malí červi v zemině

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Darina85
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 06 dub 2013 08:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

malí červi v zemině

Příspěvekod Darina85 » 06 dub 2013 08:54

Ahoj, je to teprve asi 2 týdny, co jsem zasadil vyklíčené semínka do zeminy a dnes se dívám a pohybovali se tam maličcí červi, krátcí a vypadali jak rýžové nudle ((-: hodil jsem to do koše, semínek je dost, jsou to jen ty maličké papričky a doma jich mám dost. Nevíte, čím to mohlo být způsobené? Přelití? Někde jsem taky četl, že by se měla hlína péct v troubě, aby se zničily všechny zárodky. Ale je to substrát z baumaxu a v ostatních pokojových kytkách jsem nikdy nic neměl. Co myslíte? Díky za odpovědi.

Vitas
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 02 úno 2013 23:17
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: malí červi v zemině

Příspěvekod Vitas » 06 dub 2013 09:38

Mohli by to být larvy Smutnic,který jsou už v substrátu,vylíhnou se a jsou z nich malý mušky.Já s nima taky bojuju,larvy jsem nevidel ale mušky poletují,už jsem je pochytal lepovyma sipkama,poletuje jich už jen pár.Více info zde http://hobby.idnes.cz/otravne-poletujic ... -domov_mce" onclick="window.open(this.href);return false;

[dropshadow=blue][sup]http://vitasekk.rajce.idnes.cz/Vitas_2014_Predpestovani_Chilli/[/sup][/dropshadow]


Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: malí červi v zemině

Příspěvekod Wiking » 06 dub 2013 11:48

Darina85 píše: Někde jsem taky četl, že by se měla hlína péct v troubě, aby se zničily všechny zárodky.
Ale je to substrát z baumaxu a v ostatních pokojových kytkách jsem nikdy nic neměl.
Co myslíte? Díky za odpovědi.
1.)To jsi cetl dobre.

2.) Jakakoliv znacka substratu neni zarukou toho ze bude bez zarodku.

3.)Myslim si ze jsi ten substrat nepekl vubec nebo jen nedostatecne.

:tiphat:
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: padu a 11 hostů