Plán boje

Co jsme vypěstovali v roce 2016
Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Plán boje

Příspěvekod Vasjis » 21 bře 2016 19:48

Čau plánuji pomalu foliák budu stavět ze střešních latí 6 x 4 cm. Mám dotaz na šířku dveří 70cm plánuji jestli to není moc nebo málo nevím. Tučně jsou jakoby ty latě čárkovaně provázek aby se nepnula moc ta folie. To červené je jakoby podzemí. 0,5m bude stačit ukotvení ? Latě ze strany co bude folie ohobluji a hrany taky. Kdyby vás napadla nějaká rada připomínka sem sní !!! V pátek připravím díry do země a srovnám teren. Sobota jedu pro dřevo hobluju a pomalu budu stavět. Neděle komplet hrubá stavba snad :dunno: Folii dostanu nějakou obyč igelit je zadarmo takže sem rád že něco budu mít vůbec. Je to jen na zkoušku jestli to neuletí jestli to dostojí jara koupím lepší folii letos hokus pokus.
Představa se asi bude dost lišit od reality :)

Co jsem počítal tak to vyjde cca na 113 bm latí :) vemu 115 a ještě něco kolem baráku určitě najdu :D

Něco je od ruky a něco je měřítko 1m = 4cm
Hluboce se omlouvám všem co musely na střední nebo vejšce rýsovat :music:

------- = motouz / provázek
červená barva zakotvení v zemi
nepřerušovaná čára latě

Čelo a bok
29232

Bok
29233

Fakt sorry za to rýsování chlapi ale budu rád za každou radu popřípadě nějaký fotky jak zavětrovat na co si dát pozor co by jste udělali jinak atd. :tiphat:

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Plán boje

Příspěvekod proki73 » 21 bře 2016 20:18

ahoj jsem rád že se zdejší snaží o výstavbu ale dle mého je to zbytečně složité a dle dnešních cen latí se to prodraží ale pokud chceš inspiraci tak se koukni do galerie chillimaxe ten stavěl něco podobného ale pokud chceš jednoduší systém tak se koukni ke mě stavěl jsem foliáky z kary sítí ale u sítí je jediná podmínka aby to mělo cenu a to že potřebuješ folii v celku na celou plochu a takovou která něco vydrží né obyčejný igelit ale pokud trváš na latích tak ti mile rád poradím jako truhlář se ve dřevě trošku vyznám :)

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Plán boje

Příspěvekod proki73 » 21 bře 2016 20:21

a motouz není zrovna dobrej nápad doporučuji protoví drát z napínáním nebo ocelové lanko

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Plán boje

Příspěvekod Vasjis » 21 bře 2016 20:27

proki73 píše:ahoj jsem rád že se zdejší snaží o výstavbu ale dle mého je to zbytečně složité a dle dnešních cen latí se to prodraží ale pokud chceš inspiraci tak se koukni do galerie chillimaxe ten stavěl něco podobného ale pokud chceš jednoduší systém tak se koukni ke mě stavěl jsem foliáky z kary sítí ale u sítí je jediná podmínka aby to mělo cenu a to že potřebuješ folii v celku na celou plochu a takovou která něco vydrží né obyčejný igelit ale pokud trváš na latích tak ti mile rád poradím jako truhlář se ve dřevě trošku vyznám :)
To už jsem koukal ale všechny fotky zmizely nejsem si jistej jak uplně přesně zavětrovat střechu boky dveře dám ale střechu planuju udělat tak že dám do prostřed dám lat a vzepřu to střešní o tuhle a z boků zase zepřu tuhle :) nevím jsetli to chápeš kdyžtak zítra nakreslím cca a hodím to sem
chci latě nevím jestli to právě neodfoukne vítr je tam cca 2km louka a dost tam fučí z venku až to bude potažené už mám latičky doma cca 2cm nařezané to dám po latích aby to drželo větší plochou. A mám potáhnout a chytit sponkovačkou stavební a pak latičky nebo jen latičky abych nedělal díry ?

Motouz sem myslel aby se igalit tolik nenapínal jen né na výztuž

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Plán boje

Příspěvekod Kendy » 21 bře 2016 21:33

Střešní lať 30x50 stojí cca 10 korun za metr. 40x60 tak +-18 korun za metr. Záleží jak kde.. Když koupíš "bez dokladu", což se dá dohodnout překvapivě jednoduše, tak se dostaneš s cenou dost dolů.
To není tak hrozné. Složitější je to s dopravou. Pokud si to nedokážeš dopravit sám, tak ti to doprava může dost prodražit. Jedna věc je, když kupuješ dřevo za 20 tisíc.. To ti zaplatit 500-600 korun za dopravu nepřijde moc.. ale když kupuješ latě za 1500-2500, tak je těch 500 korun za dopravu dost vidět.

Alespoň do rohů bych doporučil nějaké bytelnější sloupky.. Já nevím.. 80x80? to by možná stačilo.

Ukotvení do země do nějakých patek. Rozhodně bych nedoporučil nacpat latě do země. To by dlouho nevydrželo. Nějaké patky, nebo vruty do země. Něco takového http://www.pletivo-na-plot.cz/zemni-vru ... 550-69-mm/ Netvrdím, že zrovna tento konkrétní. Ale něco podobného.

Potřebuješ zavětrování. Jak jsi napsal. Musíš dát latě tak, aby přenášely horizontální a vertikální pnutí do základny.. do země. Tak nějak "zešikma" jak píšeš..

Ale na tvém místě bych se podíval na už hotový fóliák. Kde všude dát zavětrování záleží na rozměrech. jinak bude vypadat na něčem 2x3 metry a docela jinak na něčem 3x7m.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Plán boje

Příspěvekod Erben61 » 21 bře 2016 22:17

Nechci Tě strašit ale ta boční strana má plochu téměř 10 m2 víš jaká je to síla když se Ti do toho opře vítr. Kostra jenom z latí mi přijde málo asi bych to vyztužil nějakejma hranolkama a taky by to chtělo nějak vykoumat to zapuštění do země...dřevo shnije dost brzo. Díval jsi se někde na pěstitelských webech? Strýček Google je taky užitečnej pomocník. :tiphat: :thumbup: Držím palce :jalapeno: :jalapeno:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Uram
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 02 úno 2016 20:59
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Plán boje

Příspěvekod Uram » 22 bře 2016 01:13

Budu ted stavet taky,ale v mensim, asi 2,3 metru x 3,6 metru.Late dam stejne jako ty,ale mezery mezi nima 80 max 85 cm. 120 cm jak planujes ty se mi zda moc,az se ti do toho opre vitr...Kupovany foliovniky original maji jedno pole 60 az 70 cm,co jsem vycetl. A urcite ne lat do zeme,to ti shnije hned.Puvodne jsem chtel taky jen nejaky obyc igelit,ale pak jsem se rozhodl pro kasirovanou folii,delaji ji v sirce 1,15 metru, 1,5 metru a 2 metry a reknes si kolik metru chces a mela by neco vydrzet.Zkus si predstavit,ze do foliovniku das kytky a do mesice ti to vitr rozerve...

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Plán boje

Příspěvekod Vasjis » 22 bře 2016 06:24

Díky všem za rady folii dám tu co budu mít zadarmo jak píšu je to jen na zkoušku ( jestli to neodletí ) vruty do země jsem koukal ale to zas nabere úplně jinou cenu :dunno: takže půjdou do země a jestli se osvědčí příští rok vymyslím nějak líp. Nedělám si iluze že by ta folie vydržela do jara. A ty okna 120cm to je fakt to bude plotna jak blázen přidám na bok ještě jednu lať a bude to pod 80cm to už by mohlo když to podepřu tím provazem a 50cm do země bude stačit ?


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů