Pokroucené listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Onyx
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2011 22:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod Onyx » 26 kvě 2011 00:33

Prosím o radu.Kupodivu se jedná také o habanero. Listy jsou jakoby zmačkané a svěšené směrem dolu.Na paprikách se mi to objevilo teprve nyní ačkoliv jsou jiz prez mesic na balkoně. Hnojim jednou týdně Fish mixem + občas postřik na listy,ale vše vetšinou ráno a nebo k večeru,substrát na říkování. Objevilo se to cca jenom na 3 paprikách ze 28 ale jde mi o princip.Rád by jsme vědě čím to je,přípedně jestli je možná špatná genetika?Díky za odpovědi
P.S. na listech jsem si nevšiml žádných mušek či něčeho špatného,preventivně jsem ale zakoupil ( včera) Biol a obratem aplikoval.

5388

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: habanero problém z listami

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 31 kvě 2011 12:42

Onyx píše:Prosím o radu.Kupodivu se jedná také o habanero. Listy jsou jakoby zmačkané a svěšené směrem dolu.Na paprikách se mi to objevilo teprve nyní ačkoliv jsou jiz prez mesic na balkoně. Hnojim jednou týdně Fish mixem + občas postřik na listy,ale vše vetšinou ráno a nebo k večeru,substrát na říkování. Objevilo se to cca jenom na 3 paprikách ze 28 ale jde mi o princip.Rád by jsme vědě čím to je,přípedně jestli je možná špatná genetika?Díky za odpovědi
P.S. na listech jsem si nevšiml žádných mušek či něčeho špatného,preventivně jsem ale zakoupil ( včera) Biol a obratem aplikoval.

5388
Kroucení listů - nedostatek kostní moučky použití bioolu bylo zbytečné.
Nadbytek Boru (B) - Listy jsou pokroucené
Nedostatek Boru (B) - Mladé listy jsou pokroucené a odumírají

Nedostatek Hořčíku (Mg) - Listové okraje se otáčejí dovnitř nahoru

Viz. Příznaky a nedostatky živin u chilli rostlin

Vita_Valke
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17 kvě 2011 08:52
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy

Příspěvekod Vita_Valke » 31 kvě 2011 20:14

taky přidám pár fotek, listy mi dělaj jako takový mističky, buď okrajema nahoru nebo i dolu, jako by prostředek listu rostl rychleji, dneska sem zalil skleník ledkem vápenatým a uvidim jestli to pomůže, je taky fakt že se mi ve skleníku dělá mech, nebo by byla lepší ta kostní moučka? zase jsem načetl u p. Meisla že něčim vápenatym zalejvá

Obrázek



Obrázek

zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy

Příspěvekod zodyac » 05 čer 2011 12:00

Caute.Som zaciatocnik v pestovani chilli a toto je moja prvotina.Z portalu habanero.sk som si objednal semena bhut jolkie.Zasadil som 4 semienka vysli mi 2 a maju zhruba 2 mesiace.Pred par dnami som si vsimol ze sa mi zacinaju skrucat listy hlavne nove..nevadi povedal som si tu na fore sa pise ze treba dat kostnu mucku..Dnes sm ju chcel ist kupit ale rano som si vsimol ze to asi nebude jej nedosatkom.Nasiel som na vrchnej aj spodnej strane hnede asi chrobaciky alebo co a listy su aj akokeby poobhryzane..Neviem co s tym neviem co to je a velmi nerad by som prisiel o svoju doteraz krasnu prvotinu.Tu su fotky a vopred Dakujem:
http://my.imageshack.us/v_images.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokroucené listy

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 05 čer 2011 17:52

zodyac píše:Caute.Som zaciatocnik v pestovani chilli a toto je moja prvotina.Z portalu habanero.sk som si objednal semena bhut jolkie.Zasadil som 4 semienka vysli mi 2 a maju zhruba 2 mesiace.Pred par dnami som si vsimol ze sa mi zacinaju skrucat listy hlavne nove..nevadi povedal som si tu na fore sa pise ze treba dat kostnu mucku..Dnes sm ju chcel ist kupit ale rano som si vsimol ze to asi nebude jej nedosatkom.Nasiel som na vrchnej aj spodnej strane hnede asi chrobaciky alebo co a listy su aj akokeby poobhryzane..Neviem co s tym neviem co to je a velmi nerad by som prisiel o svoju doteraz krasnu prvotinu.Tu su fotky a vopred Dakujem:
http://my.imageshack.us/v_images.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Odkaz na fotku není funkční. Nahraj fotku do galerie nebo ji přidej přes tag bbkódu [img].

zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy

Příspěvekod zodyac » 05 čer 2011 18:49

Ok vsetky som si nahral do albumu tak si ich tam prosim vas pozrite a poradte.A treba im aj tu kostnu mucku alebo to robia tie vosky ci co?

5435

5436

5437

5438

5439

5440

5441

5442

5443

5444

Uživatelský avatar
HCST
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: 27 pro 2010 17:19
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště

Re: Pokroucené listy

Příspěvekod HCST » 06 čer 2011 12:00

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil 3 dne HCST; celkem upraveno 29x.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokroucené listy

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 07 čer 2011 13:01

Kroucení listů paprik způsobuje:

Nadbytek Boru (B) - Listy jsou pokroucené
Nedostatek Boru (B) - Mladé listy jsou pokroucené a odumírají

Nedostatek Hořčíku (Mg) - Listové okraje se otáčejí dovnitř nahoru

nebo

rozdílným poměrem pH při každé zálivce, nadbytečné množství živin (jejich přebytek) nebo kombinace všeho dohromady. Všiml jsem si, že krucení listů je způsobeno většinou v domácím prostředí - v květináčích, nebo při přesazení do skleníku či foliovníku. Tyto problémy většinou ustanou během týdne, až si rostlina zvykne. Přeci jen je to obrovský šok při přesazování z okna nebo z pod umělého osvětlení do skleníkových prostor s vysokými teplotami a přímým slunečním svitem.

Další rada, jak zlepšit přísun živin a vůbec zbavit se co nejrychleji kroucení listů chilli paprik je přidávat do vody granulát dolomitického vápence. Posyp na hlínu nemá skoro žádný efekt, je podstatné jej ve vodě rozpustit a tímto roztokem nejlépe použít ve formě postřiku na list - stačí i zalít konví vody (přes celou rostlinu).

viz. také Kroucení listů chilli paprik


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů