Neblahé účinky chilli papriček

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Neblahé účinky chilli papriček

Příspěvekod Kendy » 09 čer 2015 10:36

Jacopo.F. píše:Napíšu to ještě sem: Nevíte někdo něco o vlivu chilli na slinivku??? Doneslo se mi, že ji chilli papriky dost zatěžují a že jeden kolega skončil na JIPce právě se slinivkou po pozření chilli paprik(y). A následně musel držet dlouho velice přísnou dietu.
Ono to bude spíše obráceně.

Při zánětu slinivky se musí držet přísná dieta, která mimo jiné vylučuje papriky (všechny, to se netýká jenom chilli), cibuli, česnek a spoustu dalších věcí.

Jestli měl nabořenou slinivku (třeba o tom ani nevěděl, nebo nevěděl jak moc vážné to je) a dal si papriku, tak se mohly obtíže prohloubit a to ho přimělo k návštěvě lékaře a samozřejmě k držení diety pro lidi se zánětem slinivky.

Ale ty problémy by se vyhrotily tak jako tak. Kdyby si místo chilli dal obyčejnou pariku, nebo cibuli, dopadlo by to stejně.

Nevím o tom (školy na to nemám), že by chilli rozbouralo zdravou slinivku.

Z hlediska těla je to jenom paprika. Když se budeš od rána do večera cpát paprikama (je jedno jestli chilli, nebo normálníma) budeš si zatěžovat ledviny. Ale musíš jich sníst teda opravdu hodně a nejde o nevratné poškození.

Jediný problém může být capsaicin, který by dráždil žaludeční vředy. Stejně jako jiná hodně ostrá jídla. Tam bych byl s chilli opatrný. Ale jinak je to to stejné, jako se cpát sladkýma paprikama.

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Neblahé účinky chilli papriček

Příspěvekod Jacopo.F. » 08 srp 2015 16:50

Tak aktuálně mi hoří obličej a lejou mi z tváře proudy potu (vedrem to není, jinde se až tak moc nepotím) - a to jsem jen nakrájel asi 8 Zimbabváků a přidal je na poslední půl minuty restování k česneku a čtyři Twilight do omáčky. Vše na špagety. Vynikající. :veryhot:


Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů