Bhut Jolokia Orange

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Bhut Jolokia Orange

Příspěvekod lobo » 01 zář 2014 01:15

Letos pěstuji pouze 5 druhů chilli. ( Habanero Maya Red, Zimbbabwe bird, Hot portugal, Twilight - Hybrid a Bhut Jolokia Orange. )

Samozřejmě, že radost mi dělají všechny rostlinky, protože se všem náramně daří a ze všech mám velké výnosy.
Přece jen ale jednu z těchto slečen mám nejraději a to Bhut Jolokii Orange.

Klíčivost semen nebyla nijak valná i přez dodržení veškerých ideálních podmínek mi ze 6ti semen vyklíčilo pouze jedno semínko. Po té co jsem přesadil Jiff do květináče se rostlinka po 14ti dnech začala pěkně rozrůstat a dokud byla doma v teple a později na balkoně byl vidět každotýdenní pokrok.

Poté počasí nasvědčovalo, že už by bylo načase přesadit do foliovníku, inu huráá na to.
Po přesazení se rostlinka zdála bez většího stresu a vše vypadalo že pujde jako po másle. Bohužel ale nebylo tomu tak. Dobrý měsíc se rostlinka nehla ani o centimetr, což mě dost znervozňovalo.
19744
19745
Do té doby jsem přihnojoval univerzálem na papriky a rajčata. Napadlo mě, že tahle frajerka bude chtít asi nějaké lepší žrádýlko a tak jsem ji pořídil Hoštické hnojivo - Guáno z mořských ptáků, už jak sjem ho otevřel a zacítil ty grády bylo mi hned jasný že tohle jí bude zaručeně chutnat. první týden jsem jí dával jen tak ochutnat aby to pro ní nebyl zas takový šok ( poloviční dávky) a druhý týden jsem jí 3x dal plnou dávku .
Poté jsem jí musel opustit a odjel jsem na týden na dovolenou. Zalévat mi chodilo příbuzenstvo ale jen čistou vodou bez hnojiv, Po celé ČR panovali tropicé teploty a j se bál aby příbuzenstvo nezapomělo zalévat.

po návratu ( 9dní ) jsem se nestačil divit když jsem ji uviděl. Rostlina byla asi tak 5x větší než když jsem odjížděl a měla dokonce hromadu květů. Přišlo mi to dost bláznivé, protože všechny ostatní rostliny co mám se vyvýjeli tak nějak postupně přirozeně. ( FOTO PŘED VYŠTIPOVÁNÍM )
18859

Toto zběsilé tempo si udržela až do teď. Musel jsem opravdu hodně vyvazovat. Bez vyvazování by určitě měla na šířku 160-170cm. Plodů bych měl při téhle velikosti mít strašnou spoustu není tomu ale tak, protože měla hodně dlouhé období kdy stagnovala.

Dnes je 1.9.2014 a plodů mám cca 50, přičemž třetina už jde do oranžové barvy. Rostlina má ted nasazených tak 100 paliček květů což mi dělá trochu starosti, protože je mi jasné že z toho už nic nebude, protože doba zrání je příliš dlouhá. A proto, je mi jasné, že i těch cca 50plodů nestačí všechny dozrát, protože jich je dost celkem čerstvě urozených.

FOTKA TÝDEN STARÁ
19699
19702


Abych se ale vrátil ke gigantickým rozměrům, tak bych i rád vyzdvihnul velikost některých plodů. V popisu seminka-chilli kde jsem zakoupil osivo stojí, že plody mají být 6x2 cm.


Já mám tak 10 - 15 plodů o velikosti 8-10 x 2-3cm možná i více naposledy jsem měřil před měsícem. Nevím čím to je způsobené, kdyby to byli dva tři plody tak neřeknu ale takové množství je trochu matoucí, samozřejmě jsem za to velice rád.

FOTKA STARÁ MĚSÍC
19168

Dnes jsem neodolal a utrhnul jsem nejzralejší z nich krásně oranžová pomalu přecházejích do červené ale ještě minimálně tři týdny jí chyběli do úplné zralosti. I tak jsem ale po ochutnání kousku byl překvapen nádhernou chutí a smrtícího palu. Okamžitě jsem ze zbytku udělal paprikové pyré a je to luxus. Svěží papriková chuť s tóny Jolokie a smrtícím palem.

NA FOTCE - JOLOKIA ORANGE VLEVO OD RAJČAT
19746

Rád bych se ale vrátil k samotné rostlině a chtěl bych poprosit vás zkušenější o radu jak dál naložit s rostlinkou. Napadlo mě vyštípat všechny paličky květů co má nasazené aby jí to zbytečně nevysilovalo a mohla všechnu energii dávat plodům co má co myslíte. Děkuji za rady

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bhut Jolokia Orange

Příspěvekod JuraS. » 01 zář 2014 09:09

Když se podíváš na nějaká videa o hydroponickém pěstování ve sklenících zaměřených na produkci tak nikdo nevyštipuje nic, naopak mají třeba rajčata asi naklonovaná s fazolí protože jejich rostliny dosahují i 3 metry a mají stovky plodů. Záleží tedy jen kolik živin, světla a vody jim dopřeješ. Když bude kytka zasazená v litrovým květináči ve vyžilé hlíně prochcané o čoklů a denně jím bude protékat špinavá voda z okapu nějaké karosářské dílny a celé to bude stát v polostínu pak asi moc plodů nebude.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Bhut Jolokia Orange

Příspěvekod lobo » 01 zář 2014 15:45

To je celkem logicky a je mi to jasny ale ja hydroponicky nepestuju nemam k tomu podminky. Hlinu mam cerstvou humozni. Psal jsem ze ostatni kytky co tam mam byli uz standartne velike za to tahle Jolokie byla furt pri zemi a pak najednou behem 10ti dnu BOOM a byl z ni ker. A ze misto standartni velikosti plodu ma dvojnasobne vetsi plody v polovine pripadu.
Chtel jsem jednu snist celou az budou zrale ale pri tehle velikosti co maji se dost rozmyslim :firy: :jolokiatoilet:

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

DOZRÁVÁNÍ

Příspěvekod lobo » 11 zář 2014 22:31

Počasí nám příliš nepřeje :rn: ale i tak se začíná červenat další část plodů, ještě v pondělí byli zelený :angry1:

19892
19893
19894

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Bhut Jolokia Orange

Příspěvekod lobo » 27 zář 2014 17:38

Mám tu dnešní video jak vypadí LIVE tato rostlina v tuto dobu :

https://www.youtube.com/watch?v=g50wzuoE ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4522
Obrázky: 0

Re: Bhut Jolokia Orange

Příspěvekod Pedro » 27 zář 2014 18:53

Ahoj.
Tak tomu říkám keř! Fakt dobrý...gratulace.
Nepřemýšle jsi zazimovat jí?

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Bhut Jolokia Orange

Příspěvekod lobo » 27 zář 2014 18:55

JJ je to pořáddný keř, ale zazimovat jí nebudu, vzhledem k tomu jakou má šířku stonku je to ideální adept na Bonchi :tiphat:

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4522
Obrázky: 0

Re: Bhut Jolokia Orange

Příspěvekod Pedro » 27 zář 2014 18:57

Tak to ano :-)
Já zkusím příšti rok také...chutnala mi :-D


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů