Listy jsou vlacne a opadavaji

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Listy jsou vlacne a opadavaji

Příspěvekod mglaedr » 29 čer 2018 08:48

Ahojte,
nedavno jsem se prestahoval do noveho bytu a od te doby mam problem s tim, ze mi na rostlince opadavaji spodni listy. Kdysi byla rostlina (Ring of fire) na jihovychodni strane domu na balkone. Ted je na vychodni strane, taky na balkone. Prvni to vypada, jako by nebyly zalite, jsou takove vlacne, mekke a zazloutnou. Pritom zalivam primerene co dva dny a vrchni listy vypadaji dobre, i kdyz uz i na nich vidim, ze neco neni v poradku. Nehnojim to nicim, tak me napada mozna nedostatek nejake latky? Mam uz na ni papricky, ale zaroven jeste tvori kvety.

Nemam u sebe zrovna fotky, ale urcite je sem dam jakmile prijdu domu.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Listy jsou vlacne a opadavaji

Příspěvekod Zrzek » 29 čer 2018 09:39

1, kytku nehnojíš = problém, papriky jsou náročnější na hnojení. Těžko poradit teď když už kveto a plodí. Nejlepší by bylo přihnojit něčím s dusíkem. Oblíbené hnojivo je ,,Tekuté Hoštické s guanem"cca.100kc - na růst, na to je dle mého pozdě. V době květu a plodu zase ,,Tekuté slepičince od Hoštic. cca. 100kc" Kup buď ,,Hoštické 5v1" taky asi 100kc, nebo slepičince (tekuté). Hnojit musíš, dle návodu a opatrně, ale musíš.
2, Je to i stres ze změny stanoviště - dobrá podpora je Lignohumát. Není to hnojivo, ale obecně vyzkoušené a hojně používané (cca. 100kc)
3, Opadávání spodních listů je celkem přirozené. Splnily funkci, zežloutnou a upadnou (jen ty nejspodnější)
4, Nebo je to přelité. Listy vadnou a jsou měkké, třeba i na prudkém slunci. Kytka nestíhá sát kořeny tolik vody, kolik vypaří listy. Poznáš to večer ve stínu, nebo brzo ráno, listy se ve stínu vzpamatují.

P.S. Promiň za to ,,Kázaní"
Přihnoj to a ohlídej tu zálivku (nechej vyschnout a pak zalij)
A hlavně pořádně prohlídni listy, jestli nemáš škůdce. Poznáš to podle vysátých míst v listu (zaschlé malé bílé skvrnky)

Fotka, ale řekne víc. teď jen vařím z vody.
Ať se daří

mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Listy jsou vlacne a opadavaji

Příspěvekod mglaedr » 29 čer 2018 09:45

Super, diky za rady. Urcite koupim hnojivo a podivam se jak ty listy vypadaji vecer. Jinak na skudce jsem se dival, nemel by to byt problem. Zatim se to vyhyba, minule roky jsem mel hodne problemy s msicemi a muskami z hliny. Ale musky jsem pojistil piskem na hline a msice jsem zatim neobjevil a snad ani neobjevim

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Listy jsou vlacne a opadavaji

Příspěvekod Zrzek » 29 čer 2018 10:33

písek na hlíně zadržuje hodně vody. Dej na to bacha a písek zkus odstranit. bez fotky více neporadím. Ty mušky jsou (smutnice) relativně neškodné.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Listy jsou vlacne a opadavaji

Příspěvekod JurassicChilli » 29 čer 2018 12:29

Žltnutie a padanie starých listov je jasná známka podvýživy. Živiny sa zo substrátu rýchlo vyčerpajú. Obzvlášť keď má rastlina už plody. Stačí prihnojiť nejakým kvalitným, univerzálnym hnojivom, napríklad Hoštickým, tekutým 5v1 podľa návodu na obale.

mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Listy jsou vlacne a opadavaji

Příspěvekod mglaedr » 02 črc 2018 08:41

To pridani mi moc nevyslo, tak apson ted. Koupil jsem univerzalni hnojivo, pohnojil podle navodu a uvidim za par dni vysledek. Zadne skudce jsem nenasel. Odstranil jsem nejaky pisek, trocha tam jeste zustala, sundam ho jakmile budu mit cas. Normalne je to na balkone, ale zvenku fotky vypadaly divne, tak jsem to nafotil jeste jednou uvnitr :D

49301
49302
49303
49304
49305

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Listy jsou vlacne a opadavaji

Příspěvekod Kendy » 02 črc 2018 10:15

Toho substrátu na tak velkou kytku je žalostně málo. A díky tomu je moc malý kořenový systém. A ještě ke všemu ji máš schovanou vevnitř.


- Odstraň písek
- Vyndej kytku i s kořenovým balem
- Dosyp substrát
- Vrať nazpět kytku a další substrát dosyp okolo. Trošku to zmáčkni
- Zalej a do zálivky přidej Lignohumát. A celou tu kytku dej ven. Nicméně počítej s tím, že asi bude trvat dost dlouho, než se to spraví. Musí ti dorůst kořeny.

mglaedr
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 12 zář 2014 18:51
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Listy jsou vlacne a opadavaji

Příspěvekod mglaedr » 02 črc 2018 10:32

Ok, diky za radu, myslel jsem, ze ji to bude stacit, ale je pravda, ze minuly rok jsem dal stejne velke kytce plny kvetinac. Letos mi nevysla hlina, tak jsem to tak nechal a vypadala v pohode. Jinak kytka je normalne venku, ale dal jsem ji dovnitr na fotky. Jak dlouho to tak muze trvat? Par tydnu? Nebo se muze stat ze ani v zari treba nebudou papriky, co tam jsou ted, dozrale?


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů