drobne pupence+zltnutie listov

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
gladipl
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28 srp 2011 18:16
Reputace: 1
Obrázky: 0

drobne pupence+zltnutie listov

Příspěvekod gladipl » 04 říj 2011 13:33

Ahojte, vie mi prosim niekto poradit ? Na jednej rastline sa na spodnej strane listu objavili drobne pupence, ziadny hmyz som nevidel a ani prehnanou zalievkou by to byt nemalo. Plus na druhej rastline mi zacali zltnut listy vid foto. Taktiez ziadny hmyz ani velka zalievka. Poradte prosim. Dakujem.

Obrázek
pupence

Obrázek
zltnutie

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: drobne pupence+zltnutie listov

Příspěvekod Maxim » 06 říj 2011 11:57

Ahoj, zatím se nikdo neozval tak zkusím já. Oboje ukazuje na nevhodnou zálivku viz. pupence zde viewtopic.php?f=75&t=1155" onclick="window.open(this.href);return false; Žloutnutí taky může být přirozené, tohle mi ovšem připadá jako z přelití. Jaký máš substrát? Těžká nepropustná půda taky udělá svoje.
O

gladipl
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28 srp 2011 18:16
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: drobne pupence+zltnutie listov

Příspěvekod gladipl » 06 říj 2011 14:57

nuz zalievka je podla mna v norme a nie je nadmerna, zalievam naozaj len vtedy, ked uz listy ovisaju, skor to bude tym substratom, obe su v substrate na klicenie, nepresadzal som ich po vykliceni len kvoli tomu, ze som ich uz aj tak zasadil dost neskoro a neslo mi o vynos. Moze to byt teda tym ?

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: drobne pupence+zltnutie listov

Příspěvekod Maxim » 06 říj 2011 16:54

mno, já bych rostlinu přesadil do substrátu pro papriky a hlídal si zálivku a správné množství živin. Máš dostatečně velké květináče? Mám pár mrzáčků na okně a ačkoli je hnojím, tak listy nejsou zrovna výstavní. Některé jsem už přesadil do většího květináče a je na nich vidět, že jim to velmi prospělo. Žádné velké zastavení růstu apod. jsem nikdy na rostlinách při přesazování nezpozoroval.
O

gladipl
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28 srp 2011 18:16
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: drobne pupence+zltnutie listov

Příspěvekod gladipl » 06 říj 2011 19:52

obydve su v 2l kvetinacoch, ale myslim,ze to im zatial staci,kedze maju cca 40cm a aj ked som ich povytiahol z kvetinacu tak korenovy system este nevyzera,ze ma nedostatok miesta. ale dik za rady


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů