Kapsaicin jako lék

Využití chilli papriček v lékařství, chilli mast aj.
Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1200
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 41
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Kapsaicin jako lék

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 25 led 2011 18:04

Kapsaicin jako lék

1. Boj proti rakovině

Studie zveřejněná ve výzkumu rakoviny zjistila, že kapsaicin způsobil úmrtí rakovinných buněk. Látka způsobila téměř 80% úmrtnost rakovinných buněk prostaty u myší léčených kapsaicinem.

Kapsaicin zabraňuje růstu lidské buňky rakoviny prostaty v Petriho myskách a u myší, říká vedoucí výzkumného týmu Dr. Phillips Koeffler, ředitel hematologie a onkologie v Cedars-Sinai Medical Center a profesor medicíny na University of California v Los Angeles.

Dále výzkumníci říkají, capsaicinová pilulka denně může být použita k zabránění návratu rakoviny prostaty.

2. Poskytují úlevu od bolesti

Aktuální forma kapsaicinu je uznávaným v léčbě bolesti osteoartrózy a mohou také zmírnit bolest z diabetické neuropatie.

Kapsaicin je také známo, že inhibuje substance P. neuropeptidu, je kličovým vysílačem bolestí do mozku. Substance P může způsobit otok nervových vláken, což může mít za následek bolesti hlavy a dutin. Studie prokázaly, že kapsaicin uvolňuje a zabraňuje bolesti hlavy, migrény a dutin.

3. Boj se zánětem

Kapsaicin má silné antibakteriální vlastnosti, které jsou dobré v prevenci chronických infekcí dutin, zánět vedlejších cest dýchacích. Pomáhá také stimulovat sekrety, dokonale působí při zahlenění nebo rýmě.

Kapsaicin také silně působí proti zánětlivým procesům. Vidí se v něm potencionální léčba artritýdy, lupénky

5. Uklidňuje střevní onemocnění

Studie Duke University zjistila, že kapsaicin může vést k vyléčení zánětlivého onemocnění střev (IBD - Crohnova chroba). Látka může pomoci zabít bakterie jako je Helicobacter pylori, která může pomoci zabránit vzniku žalůdečních vředů.

6. Spalovat tuk a hubnout

Kapsaicin je termogenní agent, což znamená, že zvyšuje metabolickou aktivitu. To způsobuje pomáhat spalovat kalorie a tuk. Mnoho doplňku na spalování tuků obsahuje kapsaicin.

7. Chraňte své srdce

Kapsaicin může pomoci chránit srdce snižováním hladiny cholesterolu, triglyceridů a agregaci krevních destiček. To může také pomoci tělu rozpouštění fibrinu, který je nezbytný proti krevním sraženinám. Tento fakt je zřejmý i ze zemí, kde je konzumace chilli na denním pořádku a tím je viditelné i menší množství lidí, u kterých se vyskytuje riziko infarktu nebo mrtvice, než je tomu např u nás.

Zpět na „Chilli papričky v lékařství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host