Stavba foliovníku

Naše chilli papričky v roce 2015
Kirjoittaa
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 20 bře 2015 12:53
Reputace: 1
Obrázky: 0

Stavba foliovníku

Příspěvekod Kirjoittaa » 21 bře 2015 20:24

Zdravím, s kamarádem jsme se rozhodli postavit foliovník pro naše :chilli11: . Nejsme žádný kutilové ale jsme plný odhodlání to postavit tak snad to dopadne :thumbup: . Dneska jsme srovnali zem, udělali cestičky a navozili hnůj. Teď potřebujeme vyrobit ten foliovník no :dunno: Ještě nemáme objednaný dřevo a folii, to objednáme tenhle týden, a příští víkend snad začneme stavět. Foliak bude mít rozměry 5x3,5m. Držte nám palce a za každou radu budeme rádi :jalapeno: .



Začínáme :jalapeno: 22324 Nejsme inženýři no :dunno: 22326 Už to začíná vypadat :thumbup: 22329

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Stavba foliovníku

Příspěvekod DarthVikta » 30 bře 2015 17:28

Jak to pokračuje? :)

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Stavba foliovníku

Příspěvekod proki73 » 30 bře 2015 17:34

a jakej máte plán pro stavbu ? nějaké základy a z čeho bude konstrukce já osobně preferuji foliovníky z kari sítí protože je folie celoplošně podepřená a je to levné a jednoduché pro stavbu

Kirjoittaa
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 20 bře 2015 12:53
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Stavba foliovníku

Příspěvekod Kirjoittaa » 02 dub 2015 19:45

Zdravím, stavba bohužel nepokračuje. Chtěli jsme stavět teďka o prázdninách ale počasí si z nás dělá srandu, máme tu sněhu víc než o vánocích a nedá se v tom pracovat :rn: , příští víkend když nebude jako v lednu tak se do toho pustíme :cooking: . Kari síťě používat nebudeme, teď to chceme postavit z latí, budeme to zapouštět asi 30cm do země . Myslíte, že budou 3x5 stačit? My už jsme pro ně rozhodnutý ale radši se zeptám jestli to není úplně blbej nápad. Aby se nám to pak nesesypalo jako balíček karet, vzali by jsme 6x4 ale přece jenom jsme chudý studenti a jsou dražší :dunno: .Folii na to chceme dát tuto: http://www.plachty-folie.cz/folie-a-pla ... FLP011Z%5D" onclick="window.open(this.href);return false; Uvidíme co z toho vyleze.. hlavně držte palce, budeme to potřebovat :jalapeno: :jalapeno:

Uživatelský avatar
Karaton
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24 bře 2015 19:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Stavba foliovníku

Příspěvekod Karaton » 02 dub 2015 20:00

Cau, vyskušaj si trubku konštrukčnu 33 mm so stenou 3,2mm.je to dost pevna. alebo na dedinach su určite u znamych,u kamošov stare foliove trubky, vyskušaj si ich skratit. Ked počasie to dovoli odfotím naše,aj to je tak skonštruované.
Fóliu by som ti odporučal kupit agrofoliu - my to mávame mat hore 6-7 rokov stále,a perfektne to drží.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Stavba foliovníku

Příspěvekod lobo » 03 dub 2015 10:21

Borci jdevám to parádně, hlavně se nenechat odradit počasím. Podle výhledu počasí by jste měli mít příští týden a víkend ideální počasí :jalapeno:
http://www.yr.no/place/Czech_Republic/P ... /long.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Stavba foliovníku

Příspěvekod proki73 » 03 dub 2015 15:49

Kirjoittaa píše:Zdravím, stavba bohužel nepokračuje. Chtěli jsme stavět teďka o prázdninách ale počasí si z nás dělá srandu, máme tu sněhu víc než o vánocích a nedá se v tom pracovat :rn: , příští víkend když nebude jako v lednu tak se do toho pustíme :cooking: . Kari síťě používat nebudeme, teď to chceme postavit z latí, budeme to zapouštět asi 30cm do země . Myslíte, že budou 3x5 stačit? My už jsme pro ně rozhodnutý ale radši se zeptám jestli to není úplně blbej nápad. Aby se nám to pak nesesypalo jako balíček karet, vzali by jsme 6x4 ale přece jenom jsme chudý studenti a jsou dražší :dunno: .Folii na to chceme dát tuto: http://www.plachty-folie.cz/folie-a-pla ... FLP011Z%5D" onclick="window.open(this.href);return false; Uvidíme co z toho vyleze.. hlavně držte palce, budeme to potřebovat :jalapeno: :jalapeno:
hoši když budete šikovní tak se nic nesesype ale stou folii je to masakr já kupuji folii z polska která má vydržet 4 roky bez sundávání a šířka je 6m a běžný metr je za 70kč takže mě to vyjde cca 4x levněji než ta vaše ale je to jen konstatování protože já taky nemám peníze na víc takže beru to co jde a jinak počasí je všude stejné a jinak ty sítě vyjdou levněji než latě alespoň když jsem to počítal já :)

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Stavba foliovníku

Příspěvekod proki73 » 03 dub 2015 21:45

tak jsem se ti kouknul na tu folii ale tu co používám já jsem nenašel ale je tu jedna podobná jen s tím rozdílem že tato má životnost 2 roky ta moje má 4 ZDE


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů