Energie chilli a sladké papriky

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Uživatelský avatar
regulus
Stálý člen
Příspěvky: 272
Registrován: 09 úno 2012 18:24
Reputace: 264
Obrázky: 0

Energie chilli a sladké papriky

Příspěvekod regulus » 12 úno 2012 22:37

Energie chilli a sladké papriky ve vztahu k lidem.

Úvod
Většina lidí v ČR a hlavně lékařů vnímá člověka jako hmotu s trochou emocí.
Léčitelsko-filosofické systémy (staré Číny, Indie, Japonska, homeopatické, šamanské, báby kořenářky ...) rozšířené po celém světě říkají něco jiného. Působení na člověka podle těchto systémů (velmi zjednodušeně) můžeme rozdělit do třech vrstev.
7088

Mezi vrstvami dochází k přenosu informací a energií.
Řídící vrstva rozhodne z nějakých důvodů třeba o nemoci, v energetické vrstvě se připraví podmínky a přenesou se na materiální úroveň.

Příklad:Podvědomí submisívního (podřízeného) manžela nemůže snášet každý den klepnutí paličkou na maso po hlavě. :bashead: Každé klepnutí vyvolá vztek, který se potlačí. Vznikne silné napětí v energetické vrstvě, které se neustále zvyšuje až prorazí do řídící vrstvy.
Náš manažer imunitního systému dá povel ke změně. Povel se přenese na energetickou úroveň. Zde se zpracuje a infomace se dál přenáší na materiální vrstvu. Obvykle vznikne nemoc. Podle zátěže (stres) vede k rozsahu a složitosti nemoci ( jedna z příčin vzniku rakoviny - potlačené a zaražené paličkou - emoce prorostou do materiální úrovně, kde se začnou nekontrolovatelně šířit jako zhoubné bujení) .
Podobně funguje přenos z materiální úrovně na energetickou vrstvu a řídící.
Třeba, když nás ofoukne vítr nebo se dlouho sluníme o moře, je nutné zpracovat ochlazení těla anebo popáleniny pomocí imunitního systému.

Energetický kruh působení koření
Rozdělíme ho do čtyř kvadrantů podle živlů:
1.kvadrant - ohnivý - vzrušivý a zvyšuje energii
2.kvadrant - zemní - vzrušivý a ubírá energii
3.kvadrant - vodní - uklidňující a ubírá energii
4.kvadrant - vzdušný - uklidňující a zvyšuje energii

Různé druhy koření se nachází v různých částech energetického kruhu. Mohou působit povzbudivě nebo uklidňovat, přidávat nebo ubírat energii.

7085

V obrázku jsou vidět energetické souvislosti působení více druhů koření.
Uvnitř kruhu se nacházejí tři soustředně uspořádané sféry. Označují míru oddálení stavu rovnováhy.
V nejvnitřnějším kruhu působí vyrovnanost. Koření uvnitř kruhu nezpůsobují léčení, ale pomáhají zdravému jedinci dále upevňovat jeho harmonický stav.
V prostřední sféře koření působí na lehké problémové stavy člověka. A pomáhá léčit lehké chronické stavy.
Ve třetí sféře je koření určené ke skutečnému léčení.
Mimo energetický kruh je koření působící škodlivě na organismus - až jedovatě.

7084


Chilli (Capsicum frutescens) - cayenský pepř

V kruhu se chilli nachází v 1. kvadrantu kde energii dodává a zároveň působí vzrušivě. Tak silně nedodává energii žádné jiné koření. Přibližuje se kurkuma a koriandr. Vzrušivost není tak silná.Postavení v energetickém kruhu leží blízko hranice mezi léčivými účinky a škodlivostí. Záleží tedy velmi na správném dávkování.
Je doporučováno při potížích, které jsou nápadné nedostatkem pozitivní energie a projevují se viditelnými příznaky.

7086

V tělesné oblasti napomáhá lepšímu trávení a krevnímu oběhu.
Působí jako všeobecně povzbuzující tonikum.
Velmi dobře působí léčivě při horečce.

Díky silně povzbuzujícím účinkům chilli, jsme schopni vyrovnat nedostatek energie v duchovní oblasti a slabost v oblasti duševní.
Je vhodné také v případě, kdy potřebujeme probudit naši smyslnost. Mužské aspekty chilli umožňují odbourávání psychických zábran a ostýchavosti, což se hodí při mezilidských vztazích i k naplnění sexuálního života.

Především ve vysoce civilizovaných, přírodě odcizených národech, existuje vysoký počet lidí, kteří se od svých těl a své smyslnosti velmi vzdálili. Často se jedná o lidi, kteří sklopili hlavu a procházejí životem ohnutí. Neodvažují se vztekat, hlasitě se smát, hluboce dýchat nebo se alespoň jednou pořádně vyplakat.Tito lidé živí spoustu zábran díky velké přizpůsobivosti a strachu, že něco udělají špatně a druzí je přestanou akceptovat. Žijí takzvaně napůl.

Když u sebe zpozorujete tuto formu zdrženlivosti, ustrašenosti a zábran, je nejvyšší čas začít objevovat léčivou sílu chilli koření :cums:
V zemích, kde je chilli běžné koření, mají lidé podstatně méně problémů se svými city a se svou sexualitou. Sexuální poruchy všeho druhu jako impotence, frigidita, ale i obavy z dotyku nebo strach z druhého pohlaví, jsou v naších zeměpisných šířkách velmi rozšířeny a jejich počet neustále vzrůstá. Chilli nám umožňuje získat zpět radost ze života i smyslnost.

Chilli může pomoci také při překonání myšlení pod tlakem, hlavně, když se vaše myšlenky točí kolem vaší domnělé neschopnosti. Pomáhá tedy překonávat pocit méněcennosti.

Na uživatelích tohoto fóra je vidět působení chilli. Radost, bezprostřednost, zábava, energetické barvy, soutěživost i vzájemná pomoc :hot:

Jednoduché receptury:
Horečka - uvařte bylinný čaj, přislaďte medem. Přidejte na špičku nože chilli a důkladně promíchejte. Čaj pijte pokud možno horký.
Slabost krevního oběhu - pravidelně pít sklenici čaje z chilli a brát nízkou potenci 5CH homeopatického léku capsicum. Doporučuji se domluvit s homeopatickým odborníkem.
Trávicí potíže - kořeňte svá jídla podle možnosti častěji asi na špičku nože chilli. Při bolestech žaludku je nutné se chilli vyhýbat.
Psychické zábrany a sexuální potíže - Kořeňte své pokrmy pravidelně trochou chilli, jednou až dvakrát týdně můžete klidně kořenit pořádně. Nepřežeňte to, pokud si váš žaludek ještě nezvykl na ostrá jídla. Ostrost zvyšujte postupně pomalu. Berte nízkou potenci 5CH homeopatického léku capsicum po dobu 4 týdnů 3x denně jednu kuličku. Doporučuji se domluvit s homeopatickým odborníkem. U problémů s psychikou bývá často potřeba vyšší potence, případně jiný lék.

O homeopatickém léku capsicum napíšu jiné vlákno.


Paprika Capsicum annum - její jemnější méně pálivé nebo nepálivé formy
images/uploud.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Nachází se v kruhu ve stabilizující sféře 1. kvadrantu. Je pouze naznačeno dodávání energie a povzbudivý aspekt. Při stabilizujícím účinku je důležité nepůsobit v žádném směru příliš silně, ale jemně pomáhat udržení harmonie v organismu. Paprikou spíše preventivně předcházíme choroby a upevňujeme zdraví.

7087

Doporučuje se zvláště při problematickém zažívání a sklonech k nachlazení. Paprikou používáme preventivně, před výskytem příznaků, jako bolesti, zácpy, rýmy, kašle a bolesti krku.
Je také doporučována ke všeobecnému posílení srdce.

Je kořením, které budí naprosto všeobecně chuť k životu a především touhu po rozkoši. Pomáhá lidem, kteří mají strach podlehnout rozkoším a vášním, které život nabízí.
Často to jsou lidé, kteří se životem pohybují v bezpečných kolejích a vyhýbají se riziku, stejně jako novým zkušenostem. Jako smyslné bytosti potřebujeme podněty. Okolí vnímáme tak, že chutnáme, vidíme, slyšíme, čicháme a hmatáme, což by bez podnětů nebylo možné. Někteří lidé jsou přímo posedlí podněty a touží stále po silnějších, jiní se drží od každého podnětu co nejdále a raději se stáhnou do sebe.
Oba druhy vývoje jsou jednostranné a stávají se příčinou nerovnováhy mezi vnějším světem a vlastním nitrem.
Člověk, který se uzavře podnětům, má tak trochu pravdu. Poznal, jak snadno může díky k přesycení podněty dojít k otupení smyslů. Často jsou vůči světským radovánkám naladěni odmítavě lidé, kteří jdou po duchovní cestě - modlí se, meditují a stahují se před světem do pozadí.
Hledají hlubší zkušenosti, rozšířený stav vědomí a přitom zapomínají, že se jedná pouze o subtilnější formu podnětů. Neví, že vývoj zralého vědomí potřebuje okliky přes podněty a svět, a že člověk nemůže na cestě k moudrosti přeskočit to, co hluboce neprožije :punk:

Paprika nevede k předráždění, i když probouzí smysly, chuť k podnětům, k barvám, chutím, vůním i smyslnosti. Není návyková droga, ale harmonizuje a stabilizuje organismus jako velmi mírný léčivý prostředek. Strach před podněty je dílem puritánské, prudérní společnosti, která usmrtila tělo a duši a je spoluodpovědná u některých lidí za ztrátu spontánnosti moderního civilizovaného člověka.
Často se ve strachu před podněty projevuje strach ze sexuality, z nových setkání, z dobrodružství. Vznikají všechny možné podoby zábran a neuróz.

Paprika jako koření nám může pomoci změnit neradostný život a překonat různé zábrany.
Je stimulujícím sexuálním prostředkem, kterým můžeme znovu objevit vzrušení a růžový obláček, ztracený v dlouholetých vztazích :cooking:

Jednoduché receptury:
Slabost trávení - co nejčastěji používejte papriku v kuchyni ke kořenění. Připravte si 200g netučného čerstvého sýru nebo tvarohu s 1 až 2 kávovými lžičkami papriky a denně jezte malé množství samotné nebo na celozrnném chlebu.
Nachlazení - do uvařeného šálku černého čaje přidejte na špičku nože paprikový prášek. Oslaďte podle chuti a pijte dvakrát denně jeden šálek.

Sagi
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23 úno 2012 20:09
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Energie chilli a sladké papriky

Příspěvekod Sagi » 23 úno 2012 20:19

Moc zajímavé počtení! :thumbup:

Uživatelský avatar
HCST
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: 27 pro 2010 17:19
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště

Re: Energie chilli a sladké papriky

Příspěvekod HCST » 25 úno 2012 08:07

Velice zajímavý článek o tomto našem spojenci.
Dík zaň. :wave:
:chilli:

Palička
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11 čer 2013 16:55
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 8

Re: Energie chilli a sladké papriky

Příspěvekod Palička » 27 zář 2013 17:17

Supr článek. Konečně je doloženo, že chilli je opravdu i jinak velmi prospěšné než jen nehorázně pálivé(dle zarputilců co chilli nejedí) :) Díky

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Energie chilli a sladké papriky

Příspěvekod bremic » 27 zář 2013 19:13

Akorát nevím jestli pravdu o chilli šířit dál...už teď mě mají za blázna :angry1:


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti