Luciferova pidizahrádka 2015 - první pokusy

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Luciferova pidizahrádka 2015 - první pokusy

Příspěvekod Lucifer » 13 čer 2015 16:15

Dovolím si založit vlastní thread s timeline jak se nám daří.

- letos poprvé, nějakým tím motivem bylo že jsem uzmul na loňské akci "Gastrotour" kde jsem uzmul pár "Thai red" papriček od šéfkuchaře Milana Macháčka. Tady to vše začalo :
Obrázek

- semínka jsem nechal uschnout, a někdy v únoru dal vyklíčit:
Obrázek

ehm, seminek bylo víc, nebyly po ruce další "jiffy", tak jsem si vyrobil vlastní. A taky to fungovalo :wave:

- po cca. měsíci Thai red přesazené do rašelinových květináčků:
Obrázek


- a zjistili jsme že skorosoused se věnuje pěstování ve větším, takže se to rozrostlo o další sazeničky od něj.

- Habanero red:
Obrázek

- už po přesazení koncem dubna - Jamaica red (takový chcípáček), Habanero směska - každá jiná (red, orange, choco), scotch bonnet:
Obrázek

Konec května a už se to pomaly nevejde na parapet, půjdou potvory ven!
Obrázek

Thajské jsme nakonec rozdali známým, nechali si z nich jen 3, takže Luciferova zahrádka 2015 = 4 Habanero, 2 Scotch bonnet, 2 Jamaica red a 3 Thai red. K tomu chtěla ani Luciferová i něco malého ozdobného, takže black pearl...prej. No, nějak se to zvrtlo a vyrostla z toho chilli obluda, aktuálně metr vysoká a obsypaná paprikami - takže asi nejaky hybrid, fakt netuším co to může být zač :))

Obrázek

Obrázek

K tomu nakonec ještě pribyla jedna snad skutečně black pearl (malé 15-20 cm vysoké prd, a už černá), a jeden zase asi hybrid co měl být černou perlou. V tomhle příspěvku hlavně "indoor" část, "outdoor" foto a info jak se daří/nedaří až nacvakám dalši foto. Zabrali jsme bábě odvedle půlku společného balkónu kde se původně roztahovala s karafiáty, tam se vešly Thai red, 4 habanera a noname chilli obluda. Zbytek zabírá půlku našeho vlastního balkónu. Vše to zatím roste, noname obluda plodí jak pitomá, Thai red už pomaly taky. Teď začínají pomaly kvést Habanera a Scotch bonnet... :)

Jinak teda vše je v obyčejném substrátu "paprika-rajče" bez přimíchávání čehokoliv dalšího, hnojíme jednu týdně "biopon" tekutým hnojivem na zeleninu.

Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Luciferova pidizahrádka 2015 - první pokusy

Příspěvekod Lucifer » 14 čer 2015 13:53

Tak outdoor pokračování:

Noname chilli obluda, netuší někdo co by to mohlo být? Nebo prostě "pouliční směs"?

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Prales na balkóně:

Obrázek



Thai red, zatím green :) Těch bude taky spousta.

Obrázek



Snad konečně na třetí pokus - bude to Black pearl???

Obrázek



Druhý pokus o Black pearl, ale tohle teda asi ne...

Obrázek



A první Habanero yellow (snad teda :) ) pidižvíci:

Obrázek

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3867
Obrázky: 0

Re: Luciferova pidizahrádka 2015 - první pokusy

Příspěvekod MartinS » 14 čer 2015 14:25

Krasne rostlinky a jeste krasnejsi fotky :-)

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Luciferova pidizahrádka 2015 - první pokusy

Příspěvekod BlueShark » 15 čer 2015 20:41

Přesně, to první perla je na tuty, to druhé už těžko říct, dávno by se ais vybarvila, kdyby byla déle venku.
Jen ta petržel kudrnka je nějaká jetá :-D

Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Luciferova pidizahrádka 2015 - první pokusy

Příspěvekod Lucifer » 27 čer 2015 10:56

Tak pokračování, ta zmutovaná obluda je neskutečná, co to může být zač? Asi to dám ještě jako hádanku :)
Plody se vybarvují ze světle žlutozelené do červena, to mě dost překvapilo. A je jich strašně moc! Vše takové krátké hladké šištičky, 2-5cm velké:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Pak krásně plodí ty Thai red, z těch mám velkou radost - ze semínek z darovaných papriček, poprvé pokus něco vypěstovat, a daří se jim:

Obrázek

Obrázek

Obrázek




S "Habanero family " je to slabší, těm se to chladnější počasí nelíbí. :( Něco teda bude, ale míň...

- tohle by měla být Scotch bonnet:

Obrázek

Obrázek



A tohle nějaké Habanero, počasí mi zlikvidovlo popisku tak uvidím až dozraje jestli chovolate, red nebo yellow... :

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Luciferova pidizahrádka 2015 - první pokusy

Příspěvekod BlueShark » 27 čer 2015 12:21

Moc pěkné a malý dotaz, ty květníky jak dole ucpáváš to větrání, to děláš čím? Mám stejné. Jinak plody krásné, já jsme pozadu v tomhle. Ta Thai Red má kolik zrhuba pal? A jak je velká kytka a kolik toho plodí, má někdo zkušenosti s jejím pěstováním doma na balkóně nebo venku? Díky :-)

Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Luciferova pidizahrádka 2015 - první pokusy

Příspěvekod Lucifer » 27 čer 2015 12:57

Dole je jakasi netkana textilie tusim, to tam davala pani Luciferova... ;) Thai red by meli byt udajne nekde kolem 100.000, uvidi se az dozrajou - pokud ano, je to takove optimum pro bezne pouziti. Me vyrostly do tech cca. 80cm, od unora temer do konce kvetna za oknem a pak na balkone. Prijde mi ze se jim dari na balkone vyborne, krasne plodi a zda se ze jim ani moc nevadi ta aktualni predstava matky prirody o lete...

modrymax
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10 dub 2015 11:34
Reputace: 6
Obrázky: 0

Re: Luciferova pidizahrádka 2015 - první pokusy

Příspěvekod modrymax » 27 čer 2015 13:21

Ahoj :wave:
krásné fotky, čím jsi fotil ???


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů