Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod vavy.p » 09 úno 2015 23:34

lobo píše:Zkusím to pohledat. Každopádně já u těch tůjí nic než trávník nemám tak nevím, a Určitě budu mít Rocota každé ve vlastním 10 - 20 litrovém kontejneru.
viz fota :

EDIT : jediné co vím, tak Tůje způsobují rzivost na listech u ovocných stromů pokud rostou v těsné blízkosti tůjí. Jinak ale myslím že na zeleninu čímž chilli paprika je by se to vztahovat nemělo. :dunno:

Maximálně budeš mít všechny papričky do Zrzava..... :jalapeno:

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod BigVD » 27 črc 2015 09:01

Jak je to s touto papričkou přes zimu? Mohu ji nechat venku, aniž bych se musel bát mrazejků, nebo ji mám uklidit domů? Je z ní už pěkná rostlinka (spousta květů, žádné plody) a byl bych nerad, abych o ni přes zimu přišel.
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3499
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3582
Obrázky: 0

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod MartinS » 27 črc 2015 10:52

Urcite dat dovnitr

miroslav
Stálý člen
Příspěvky: 208
Registrován: 10 pro 2013 17:39
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: okres Be (Bejrut) :)

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod miroslav » 23 srp 2015 09:09

na seminka chilli se pise, ze maji dlouhou vegetacni dobu, i presto se maji pestovat venku?-tam zas nestihnou dozrat, jak to tedy je? holky z chilli of word je asi pestuji ve foliáku, nicmene mne tam narostly jen mamuti rostli ny a je tam z nekolika rostlin tak max.8plodu, jak to tedy s nimi je? diky

Uživatelský avatar
Colostomizer
Stálý člen
Příspěvky: 1084
Registrován: 01 bře 2014 14:45
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod Colostomizer » 23 srp 2015 09:26

miroslav píše:na seminka chilli se pise, ze maji dlouhou vegetacni dobu, i presto se maji pestovat venku?-tam zas nestihnou dozrat, jak to tedy je? holky z chilli of word je asi pestuji ve foliáku, nicmene mne tam narostly jen mamuti rostli ny a je tam z nekolika rostlin tak max.8plodu, jak to tedy s nimi je? diky
Sám sis odpověděl :) Potřebují nižší teploty, především pak v noci. Jinak spíše rostou a málo kvetou, případně shazují květy. Nejlepší taktikou je pěstování venku v květináči a pokud nestihnout dozrát, tak jejich přesun pod střechu.


Tady je Colostomizerovo ... 2014 - 2015 - 2016 - 2017


miroslav
Stálý člen
Příspěvky: 208
Registrován: 10 pro 2013 17:39
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: okres Be (Bejrut) :)

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod miroslav » 23 srp 2015 10:33

v kvetinaci budou ale asi malo plodne, tak jak to byva u vseho, že?

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod chilli-max » 23 srp 2015 13:58

miroslav píše:v kvetinaci budou ale asi malo plodne, tak jak to byva u vseho, že?
pořád lepší než skoro nic.... taky záleží na velikosti květináče, a hlavně na kvalitě zeminy a hnojení. Mám všechny Rocota v kýblech, od 10l do 25l ...zatím to vypadá že budu mít slušnou úrodu. Postřehl jsem že rostliny potřebují raní a podvečerní slunce ...pokud jsou celý den ve stínu rostou krásně, ale málo plodí.
http://www.foto-tapety.cz

miroslav
Stálý člen
Příspěvky: 208
Registrován: 10 pro 2013 17:39
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: okres Be (Bejrut) :)

Re: Rocoto Manzano (Red Manzano) chilli paprička

Příspěvekod miroslav » 23 srp 2015 16:11

az budu rusit foliáková rocota, vyjmu je a zasadim do nadob a prezimuju, uvidime co dalsi rok, protoze ty rostliny jsou ve foliaku velike, krásné, ani list nemaji chorobný, ale tech plodu je teda dost malo, semena si radsi vezmu, tim, ze je to pubescens tak by to melo byt ciste


Zpět na „Capsicum Pubescenses“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti