Sezona 2016 - Kirjoittaa

Co jsme vypěstovali v roce 2016
Kirjoittaa
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 20 bře 2015 12:53
Reputace: 1
Obrázky: 0

Sezona 2016 - Kirjoittaa

Příspěvekod Kirjoittaa » 07 led 2016 18:30

Zdravím všechny,

tak jsem se rozhodl, že si tady taky založím vlákno :tiphat:
Chilli pěstuju s kamarádem od loňského roku, postavili jsme foliák a dokonce i nějaký papriky nám vyrostli. Bylo jich celkem dost, tak kromě osobní potřeby jsme i něco rozdali a prodali. Spousta lidí se na ně ptá, jestli ještě nemáme tak jsme se rozhodli, jelikož nás to extrémně baví, že to pojmeme letos trochu ve větším, bude to zábava a nemuselo by to stát tolik když něco málo prodáme. (jsme studenti a je to pro nás celkem nákladný koníček :thumbup: ). Jdeme do toho celkem po hlavě a proto zakládám tohle vlákno, kde snad dostaneme sem tam nějakou radu, aby to nebyl úplný propadák a všechno nám nechcíplo :smart: .

Klíčit začneme na přelomu ledna/února a února/března v jiffech a rockwoolu.
Svítit chceme lineární zářivkou narva bio vital 36W.
Hnojit to chceme BioBizzem.
Taky jsme pořídili Symbivit.
Spoustu věcí ještě nemáme rozhodnutých nebo vůbec vymyšlených ale myslím, že to dopadne všechno jak má a v létě budou papričky kam se jen podívám :chilli11: . Minule jsme do toho šli opravdu bez přípravy a jak dobře to dopadlo :thumbup: .

Ještě bych rád napsal co budeme pěstovat a kdyby chtěl někdo provést výměnu semínek tak budeme strašně rádi. Konkrétně sháníme Jolokii, Fatalii, Penis peter pepper, Cayenne ale i jiný :foods: (Kupovali jsme na seminka-chilli.cz)

Naše papriky pro rok 2016:

BlackPearl
Thanksgiving
Golden Nugget
Chinese Multi-color
Bishops Crown
Aji Omnicolor
Aji Bubba
El Oro de Ecuador
Manzano Rocoto red
Habanero red
Habanero red savina
Squash Jamaican Yellow
Jalapeno Early
Bahamian Goat
Trinidad 7 pot Jonah
Trinidad Scorpion Moruga

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Sezona 2016 - Kirjoittaa

Příspěvekod Vasjis » 07 led 2016 18:36

Pěknej seznámek myslím že to máte rozvržený celkem dobře ale ten symbivit jsou prý vyhozený peníze ale to jsem se dozvěděl až po tom co mi dorazil domu :D

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Sezona 2016 - Kirjoittaa

Příspěvekod lobo » 07 led 2016 18:47

No nato že jste podle tebe studenti co mají málo prostředků jste si pořídili dost drahy pomůcky. :-D
Narva Bio Vital je to nejlepší co můžete rostlinkam dopřát o tom žádná ale ta cena je hrozná. Já svitim trubicema za 60 Kc a stačí to bohaté. Biobizz to samé ale mam odzkoušeno že Biogrow a Biobloom jsou na chilli příliš slabé, už bych je nekoupil, spíš doporučuji koupit TopMax je to dráhy ale to co tp udělalo s mojema kytkama bylo neuveritelny.
Symbivit jsem taky použil loni a taky už bych ho nedal.
Každopádně vám fandím a hlavně so to pesteni uzijte

Kirjoittaa
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 20 bře 2015 12:53
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Sezona 2016 - Kirjoittaa

Příspěvekod Kirjoittaa » 07 led 2016 19:25

Taky teď koukám, že je ten seznam nějak dlouhej (všeho máme 10ks). Co jsem četl tak ten symbivit někomu pomohl někomu ne, přinejmenším to aspoň budu moct dát do seminárky co budu psát o chilli. Ty pomůcky ještě pořízený nemáme, všechno se bude kupovat teď v lednu. Tu zářivku tam dáme, těch 250,- už nás asi nezabije, hlavně když se to bude líbit papričkám.
Ten Biobizz mě zajímá, většinou jsem četl spokojený reakce. Chtěli bychom to pěstovat bez chemie co nejvíc to půjde, proto ten BioBizz.
Jak moc velká je to bída? A je nějaká alternativa? Ten Top Max je už drahá sranda..

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Sezona 2016 - Kirjoittaa

Příspěvekod lobo » 07 led 2016 20:14

Pojem bída je samozřejmě relativní každý má jiné měřítko toho co je bída. Co se týče biohnojiv tak je bezdebaty, že jsou šetrné k rostlone a hůře se s nimi dá prehnojit. Kristalicka hnojiva jsou ale nesrovnatelně efektivnější, protože z pravidla obsahují všeho asi tak 10x vice než u biohnojiv m namysli poměr prvků N-P-K a pak mikroprvky. Takže rostliny po kristalickych jedou tak dvakrat až třikrát rychleji kvetou a plodí jako blázen, pokud ale hodně prehnojis tak to kytku hodně zasáhne a dlouho se z toho dostává. Pokud ale člověk dodržuje návod k dávkování tak je to riziko mizivé, kdež to Biohnojiva můžeš dávat i více než je psáno a kytce to neublíží.
Co se týče Biobloom tak ten je dobrý max tak na vyliti do zachodu. Spoustu pestitelu mělo letos problemy s mohutným opadavanim květu a všem pomohlo až krystalicke hnojivo Kristalon Plod a Květ s vyskoym podílem Drasliku který je právě potřeba k udržení květu.Má i dostatečný podíl Fosforu, který je zase potřebný na tvorbu nových kvetu a pak samozřejmě Dusík v menší míře který je na růst. Že začátku jsem byl také striktní odpůrce kristalickych hnojiv ale časem jsem se transformoval tak že jsem skloubil Bio v podobě Fishmixu a TopMaxu s trochou Krystalonu. Člověk musí občas ustoupit od svých názoru a zásad aby sklidil co nejvíce plodů.
Pak je tu samozřejmě nejdůležitější faktor a tím je počasí, který je nejdůležitější, pokud bude chladný léto proprseny tak můžeš hnojit čím chceš a výsledek bude špatný. Naopak když zase budou ty tropy co letos tak to kýty budou taky stávkovat.
Tak asi tak

Kirjoittaa
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 20 bře 2015 12:53
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Sezona 2016 - Kirjoittaa

Příspěvekod Kirjoittaa » 08 led 2016 14:08

Díky moc za super shrnutí, ještě to promyslíme co koupíme.
Pěstuje tu někdo fatalii? Za její semínka bych dal klidně půl království, měl jsem jí na chillibraní a lepší papriku jsem zatím nejedl.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Sezona 2016 - Kirjoittaa

Příspěvekod lobo » 08 led 2016 14:15

Není zač, jak říkám je zimní čas a tak je člověk rád že se může člověk zabývat chilli aspon po této stránce. :-D

Jinak Fatalii yelow jsem loni taky pšstoval a je to velice výnosná odrůda, na to jaká to byla mealá rostlina ( o proti jinejm gigantům ) měla neskutečné množství plodů a luxusně chutnala. Ale nevím zda mám někde semínka musim se doma podívat. Ale na 100% vím že tam mám variantu White která je taky chutově luxusní.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Sezona 2016 - Kirjoittaa

Příspěvekod MartinS » 08 led 2016 16:50

Muzu potvrdit ze Fatali White je chutove super, chutna mi vice nez jakekoliv Habanero.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti