčení omezuje olej. Co Váš názor na to? Nějaké zkušenosti z dřívějška? :dunno: :vodooo:



Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů