První sezona

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

První sezona

Příspěvekod Nightlol » 06 črc 2014 20:18

Ahoj, v první řadě bych vás chtěl pozdravit :). Jmenuji se Petr a mám rád palivé a tak jsem se rozhodl udělat si mini "záhon" na balkoně :).

Když to vezmu od začátku tak semínka jsem si objednal na http://www.seminka-chilli.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;, kde jsem si objednal Habanero Long Hot a něco tvrdšího (zde nepočítám s úspěchem hned první rok :)) Bhut Jolokia Yellow.
Klíčení proběhlo celkem dobře nad má očekávání. Habanero naklíčíly 3 ze 4 a BJY také 3 ze 4. Po sléze mou špatnou manipulací uhynula 1 BJY a 1 se nedokázala odpoutat od šlupičky semínka a později uhynula.
Zprvu jsem je měl v teple (cca 30°) než jsem se dočetl, že by měly být v pokojové teplotě kolem 20°C. Byly za oknem, kde se ji dařilo velice dobře.

Po dosažení přibližně 30 cm výšky jsem je přesadil do velkého "květináče" na balkón, který směřuje na jih a svítí tam slunko celý den :). Aby na ně nepražilo slunce přímo a nefoukal na ně silný vítr tak jsem na zábradlí namotal potravinářskou folii.
Obrázek


Než jsem je přesazoval jedna rostlina habanera už měla první plod. A tím mé nadšení a radost z toho to jednoho plodu končí. Zatím je to jediný plod který na 4 kytkách mám :(.
Obrázek


Veškeré květy se snažím opilovat malým štětečkem. Květy odkvetou a následně začne stonek květu žloutnout a odpadne. Odpadává už malý plod a ne květ a nevím co s tím.
Obrázek
Obrázek

Hnojím je každých 14 dní tím to:
Obrázek
a možná je v tom to problém.


Budu rád za každou připomínku a upomínku :).

Díky Night

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: První sezona

Příspěvekod vavy.p » 06 črc 2014 20:58

Primo na vitality komplex je v navodu ze se ma kombinovat s "kristalon kvet a plod"... ve vitality komplexu je malo fosforu.

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: První sezona

Příspěvekod bremic » 06 črc 2014 21:04

Opad květů mě trápil do té doby než jsem dal na kolegu Stalkera a rostlinám dopřál pořádně substrátu. Není jednoduchý udržet bezpečnou hladinu všech možných NPK (Tvým teď chybí fosfor)který paprikám dopřáváme v malém květníku. Ruka lehce ujede a rostlině pak snáze ublížíme. To samé je taky se zálivkou. V současnosti pěstuju všechny velké rostliny ve foliáči a mám svatej pokoj. Pokud máš možnost, pěstuj ve větších nádobách. Letos to vydrž ještě tak jak to máš a příští sezónu zkus dát rostlinkám víc substrátu. Z rostlinky potom sklidíš i více než dvě kila dobrot :tiphat:

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První sezona

Příspěvekod Nightlol » 06 črc 2014 21:09

vavy.p píše:Primo na vitality komplex je v navodu ze se ma kombinovat s "kristalon kvet a plod"... ve vitality komplexu je malo fosforu.

dík za info jsem to asi přehlídl :x. tím pádem to zejtra pokoupím :).
bremic píše:Opad květů mě trápil do té doby než jsem dal na kolegu Stalkera a rostlinám dopřál pořádně substrátu. Není jednoduchý udržet bezpečnou hladinu všech možných NPK (Tvým teď chybí fosfor)který paprikám dopřáváme v malém květníku. Ruka lehce ujede a rostlině pak snáze ublížíme. To samé je taky se zálivkou. V současnosti pěstuju všechny velké rostliny ve foliáči a mám svatej pokoj. Pokud máš možnost, pěstuj ve větších nádobách. Letos to vydrž ještě tak jak to máš a příští sezónu zkus dát rostlinkám víc substrátu. Z rostlinky potom sklidíš i více než dvě kila dobrot :tiphat:
mě padaj až když odkvetou a už tam jsou malé plůdky. každopádně dokoupím to hnojivo a uvidím. mam 70l zeminy na 4 kytky. Je to málo? nejlíp každá svůj kýbl? o jakém objemu? :)

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: První sezona

Příspěvekod Dr.Pedr » 06 črc 2014 21:23

...ještě jedna připomínka...tu potr.folii bych odstranil....

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První sezona

Příspěvekod Nightlol » 06 črc 2014 21:26

Dr.Pedr píše:...ještě jedna připomínka...tu potr.folii bych odstranil....
mohlo by to být i tím? špatné světlo přes tu folii?

Uživatelský avatar
Petr Klatovský
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: 10 led 2014 12:05
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: První sezona

Příspěvekod Petr Klatovský » 06 črc 2014 22:14

Ahoj! Dr. Pedr možná myslel, že je to zbytečné. Potom, co si rostliny zvyknou na sluníčko, tak jim vadit nebude. Spíš naopak. Sám vidím, že se lépe daří mým rostlinám, které mám v práci venku na vzduchu, než těm, které mám doma ve fóliáku, kde je až moc teplo a vlhko. :c)

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: První sezona

Příspěvekod bremic » 07 črc 2014 04:03

70 l by mělo stačit :) Zkoušel jsi použít lignohumát? Rostlina by měla líp vstřebávat to co jim předkládáš :tiphat:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů